Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mindjak már neki hogy ne...

Mit mindjak már neki hogy ne kelljen megennem amit főz?

Figyelt kérdés
A nagyim moslékokat főz. Ne haragudjatok de tényleg ehetetlen. Multkor már próbáltam kultúráltan kimagyarázni, de egyből megkaptam a nagyitól hogy "b*sszad meg, ha nem tetszik akkor kint fogsz legelni"
2019. máj. 11. 15:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%
Mintha én írtam volna😂 Ilyenkor nem jó a "nem vagyok éhes", olyankor én vagyok lbszva, hogy miattam dobáljuk ki a drága ételt.(Nem dobjuk ki, eleve sem eszek sokat, szóval más simán megeszi)
2019. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
23%

de igen, alapbol kijar a tisztelet

mindenkinek

2019. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%
Miket főz és mi az ami miatt ehetetlen? Pl. túl zsiros..sós..? Egyél belőle minimális adagot..ha pedig tányleg annyira ehetetlen akkor simán mond, hogy nem kérsz és kész.
2019. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%
Mondd neki, hogy már elég idős vagy, meg szeretnél tanulni főzni. Vagy, hogy vega lettél/diétázol, nem ehetsz meg mindent.
2019. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

#22, ha így van, akkor a “mindenkinek” az unokára is vonatkozik. A mama stílusa viszont nem éppen ezt mutatja egy kulturált jelzésre, hogy nem ízlik a kaja.

Nem tudom, miért normális egyes emberek szemében az, hogy szülők/nagyszülők akár ok nélkül is úgy beszélnek a gyerekekkel, mint valami utolsó senkiházival. Ezek után miért várjuk tőlük el azt, hogy illedelmesek legyenek? Hol van a követendő minta?

2019. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
14%

Mindket nagymamam nagyon nagyon jól főzött- sütött egyik 80 masik 84 eves koraig. Amikor jöttek a betegségek és vele együtt a betegségek, úgy vhogy elfelejtettek főzni, kimaradt vmi, és egyre rosszabb lett. SOHA nem jutott volna eszünkbe olyat mondani hogy ez ehetetlen. Tessék tudomásul venni hogy agyilag nem fogja fel és egyszer a mai fiatalok is lesznek 85 evesek es jó esellyel ugyanezeken a lépcsőkön fogunk lefele menni....

A helyedben sokkal inkabb arra törekednek hogy te főzzél es küldd a Mamát pihenni addig.

2019. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
83%
Hát őszintén remélem, hogy én 85 évesen sem fogok olyat mondani az unokámnak, hogy "b*sszad meg, ha nem tetszik akkor kint fogsz legelni" csak azért, mert azt merte mondani nekem, hogy nem ízlik a főztöm. A kérdésben ugyanis szó sincs arról, hogy a kérdező ehetetlennek nevezte volna a mamája előtt az ételt.
2019. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
72%
Mondd azt neki, hogy szeretnél te is megtanulni főzni, és kérd meg, hogy mostantól hadd főzhess te, mert jó szakács szeretnél lenni. Ha jól adod elő, még büszke is lesz rád
2019. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
72%
10# nem egy nagymamàt ismerek, aki szuperül fôzött valaha, ma màr viszont mintha elvesztette volna az îzèrzèkèt. Nem feltètlen a kèrdezô a hibàs.
2019. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!