Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A Mamám teljesen "bekattant"!?

A Mamám teljesen "bekattant"!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem, hogy meg tudom fogalmazni érthetően azt ami pillanatnyilag a családomban zajlik.

Ja és elnézést kérek ha valamit nem helyesen írtam, kicsit siettem.


Nos, az amiről beszélni szeretnék az kb 2 éve zajlik a családban. Nagymamám (Édesanyám és keresztanyukám édesanyja)

két évvel ezelőtt elkezdett nagyon furcsán viselkedni. Nagymamám és Nagypapám egy faluban laknak, Édesanyám elmondása szerint

soha nem volt jó a házasságuk, mivel Nagymamám állította, hogy Papám félre lépett egy bizonyos nővel 30-40 évvel ezelőtt(az, hogy ez igaz vagy sem senki nem tudja)

Annak idején főleg egy faluban szégyen volt a válás. Ha valaki elvált ki volt nézve a faluban, Mamám pedig ezt a szégyent sohe nem heverte volna ki

ezért "tűrt".

Nos Nagypapám állítja, hogy soha életében nem csalta meg a Mamámat de sajnos Mamám eléggé féltékeny asszony és soha nem hitte el neki de ők tipikusan

a szőnyeg alá seprős házaspár a mai napig. Eltelt azóta úgy 30 év, hogy nem volt semmi gond, megszülettek az unokatestvéreim és mi a testvéremmel.


Majd 2017-ben keresztanyukám lánya teherbe esett, nagy volt a boldogság a családban hiszen születni fog egy új kis élet a családunkban

keresztanyukám nagymama lesz, a nagyszüleim pedig dédszülők. Ja..ezt így kellene megélni de Mamám persze nem így élte meg..ekkor kezdődött minden..

Tudni illik Mamám és Keresztanyukám napi szinten telefonáltak egymással és amikor Keresztanyukám megtudta, hogy Nagymam lesz nagyon izgatott volt,

szeretett beszélni a születendő unokájáról, baba holmikat nézegetett, szerette megosztani Mamámmal, hogy hogy van a várandós lánya, tudjátok milyen ez.

Még csak pár hónapos terhes volt unokatesóm amikor Mamám előállt az első baromságával, sajnos nem tudom szebben megfogalmazni. Azt állította, hogy Papám

újra csalja Őt ugyan azzal a nővel akivel 30+ évvel ezelőtt. Szeretném leszögezni, hogy a Nagyszüleim ekkor 69 évesek voltak.

Keresztanyukám köpni-nyelni nem tudott (pontos részleteket nem tudok, hogy Ő erre mit mondhatott Mamámnak). Keresztanyukám és Anyukám persze beszéltek

erről Mamámmal, hogy mégis honnan veszi, vagy egyáltalán miért talál ki ilyesmit? Nagypapám a bolton kívül sehova máshova nem jár el, de Mamám egyszerűen

állítja, hogy amikor Papa boltba megy, akkor felveszi autóval a szeretőjét. Úristen bocsánat esküszöm nekem is kellemetlen erről beszélnem...

Az elején érezhető volt, hogy csak kitalálja,ráadásul baromi régi dolgokat hoz fel, most mondok pár példát:

Azt állítja Mamám, hogy anno Őt a munkahelyén felhívta a szomszédja, hogy Papám egy szőke nőt vitt be éppen a házukba a gond csak az, hogy akkoriban még nem volt telefon.

Vagy például volt egy nyaralójuk a hegyekben. Papám egyszer fogta magát és felment oda mert össze vesztek mamámmal. Mama pár nap múlva anyukámmal

utána ment, hogy haza hívja. Mamám állítása szerint az ottani szomszéd megkérdezte Mamámtól, hogy Ő kicsoda. Mamám mondta, hogy hát a feleség, erre

elvileg a szomszéd azt mondta, hogy ez érdekes mert Papám egy szőke nővel volt itt. Anyukám ott volt és tudja, hogy ilyen beszélgetés nem történt a szomszéddal.

Ez még semmi, rengeteg ilyen sztori van amit nem tud

semmivel sem alátámasztani. Ezeket csak kitalálja. Anyukámék rendszeresen leültek mind a kettőjükkel, megkérdezte Papámat, hogy igaz-e amit Mamám állít..Papám

keservesen mondta neki, hogy már hogy lenne igaz kislányom.


Édesanyám egy igazi tűzről pattant személy szóval ha arról volt szó szépen helyre tette mamát és ha kellett akkor papát is. Mamát pl olyan

dolgokkal, hogy Anyukám azt mondta, hogy jó most azonnal át megy ahhoz a Nőhöz és számon kéri, mert már annyira tűrhetetlen volt a helyzet és semmi másról nem szólt az Anyukám és a Keresztanyukám élete csak arról, hogy mamám hívogatja Őket vagy ha személyesen voltak ott is csak erről beszélt, hogy biztosan megcsalja..ekkor persze Mamám bepánikolt azonnal bevallotta, hogy csak kitalálta az egészet. Anyukám próbált ekkor is beszélni Vele, hogy mondja el mi a gondja, hogyan tudna segíteni rajta de persze Mamám egy szót nem szólt. Ahogy Anyukám aznap hazajött tőlük már hívta is telefonon Keresztanyukám, hogy felhívta őt Mamám és azt mondta neki, hogy csak azért mondta Anyának, hogy kamu az egész mert Anyukám képes lett volna átmenni ahhoz a Nőhöz de amúgy meg igaz minden csak megijedt Anyától..????!!

Volt, hogy este felhívta Anyukámat és azt állította, hogy Papám megverte Őt. Anya persze azonnal átment autóval

hozzájuk és nem volt semmi ilyesmi hanem papám feküdt a földön mert stroke-ot kapott, hihetetlen, hogy a férje fekszi a földön, Mama kihívja a mentőt de a lányait azzal hívja fel, hogy a Papám megverte....

A gond most már odáig fajult, hogy mamám már Ő maga is elhiszi azokat amiket állít Papámról. Hiszen eddig

Ő is tudta, hogy kamu és, hogy csak kitaláció. De most már tényleg elhiszi. Jelenleg azt állítja, hogy éjszaka az udvaron találkozik Papám és a szeretője.

Anyáék nem tudják már, hogy ezt hogyan lehetne kezelni, hiába vinnék el pszichológushoz ha egyszerűen Mamám nem látja be és így nem is akar meggyógyulni mert mondom Ő maga is elhiszi azokat amiket mond. Anyáék már próbáltak mindent. Mamám minden bizonnyal azt szeretné elérni, hogy mindenki megutálja Papámat.

Volt, hogy anya azt mondta mamámnak, hogy nézzenek albérletet és költözzön el. Mamám ekkor azt mondta, hogy Ő biztosan nem megy el. Szóval ha találnánk megoldást, az nem jó neki értitek?! Az most jobb, hogy nekem is 24 évesen erről szól az életem, hogy Mamám felhív engem vagy én őt, hogy mi újság kb alig mondok még valamit mire belevág a szavamba és elkezdi mondani, hogy Nagyapád nem szól hozzám, biztos azért szomorú mert össze veszett a szerelmével. Értitek? :/ Megszületett a dédunokája és nem is érdekli, bármikor találkoznak Keresztanyukámmal, és mutat neki egy képet a dédunokájáról vagy ott van az egész család náluk tökmindegy mert annyit mond, hogy aha aha aranyos....Nagyapád nem szól hozzám

biztosan megcsal..stbstbstb. Igazából estig tudnám nektek mesélni, hogy mi minden van de azt hiszem ezzel valamennyire fel tudtam vázolni, hogy mi a helyzet, hogy Anyukám és Keresztanyukám és már lassan én is hogyan próbáltuk ezt eddig kezelni. Volt, hogy amikor beszéltünk Vele és 1 hónapig tök jó volt minden de aztán kezdődött minden előröl. Nagyon szeretjük Őt, mindig mindent megosztottunk Vele amíg lehetett de 2 éve csak ugyan azt hajtja és nem érdekli, hogy mi van a lányaival és az unokáival..

Érdekelne, hogy van-e itt olyan aki már tapasztalt ilyet a családjában vagy bárhol máshol? Minket a megoldás érdekel, hogy ha nekünk kell változnunk akkor

miben és hogyan tegyük azt, kihez forduljuk? Nyilván az ember nem szeretné bezáratni vagy gyógyszerezni a családtagját de egyszerűen olyan mintha mama felhúzott volna egy falat és nem enged be senkit és semmit. Próbáltam már Vele én is beszélni számtalanszor de egyik fülén be másikon ki mintha nem is Ő lenne. Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy nem foglalkoztunk vele és emiatt kattant be de higgyétek el ez nincs így.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2019. ápr. 12. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Az agylágyulás tud durva dolgokat produkálni. Már rég orvoshoz kellett volna vinni.
2019. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

A stresszhelyzet hatására (ez lehet pozitív stressz is, mint a gyerekszületés a családban, mert az is nagy változás) felszínre szoktak jönni rég eltemetett dolgok. Egyik rokonomnál egy teljesen más jellegű trauma (anyagi gond) hatására lett először olyan paranoia, hogy megcsalja a párja, utána meg olyan, hogy üldözi az alvilág őket. Na most a párja régebben tényleg megcsalta (de ez már 15-20 éve volt, most lehetősége se lenne rá), a fiaik meg régebben tényleg keveredtek zűrösebb ügyekbe (bár messze nem alvilágról van szó, csak ilyen helyi menő csávók stiklijeiről, és ez is már nagyon régen volt), és a stresszes élethelyzet hatására mindkét téma fokozottan tért vissza.

Nagymamádnak tényleg segítségre lenne szüksége, mert ez már kóros, de amíg nem látja be, addig nehéz lesz. Esetleg ha valami más ürüggyel sikerülne elcsalni pszichológushoz...

2019. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Utána néztem a neten az agylágyulás tüneteinek és bár orvos nem vagyok de azt biztosan állíthatom, hogy nem ez állhat a dolog mögött. Mamámnak vannak jó pillanatai csak havonta párszor elkezdi megint ezt a dolgot szajkózni. Azért köszönöm, hogy írtál :)
2019. ápr. 12. 15:07
 4/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Igen azt én is össze tudtam kötni a kicsi születésével mivel tényleg ahhoz vezethető vissza. Most, hogy fel hoztad az anyagi gondot eszembe jutott, hogy sokszor mondja azt mama, hogy eltűnt egy 10-es otthonról és biztosan pénzeli azt a nőt. Vagy, hogy az ajtóban a kulcs nem úgy állt benne reggel mint este amikor bezárta. Egyébként mamám a legkisebb rezzenésre is felkel éjszaka szóval mi mindig ilyenekkel próbáljuk megérteni Vele, hogy ez csak a fejében létezik és kérjünk segítséget de egyszerűen nem. Magára meg nem akarjuk hagyni pedig már ez is megfordult a fejünkben, hogy talán akkor ráébredne, hogy mit csinál magával és így a lányaival is. Nem tudom

2019. ápr. 12. 15:18
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

A mamàd nem "bekattant",hanem demens.

Kezdődő demencia tüneteit mutatja..

Első körben hàziorvos felkeresése,egy ideig gyògyszerrel stabilizàlhatò de folyamatosan romlani fog.

Később valószínűleg azt is àllíthatja hogy ti is összejàtszotok a Papàval...

2019. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Na pont beletrafáltál mert ettől félünk mi is, hogy talán ez lesz a következő szint nála. Egy háziorvos ezt hogyan állapítaná meg nála? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek csak ugye ezeket a dolgokat kizárólag nekünk mondja és a téma pedig a megcsalás. Az orvosnak ő nyilván nem kezdi el mondani, hogy szerinte megcsalja a férje, ezt leszamitva minden másban teljesen normális csak ezzel kapcsolatban vannak tévképzetei. Esetleg tájékoztassuk előre az orvost? De a doki akkor sem látná a tüneteket, nem?

2019. ápr. 12. 15:51
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Milyen a mamád rövid távú memóriája? Sok embernél, mikor a demencia kezdődik, az első jelek egyike, hogy a hosszú távú memória kitűnő, de a rövid nem.
2019. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Idős embereknél különösen fontos, hogy évente legalább egyszer ellenőrizze a háziorvos az egészségi állapotukat, beleértve a laborvizsgálatokat is. Másrészt nagyon fontos lenne a megfelelő napi folyadék mennyiség bevitele (kb. 2 liter). Idős emberek ugyanis hajlamosak arra, hogy keveset igyanak, ami lassú kiszáradáshoz vezet, ami pedig a vér besűrűsödését jelenti és ennek következtében romlik az agyi vérkeringés. Ez pedig romló mentális és pszichés működést eredményez. Nagyon sok esetben a feltételezett agyi leépülés hátterében csupán ez áll. Ha mindez nem áll fenn, csak akkor lehet egyértelműen megállapítani a leépülést.
2019. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Agylágyulása van, előfordul. Sajnos lesz ez meg rosszabb is, kezdjetek otthont keresni/ megbeszélni ki fogja felügyelni 24/7-ben.

Nem pszichológus kell neki hanem neurológus.

2019. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma átmegyünk hozzájuk, kíváncsi leszek, hogy mi lesz, mire számítsunk. Mindenesetre beszélek édesanyámmal az itt olvasottakról, ennek mindenféleképpen orvos lesz a vége azt hiszem!
2019. ápr. 12. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!