Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy idegbeteg, mit tehetnék?

Apám egy idegbeteg, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mostmár ez teljesen kiburjánzott de kábé tart egy öt éve. Egyébként apám pánikbeteg is de mostmár elviselhetetlen ha esetleg ingerültebb. Semmikért ordít le olyan szinten ráadásul fél óráig, hogy ha valaki hallaná, azt hinné, hogy minimum elherdáltam az örökségét vagy ilyesmi. A semmi-t szó szerint semminek értem: múltkor például azért ordítozott minősíthetetlen stílusban mert be volt dugva a fülem és nem hallottam meg elsőre a telefont. És ilyenkor leereszkedik benne egy sötét köd, se lát se hall, csak a maga teljesen abszurd " igazát" löki. Bennem pedig már kezd felgyűlni a harag, sőt a szomorúság, hogy mindenre rögtön így reagál, de tényleg iszonyatos hisztériával. ( amikor jó kedve van, akkor persze nagyon jó fej.. de ilyen nem gyakran van lássuk be.) Mit tegyek hogy ezt könnyebben elviseljem, mert változtatni már nem tudok rajta, de hányingerem van az aurájától, ha ingerült. ( Legtöbbször az. ) 17L (aki azt tanácsolja, költözzek el egy év múlva, az sajnos még anyagi okok miatt nem megoldható)
2016. ápr. 12. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem vagy egyedül, sajnos rengeteg ilyen ember él, és ha lenne rá egyszerű gyógymód, akkor milliók életét lehetne könnyebbé tenni. De sajnos a nyugtatók, kedélyjavítók mind mellékhatásokkal járnak, ráadásul a férfi büszkeség sokszor meg sem engedi, hogy gyógyszert egyen erre a triviális problémára. Persze ez nem csak a férfiakra igaz, csak a millió gyógyszer és nyugtatófüggő nő nem tűnik ilyen módon betegnek. Csak amikor isznak és megőrülnek. Szóval ez pontosan egy hatalmas társadalmi probléma, amivel sok mindent nem tud kezdeni még a tudomány. A költözés pedig rajtad múlik, én is a nagy semmire költöztem el 19 évesen, aztán anyám is utánam jött. Uncsim a nagyszüleinkhez költözött az alkoholista apja, meg a papírral rendelkező bolond anyja elől. Szóval azt neked kell tudni eldönteni, hogy akarsz-e menni, vagy tűrsz tovább. Valaki rokon biztos befogadna, amíg a saját lábadon nem állsz, addig meg hátha meg is találod, akivel közös alapra építhettek.
2016. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Költözz a nagyszükeidhez.
2016. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Anton Chigurh válasza:
Szia! Az én Édesapám is ilyen természetű, és ez sajnos nem fog változni soha. Én pedig csak azért is kitartok amellett, hogy amint teheted, költözz el, szerintem más módszerrel csak nyűglődés lesz. Én külföldre költöztem, 20 éves koromban. Nem bántam meg. Ahányszor otthon vagyok a szüleimnél látogatóban, mindig van valami kis dolog, ami miatt állandóan megdorgál, morog rám az öreg. Ötévesként kezel, mindent hússzor elmagyaráz, mintha tényleg nem érteném, mit akar. Ha véletlenül eltörnék egy poharat, akkor ő kitörne, mint egy vulkán, meg én lennék az ügyetlen balfék, hogy nem látom mit csinálok, stb... Én elviselem, mert szeretem őt, és max. pár napig vagyok vele, na meg szeret ő is, csak nehezen mutatja ki. Viszont a többi családtagnak örökké nehéz vele. Addig amíg nincs pénzed külön albérletre, vagy nincs melód, nyűgös lesz, de amint teheted, szerintem lépj. Persze ez csak az én személyes véleményem. Szép napot! Szia! 23/F
2016. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
el kéne vitetni az idegszanatóriumba (sárgaház) és ott leadni
2016. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem beteg szegény,meg nem bánt csak egyszerűen iszonyatosan ingerült. Lehet hogy túlreagálom, de az aurája sokszor megmérgezi az otthoni légkört. Egyébként szed gyógyszert de ez az idegeskedés nem változik. És nagyon szeretjük egymást csak nem értem ezt miért csinálja. Ha jó kedve van, akkor komolyan mintha egy másik ember lenne. Lehet hogy ez az egész nem is nekem szól, de olyan hisztis mint egy csapat ovis kislány. Na ez a nehezen viselhető.
2016. ápr. 12. 16:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Édesapád mentálisan beteg és nem bántásból mondom, ez tényleg betegség.
2016. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ha a pánikbetegség annak számít, akkor sajnos igen. De szerintem ő is szenved tőle.
2016. ápr. 13. 21:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen ingerült jellemnek van egy másik, nem túl rózsás jövőképet festő oldala. Hogy humoros legyek, idézem Kőhalmit: Azt hisszük, hogy nyugdíjaskorunkra majd mind megnyugszunk. Mert olyan sok nyugodt idős embert látunk. De a francokat. Az idegbetegek mind meghalnak agyvérzésben.


És ez sajnos valójában így van. Ezzel foglalkozni kell, mert egy óvatlan pillanatban baj lehet.

2016. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De azt se értem, hogy mi baja lehet. És ő is szenved ettől. KÖzben sajnálom is, és amikor jó kedve van, nagyon jó arc. Akkor miért szokott nem normálisan ingerült lenni? :(
2016. ápr. 14. 00:37
 10/11 Anton Chigurh válasza:
Mert az emberből (ha gyenge az idegrendszere, vagy ingerült, stresszes, folyamatosan feszült) pillanatok alatt válhat vadállat, csak a körülményeken múlik minden. Rosszul hangzik, de így van. Példaként itt vagyok én. Csak látnál a munkahelyemen :)
2016. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!