Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet ezt finoman,...

Hogyan lehet ezt finoman, kíméletesen elmondani?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy van egy unokatesóm, akivel tök jóban voltunk mindig is, de aztán Ő terhes lett egy néhány hónapos kapcsolatban és kissé megváltozott, de nem is ez a fő gond. A lánya 3,5 éves. Eddig messzebb laktunk egymástól, nem tudtunk túl sűrűn találkozni, azonban most egy városban vagyunk és többször futunk össze, de... A kislánya rém neveletlen. Megállás nélkül hisztizik, visong, óbégat, rohangál a házban, csomó minden felborít, lever.

Most 4 hét szabin vagyunk mindketten férjemmel, sok túlóránk gyűlt össze és nálunk nem kifizetik, hanem lecsúsztathatjuk szabira, így általában minden évben kiveszünk 3-4 hetet. Múlt hét óta vagyunk itthon, jövőhét után aztán megyünk nyaralni 2 hetet Spanyolországba. Unokatesóm ezt tudja és most majdnem mindennap "átugrik" a lányával, ami nem lenne gond, ha tudna viselkedni. Mármint a kislány. Nekem egyszerűen megfájdul a gyerekvisítozástól a fejem, 5 percig bírom elviselni, ő pedig megállás nélkül ezt nyomja. Megkértem, hogy ne másszon fel papuccsal a kanapéra, de le sem tojta. Unokatesóm bár néha rászól, nem túl erélyesen, a gyereket nem igazán érdekli. Múltkor leverte a fűszertartót az asztalról, kiborult só, bors, minden.. Továbbá unokatesóm néha tesz 1-1 piszkálódó megjegyzést, amit burkoltan próbál viccesen előadni, de szerintem komolyan gondolja, mint pl hogy jajj minek nekünk az a 2 hét Spanyolba, más örül ha a Balcsira lejuthat vagy pár napra meg tudja oldani a gyerekfelügyeletet és lazíthat nyugiban. Persze közben röhög, de mintha azt érezném, hogy irigykedik, amiért mi nem kötöttük le magunkat egy gyerekkel és minden évben utazgatunk, eljárkálunk ide oda stb.. Régen nem volt ilyen, soha nem tett ilyen megjegyzéseket és nem tudom mire vélni. De a fő probléma továbbra is a kislány. Férjem is szólt már, hogy szereti őket és nem lenne semmi gond azzal se, ha minden 2.nap benéznek, ha a kislány szót fogadna és nem rombolna, amerre csak megy és ordítana állandóan. Próbáltam már célozgatni neki, de nem igazán vette a lapot, nyilván nem akartam egyből nekiesni. Hogy lehetne ezt kíméletesen megmondani neki? Szeretem őt ettől független, de a lány viselkedését nem tudjuk már tovább tolerálni. Mindenképp sértődés lesz a vége szerintetek?


29N


2019. júl. 30. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
De miért kéne kíméletesen elmondani, ha téges kíméletlenül kiidegel a neveletlen gyerekével?
2019. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert ettől függetlenül nem akarnánk megbántani, de lehet nem lesz más opció. Az a baj, hogy én az a típus vagyok, aki vár-vár egy ideig és közben próbálja elmagyarázni szépen mi a gond, de utána betelik a pohár és nem tudok kedves lenni, sőt... Eddig majdnem mindig meg tudtam oldani minden problémát, amiben részem volt viszonylag normális, kedves hangnemben is, próbálnám itt is ezt alkalmazni, dehát...
2019. júl. 30. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkeppen sertödes lesz a vege, de meg kell mondanod neki szepen, hogy amennyiben a kislany nem tartja be a szabalyaitokat, nem latjatok öket szivesen. Lehetne ezt tologatni, lemondani a talalkakat, de egyszer ugyis kiborul a bili. Amugy unokahugom ugyanilyen volt es 6 eves korara kinötte, persze ez teged most nem vigasztal, de van remeny!
2019. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kíméletesen már próbáltad, nemde? Ideje őszintének lenni.
2019. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kati, kicsit ritkábban gyertek, mert pihenni szeretnénk és kettesben lenni.


Ennyi.

2019. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

65% Szerinted az a kislány felnőve rokonokat fog ápolgatni? :D:D:D

Vagy ironizálsz?

2019. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Próbáltam már célozgatni neki, de nem" Akkor ideje nem célozgatni, hanem nem-kíméletlenül, de teljesen őszíintének lenni. Garantált a sértődés, de talán csak ideiglenesen. Túl kell rajta esni.
2019. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ilyen helyzetben voltunk mi is. Nekem is az unokatesóm lánya az aki borzalmasan neveletlen, hisztis lány. Én alapjáratban szeretem a gyerekeket, türelmes is vagyok egy ideig. De amit a kislány művelt az otthonomban az rémálom volt. Pl: Nálunk alap, hogy bárki aki az utcáról jön be a lakásba, az előszobában leveszi az utcai cipőjét, papucsát, szandálját stb, és az ott kihelyezett szobapapucsokba bújik bele. Vettem több száz hotelpapucsot, akár teljesen újat is felvehet aki akar.

A kislány sokszor sáros cipővel rohan a szobákba, és van ahol fehér padlószőnyeg van. Többször szóltunk kedvesen, kíméletesen, de nem használt. Így amikor jöttek, már a bejárati ajtóban közöltem: Vagy itt leveszi a kislány a cipőjét, és felveszi a neki vett papucsot, vagy nem jöhetnek be. 2 hét sértődés után (addig nem jöttek) végül megoldotta, hogy levegye. A visítását, hisztijét is próbáltuk kíméletesen megoldani. Egészen addig amíg hiszti miatt betörte a vitrines szekrény üvegét. A férjem akkor lett ideges. Ráordított a gyerekre, majd szó szerint kidobta őket. Közöltük, hogy amíg a lánya nincs megnevelve addig nem jöhetnek. Most csak a parkban vagy utcán találkozunk, de így tökéletes. Nem vagyok hajlandó más rossz nevelése miatt eltűrni egy rossz gyerek viselkedését. Csak megjegyzem: A hiszti amikor a vitrinüveget eltörte az volt, hogy nem engedtük, hogy a csokis sütit a fehér bőrkanapén egye meg. Kimentünk vele a konyhába, hogy mindannyian eszünk vele, de ő a nappaliban akart enni. Mivel nem lehetett, jött a hiszti, és egy pohár eldobása.

2019. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%

9-es, 11-es, te ugyanaz vagy, ugye?

Ezt írtad:

""Nekünk fontosabb a szabadságunk, nyugalmunk satöbbink, épp ezért nincs gyerekünk". Önző fax. 50 évesen akarsz majd szülni?"


Megkérdezném, miért akarna EGYÁLTALÁN szülni? Kötelező talán? Én úgy tudom, hogy nem. Nem mellesleg, időben ha visszamehetnék, én is úgy döntenék, hogy inkább nem szülök, és a kényelmet választanám (pedig így is jó életem van, a férjem segítőkész, a lányom pedig egy tündérkirálylány). De már azt mondom, nem szülnék, ha újra kezdhetném.

A másik, amit írtál döbbenten, hogy a vitrint többre tartja, mint a rokon gyereket?

Hát és akkor MI VAN??? Többre tartja, ÉÉÉÉS? Azt tart többre, amit akar.

Attól hogy te a más kölykének gazsulálnál inkább, az a te magánügyed. Valószínű soha nem is mertél kiállni magadért, és most a nyomorodat vetíted ki a kérdezőre. Csináld, ahogy akarod, smúzoljál más neveletlen kölykének ahogy akarsz, de nehogy már ez legyen a norma.

2019. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

11-es

Szerintem te kezetesd magad, mert agyilag valami nem stimmel nálad.

Csak közlöm: Nem tartom többre a rokon gyerekét, de nem is táröm el, hogy amiért keményen megdolgoztam, hogy legyen egy szép otthonom azt egy hisztis neveletlen gyerek tönkrevágja. Meg kell tanulni viselkedni.

Ez rád is vonatkozik. Meg kell tanulnod azt, hogy az irigyság helyett mert te egy senki vagy, nem ocsárolsz másokat,hanem csendben maradsz inkább

2019. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!