Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rám fog maradni az alkoholista...

Rám fog maradni az alkoholista apám, mit tehetnèk?

Figyelt kérdés

Édesanyám hamarosan elmegy, erre fel kell keszulnom, hiába is probaalnam meg tagadni magam előtt.:(

Nemrég hazaköltöztem anyukám ápolása, és a két kutyája ellátása miatt.

De itt van az apám, aki egy undorító alkoholista féreg, önálló életvitelre képtelen (szerintem soha életében egy számlát sem fizetett be), közveszélyes (nem egyszer otthagyja a platnin az ételt, ami füstöl...), onveszelyes (esik-kel), undorító (soha nem a megfelelő helyre ürít, mindent osszeszar, osszehugyozik, én takarítok utána), de nem, nem vagyok hajlandó ezt vele élete végéig csinálni!!!! Teljes szívből gyűlölöm.

Mit csináljak? Gonoszul hangzik, de hová tudom őt elpaterolni? Ha elpaterolhatom egyáltalán...

A két kutya miatt (meg anyukám miatt még jelenleg) mi nem tudunk elmenni. 120 ezer ft-os minimálbért keresek. Ebből tartom fenn a lakást, de plusz bérleti díjat már nem tudnék kifizetni egy albérletben.

Arról nem is beszélve, hogy mint írtam, apám csak vedel egész nap, soha egy fillért nem tesz be a közösbe, nem tudom, hogy ezt köteles vagyok-e tűrni? (Szülőtartasi kötelezettség)


2018. ápr. 28. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem vagy köteles eltartani, ha bíróságon bizonyítani tudod, hogy érdemtelen rá, vagy a saját megélhetésedet veszélyezteti az ő eltartása. Keress fel egy ügyvédet.
2018. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Honnan elpaterolni? A saját házából ? Sehogy. Pláne hogy édesanyád halála után meg özvegyi haszonélvezeti joga is lesz. Ő fog tudni téged onnan elpaterolni.

Eltartanod nem kell. Ugyan igényelhet szulotartast, de ha nem dolgozik, pedig képes lenne rá, akkor nem fog kapni

2018. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen megértelek. Nagyon (lehetetlen) egy ilyen emberrel (?) még egy fedél alatt élni.

Gondolom, produkál néha olyan tüneteket, amitől kívülálló sem tudná megállapítani, hogy részeg. Nem vagy köteles tudni,hogy az alkoholtól fekszik-e ájultan, vagy éppen "rosszul" van. Akkor hívd ki hozzá a mentőket.

Pszichiátrián lesz amíg kijózanodik, aztán azért, mert az alkohol elvonás tüneteit is kezelni kell. Ha megszökik, a rendőrök viszik vissza. Aztán beszélsz az orvossal,milyen megoldás létezik..

Ha agresszív, hívhatod a rendőröket is.

Nem irigyellek! Sajnos a kötelező alkoholelvonó már megszűnt. Van önkéntes, de gondolom, oda nem akar menni...

Ezért inkább gyilkolja a Ti idegeiteket.

2018. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező foglalkoznod vele. Anyukád elment, apád nagykorú, ahogy te is, gondolom, hát elköszönsz és csá. Önmagát megoldó probléma. Pár hónap és már nem lesz. Nem a te dolgod ganyézni utána.
2018. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha édesapád egyedül marad akkor valószínűleg haszonélvezője lesz a háznak így maradhat...

Azt nem említetted milyen idős az édesapád de én a helyedben nem csinálnék vele semmit.Pár hetente vagy inkább havonta meglátogatnám kifizetnék neki esetleg egy konyhán az étkezését és kész.

2018. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A lakás az én nevemen van, nem képezi a hagyaték részét. Holtig tartó haszonélvezeti joga van rá.

Viszont amíg jól volt, addig anyukám tartotta el, amióta anyu beteg én tartom el apámat is, mert önmagát képtelen! Nem fizikailag, hanem mert minden pénzét elissza, és nem ad semmit a rezsibe!

Ha anyu elmegy, foghatom a két kutyát, és kereshetek egy zugot, ahol meghuzhatjuk magunkat, de itt marad a lakás, jönnek ugyanúgy a számlák, ki fogja befizetni? Ha apám nem fogja, jön a végrehajtás, árverés, stb...ha addig nem gyujtja véletlenül magára, mert bealszik főzés közben...

2018. ápr. 28. 12:31
 7/19 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az lesz, hogy fogom anyu kutyát és lelépek velük, és megpróbálok nem foglalkozni vele, hogy mihez kezd majd az apám egyedül.
2018. ápr. 28. 12:35
 8/19 A kérdező kommentje:
66 éves, én 31.
2018. ápr. 28. 12:37
 9/19 A kérdező kommentje:
Nyugdíjat kap, de elissza.
2018. ápr. 28. 12:38
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Beszélj egy jogásszal. Nem lehet gyámság alá helyezni azután valami otthonba hagyni megrohadni?

Meg tisztázni kellene, ha elmégy és a számlákat nem fizeti, akkor mi lesz.

Biztos hogy haszonélvezete van, hogy szól az a papír?

Tisztázd ezeket.

2018. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!