Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellem, ahogy apám viselke...

Szégyellem, ahogy apám viselkedik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apa rögtön össze is cuccolt az új nővel, a nagymamám is hozzájuk költözött, mert szlovákiai magyar, ott élt kint, de most, hogy meghalt a nagypapám, nem.akart ott egyedül maradni.

Namármost apám szerintem anno eltanulta a nagypapámtól, hogy a nagymamámmal hogy kell viselkedni...

A párommal két éve vagyunk együtt, egy év után elvittem apumnak is bemutatni és apa az ebédnél úgy viselkedett a nagymamámmal, hogy majdnem elsüllyedtem szégyenemben, a barátomnak is kikerekedett a szeme.

A csúcs az volt, amikor felajánlottuk, hogy segítünk behozni az ételeket, megjegyezte a nagymamámra, hogy nem kell segíteni, a cselég majd behozza!

Ezt jeleztem neki utána, de ő váltig tagadta, hogy csúnyán kezelné a nagymamámat.

Apámat annyira nem kedvelem, hogy az esküvőmre sem akarom meghívni és a barátomat sem akarom többet hozzájuk elvinni.

Mit tehetnék? :(


2017. jún. 30. 07:56
 1/8 A kérdező kommentje:
*a cseléd majd behozza, elírtam
2017. jún. 30. 07:57
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem hogyha megoldható akkor költöztesd el onnan a nagymamádat. Szerintem neki se jó ott.
2017. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Apád egy promitiv barom, ennyi. Tudod ki váltana vele ezek után egy szot is, mert elöbb utobb veled is igy fog viselkedni, vagy a nőjével.
2017. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is. Amikor szembesítem a viselkedésével, akkor tagad. Esküvőn nálunk sem lesz ott, nem kell a balhé.
2017. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.: nem tudom elköltöztetni, mivel az ő anyja, én pedig még anyukámmal élek, egyetemista vagyok és nincs saját keresetem sem. Teljesen rájuk van utalva...ráadásul ő háztartásbeli volt, tehát nyugdíja is alig van, csak egy minimális özvegyi nyugdíj nagypapám után.


A gond az, hogy még anyukám is azt mondja, hogy azt nem lehet megtenni, hogy nem hívom el az esküvőre, mert ő az apám. Ha nem tenném meg, óriási botrány lenne (nem házasodom még a barátommal össze, majd akkor, amikor már lesz keresetem és tudjuk finanszírozni saját pénzből, de sokszor beszélgetünk róla).

2017. jún. 30. 08:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, a másik, hogy nekem van egy olyan hobbim, amit ő használ és amiatt folyamatosan keres, hogy ezt-meg azt csináljak meg neki, én meg olyan hülye vagyok, hogy mivel szeretem, mindig megcsinálom neki, de sokszor sírok emiatt, mert kihasznál, de nem tudok neki nemet mondani :(
2017. jún. 30. 08:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tanulj meg nemet mondani. Ne légy ilyen nyunyó,ha látod a problémát akkor kezeld. Nem értem az embereket. Aki bunkózik,annak minek adni még egy és mégegy sanszot? Hagyd a fenébe. Szerintem határolódj el tőle,tegyél is ellene ne csak siránkozz. Anyudnak pedig nincs igaza,az esküvő a te nagy napod. Akit nem akarsz nem lesz ott. Családi botrány ide vagy oda,én biztos nem tenném tönkre azt a napot ami rólam és a kedvesemről szól csakmert van egy dilis apuka. De a te döntésed,sopánkodni mindenki tud.
2017. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már meg is fogalmaztad, hogy mit kéne csinálj.. Bízz jobban magadban és vedd komolyan az érzéseid. Szerintem a te, azaz csak a ti dolgotok, hogy kit hivtok meg az esküvőtökre. Lehet, hogy néhány rokonnak nem tetszik majd, de ez már az ő dolguk.

Sajnálom nagymamád. Nálunk is valami hasonló a helyzet (nagybátyámmal, aki egy vadállat), de az van sajnos, hogy nagymamám már megszokta, hogy ő cseléd.. Nem is érzi jól magát máshol, nem is költözne el. Nagyapám verte is, merthát a férfi az úr a háznál..:(

Én a helyedben apummal nagyon-nagyon minimálisan tartanám a kapcsolatot, vagy ha szükséges egy időre teljesen meg is szakitanám.

2017. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!