Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Engedjek a nyomásnak vagy...

Engedjek a nyomásnak vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak mindig jelentőségteljes és fontos volt a tárgyi ajándékozás. Nekem soha nem vett ajándékot, se születésnapra sem karácsonyra, csak az idősebb testvéreimmek. Meg úgy általánosságban sose kedvelt túlzotta. Én mióta az eszemet tudom mindig megleptem valamivel. Ma reggel telefonáltunk, és azt mondta reméli tartom jó szokásom, mert ha nem veszek semmit, ne is toljam oda a pofám. Szégyen vagy sem - elkezdtem gondolkodni minek örülne... vásároljak ajándékot és töltsem nála a karácsonyt a béke érdekében, vagy maradjak itthon?

2018. dec. 5. 10:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Én felé sem néznék.
2018. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Én vásárolnék és meglátogatnám és megkérdezném, hogy ő mivel lep meg engem?

Ha semmivel, akkor megmondanám neki, hogy ez volt az utolsó ajándék , amit tőlem kapott és azt is hozzátenném, hogy gonosz dolog tőle a diszkrimináció, a testvéreimnek miért vett??

2018. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Elmennék inkább moziba.
2018. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
41%

reméli tartom jó szokásom, mert ha nem veszek semmit, ne is toljam oda a pofám.


Aha. Biztos ezt mondta. Meg úgy az egész sztori nagyon hihető. A nagymamák már csak ilyenek, minden gyerek kap ajándékot de a legkisebb nem, te pedig a jámbor jótétlélek icipici vagy akit mindig bánt a csúnya mama de te bambán veszed neki az ajándékokat.

2018. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
99%
Régóta nem mennék oda, régóta semmit sem vennék neki, pláne ilyen beszédstílus után, meg hogy neki elvárásai vannak, de ő semmit soha nem adna...
2018. dec. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Az ember ne várjon a másiktól semmit, de ő maga legyen önzetlen és okozzon örömet a másiknak (ha már ő a viszonzatlansághoz tartja magát).
2018. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
A közelébe sem mennék.
2018. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%

És a szüleidnek ehhez soha, egy szavuk sem volt?


Hány éves vagy?

2018. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Megdöbbent, hogy kamunak tartjátok a kérdésem. Nyilván tisztába vagyok vele, hogy nem normális helyzet. Ettől függetlenül mindig szerettem volna kicsikarni belőle, hogy szeressen, hogy én is fontos legyek neki, hogy rám is büszke legyen... Nem vagyok bamba, jótétlélek kis unoka.. Nyilván volt olyan, hogy én is kikeltem magamból. "A ne told ide a pofád" szövegre se angyalként reagáltam, közöltem, hogy akkor rám ne számítson, illetve természetesen a régi sérelmeimet is felhoztam (ugyan már mégis mit vársz, hiszen sose vártál szívesen, sose vettél nekem semmit, akkor most mit akarsz stb.) A reakciója az volt, hogy lépjek túl a múlton, majd rám csapta a telefont... Az eset után pár órával lelkiismeret furdalást éreztem..azért írtam ki a kérdést, mert olyan válaszokat szerettem volna kapni, amik arra biztatnak, hogy tegyem félre a gyerekességet, legalább karácsony alkalmából stb..
2018. dec. 5. 11:40
 10/31 A kérdező kommentje:
Már felnőttek vagyunk, de karácsonykor általában ennél a nagyanyánknál szoktunk vacsorázni. A szüleim természetesen szóvá tették, gyakran elhangzott az "anyu, te nem vagy normális" vagy "még egyszer eljátszod jövőre nem jövünk" (ő édesanyám anyja). Volt olyan is, hogy a tesóim osztották el a karácsonyi pénzüket, hogy jusson nekem is...
2018. dec. 5. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!