Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet, hogy egy szülő...

Hogy lehet, hogy egy szülő teljesen megváltozik, amikor nagyszülővé válik?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: az anyai nagymamám imádnivaló, gyerekkoromban is az volt, sokszor voltam rábízva és mindig türelmes volt hozzám, nem emlékszem rá, hogy egyszer is megütött volna.

Ezzel szemben az anyukámmal, amikor ő volt gyerek, teljesen máshogy bánt. Labilis volt, idegbeteg, ütötte-vágta anyámat, amikor éppen ahhoz volt kedve, mindenért keményen kritizálta, egész életében azt éreztette vele, hogy nem elég jó, és olyan maradandó traumákat okozott neki, amiket anyukám a mai napig felemleget.

El sem tudom képzelni, hogy lehetett a nagymamám annak idején ekkora házisárkány, mert én egyáltalán nem ilyennek ismertem meg. Ez hogy lehetséges? Ti hallottatok már ilyenről?


2019. febr. 14. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Amúgy meg alapból más egy unoka, alapból más egy agyonstresszelt, dolgozó ember mint egy nyugdíjas.
2019. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Az én apám is távolságtartó, hideg, elégedetlen apa volt, és kenyérre-lehet-kenni nagypapa lett. Más élethelyzetbe került, az enyém például már nem volt munkahelyi vezető, mert nyugdíjba ment. Azóta velem is sokkal barátságosabb.
2019. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Anyám őrmester volt, ha 4-est vagy 4/5-öt kaptam a suliban, akkor már jött, hogy miért nem tanultam eleget, a szín ötös tanulás alap elvárás volt, het 5 nap fejlesztés, nyelvóra, néptánc, satöbbi.

A lányomnak már akkor örül, ha mosolyog vagy pöszén kimond valamit. Ez ilyen.

2019. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Mert a szülő azt akarja, hogy sokra vigye a gyerek, ezért minden eszközzel hajtja. A nagyszülő viszont inkább már csak élvezi az unokázást.
2019. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Mert a szülő azt akarja, hogy sokra vigye a gyerek, ezért minden eszközzel hajtja."


Mert azzal aztán nagyon sokat segített neki, hogy folyamatosan rombolta az önbecsülését és maradandó traumákat okozott neki, ugye? Megmondjam, mi lett az eredménye? Anyukámnak nárcisztikus személyiségzavara van és idegbeteg. Igazán eredményes nevelési módszer a saját gyereked rendszeres porig alázása, persze.


De ahogy látom, ez nem egyedi eset. Ezek szerint sok szülő csak a második utódnemzedék születésénél érik meg a gyereknevelésre?

2019. febr. 14. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Papám jobb apám volt mint a saját apám. A lányát utálta mert sosem ért el semmit és borzasztó döntéseket hozott életében. Ő nevelt fel,a bio.apám nem létezik kb.
2019. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne aggodj,van olyan szülő aki nagyszülönek sem olyan jó.

engem anyám mindig csak hátra huzott támogatás nulla.

2019. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!