Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék hogy apám végre...

Mit tehetnék hogy apám végre békén hagyjon minket?

Figyelt kérdés
A szüleim 2 éve elváltak, apámnak már évekkel előtte volt valakije titokban. Pár nappal válás után elköltözött itthonról a barátnőjéhez, anyukámmal itt maradtunk a közös házban. Mind a kettejüknek 50% tulajdonrésze van a házban. Az a fő gond, hogy unalmában hazajön apám 2-3 hetente és halálra idegesít minket, engem is folyton támad, hogy azért vagyok itt mert anyukámat pártolom (20 éves vagyok, dolgozom, itt nőttem fel, próbálok pártatlan lenni csak ez az otthonom). Ez volt a kisebbik gond, elvitte a legtöbb cuccát de mivel kötetlen munkaideje van, nekünk anyukámmal meg fix 8 óra kedvére titokban visszamászkál és szétforgat mindent meg elvisz tök véletlenszerű dolgokat ami nem is az övé. Persze letagadja meg támadásnak veszi ha megkérdezzük tőle. Nagyon szar úgy hazajönni hogy megint melyik szekrényem van kiszórva, vagy fiókom kiburítva (mert természetesen nem pakol vissza bele a nagy álca közepette). Bejelentett lakcíme már 1 éve nem ide szól, együtt lakik a barátnőjével máshol. Mit tehetnék? Távoltartásit kérni? Vagy valahogy kilehet tiltatni, illetve olyan dolgot csinálni hogy csak akkor tartózkodhat itt amikor mi is itt vagyunk? Nem fizet semmit ide, számlákat meg tényleg semmit. Halálba kerget minket és nem tudunk mit csinálni. Az elmúlt 2 évben közel 3 millió értékű dolgot vitt el tőlünk. Volt vagyonmegosztás váláskor. Azóta hord el fejszétől elkezdve hajszárítóig mindent. Volt hogy elvitte a mosógépünket előre szólás nélkül...

2019. aug. 27. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk cseréltessétek le az összes zárat...

Mivel 50% tulajdonjoga van, be kell engednetek a házba, de legalább azt eléritek, hogy csak akkor mehet oda, ha ott vagytok.

2019. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a legegyszerűbb,ha lecserélitek a zárat. Ha nincs lakáskulcsa,betörni csak nem fog.

Ha meg nem tetszik neki,megmondjátok,h jöjjön akkor,amikor otthon vagytok.

És még egy lehetséges opció,ha lemond a ház feléről,esetleg kifizetitek a rá eső részt és onnantól tényleg semmi köze,h mi van ott. De amikor elváltak,nem történt vagyon megosztás?

2019. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De volt vagyon megosztás, már semmit sem vihetne el, de beleírták hogy a házban lévő dolgok használatához megmarad a joga(ehhez azért ragaszkodott, mert van pl 1 fúrónk 1 flex stb, és neki csak néha kell) és ő ezen dologra hivatkozva azt mondja hogy "kölcsön veszi, majd hozza".
2019. aug. 27. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell venni a tulajdonrészét
2019. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eladnám a házat,fele fele,aztán szevasz.
2019. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zárcsere simán így kénytelen lesz akkor menni mikor ti otthon vagytok illetve a flex és társait oda adni neki hogy vigye végleg el nektek nem kell.
2019. aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adjátok oda neki azt a fúrót meg flexet,vagy amire még azt állitja,hogy szüksége van,aztán cseréljetek zárat.Ez így nem megoldás.
2019. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!