Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megéri őszintének lenni, és...

Megéri őszintének lenni, és így egy rokoni kapcsolatot veszélyeztetni? Közeli rokonom vigyázott a kiskorú gyermekemre néhány napig. Min.30 éve ismerem, fogalmam sem volt arról, hogy ennyire alpári stílusban nyilvánul meg.

Figyelt kérdés

Vulgáris beszédre biztatta gyermekemet, majd döbbenten közölte, hogy milyen kifejezések jöttek ki belőle! Nála "önmaga" lehetett végre. Te jó ég! Idehaza ilyesmit nem csinálunk, biztosan nem támogatjuk abban, hogy csúnyán beszéljen. Biztatta, hogy mutasson be egy autósnak aki vélhetően kicsit feltartotta őket a közlekedésben. Azt mondta neki, hogy mi a szülei nem tudunk vezetni, burokban neveljük, álomvilágban élünk de ő, Ő az igazi életre neveli(káromkodás, bemutatás...nem is tudom mi még az igazi élet, hiszen burokban vagyok :-)). Elengedte másik rokonnal, akitől nagyon óvom, mert már többször ijesztgette, drogozik, kiszámíthatatlan, soha nem engedném, hogy beüljön mellé, mint kiderült kis utakon 130-cal száguldoztak.


Mélyen meg vagyok döbbenve. Nem mondtam semmit. Azóta is hallgatok. Persze én vagyok a rossz, mert már más rokonomnak jelezte, hogy úgy tűnik neki haragszom rá.

Én nem keresem, ő sem.


Ma is más faggatózott, hogy de hát miért nem vagyok hálás, mi a gondom? Mondtam, hogy természetesen hálás vagyok a gyermekfelügyeletért. Mást nem. Nem szeretném rossz színben feltüntetni.


Hogyan lehet ilyen konfliktust normálisan kezelni?

Azért nem beszéltem vele, mert félek, hogy túl őszinte lennék, gyermekemet sem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, hogy szembesítem vele hogy rosszul beszélt rólunk a hátunk mögött.


Azért is fáj annyira ez a dolog, mert szeretem, és bíztam benne.


Végtelenül szomorú vagyok!

Szóval van valakinek ötlete, hogyan is lehet ezt a kialakult helyzetet kezelni?



2019. szept. 6. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kêtdésre válaszolva. Igen megéri őszintének lenni,hisz itt a gyerekedről van szó. Egyszerűen az döbbentett meg,hogy ilyen kêrdést felteszel.

Bármi is volt az oka,hogy a gyerekeidet rábíztad,gondold vêgig hogy közben ő veszélyben volt. Én többet nem merném rábízni. Egy rokoni kapcsolat még ne a te gyereked éppségén múljon.

2019. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 10 válaszolóval. A saját gyerekedért sem állsz ki.
2019. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ennél azért kicsit árnyaltabb a történet! A rokon aki vigyázott a gyermekemre a nagynéném. Nyugdíjas, munka mellett dolgozik. Aki elvitte autóval az az ő fia, az én unokatestvérem aki most lett 2x apuka. Azt, hogy kábítószert használt (használhatott) nagynéném mondta. Mindenesetre gyakran furcsán viselkedik.

Nem élveztem ezt az időt, nagyon rossz volt. Minden nap telefonáltunk, de csak a kirándulásokat, programokat mesélte el a nénikém, azt nem, hogy a fiával az unokatestvéremmel elengedte! Arról, hogy hogyan ő hogyan viselkedett, az is csak utólag derült ki. Ez volt az első alkalom, hogy rábíztam másra a gyermekemet!

2019. szept. 8. 14:12
 14/15 A kérdező kommentje:
Én nem szívesen engedtem el, de nagyon szeretett volna menni.
2019. szept. 8. 14:13
 15/15 A kérdező kommentje:
Igyekeztek mindenben a kedvében járni.
2019. szept. 8. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!