Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Válás Olasz férfitól-- tapaszt...

Válás Olasz férfitól-- tapasztalata van valakinek?

Figyelt kérdés

Magyarországon házasodtunk, de olaszországban is honosítva lett,két kiskorú gyerekünk van,én az anya vagyok, kettős állampolgárok.itt a bíróság már különválasztott (separazione).

Az apjuk tiltaná még azt is, hogy hazamehessek velük, azt meg végképp hogy hazaköltözzek.Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata.??

Külföldi bíróság tilthatja kiskorú magyar(kettős) állampolgár hazatérését, az apa jogait védve kvázi?

Az apa ellen feljelentés is van anya elleni bántalmazás miatt!!

honfitársaim bármilyen tanács jól jönne,segítsetek...



2015. nov. 6. 11:07
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
itt a bíróság = itt Olaszországban, arra értettem,és itt is vagyok a gyerekekkel most is.
2015. nov. 6. 11:10
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Igaz, én Portugáliában váltam el, de szerintem ez teljesen mindegy: a másik szülő beleegyezése nélkül nem viheted külföldre a gyerekeidet, egy rövid látogatásra sem. Végleg költözni meg végképp csak akkor tudnál, ha ebbe az apa beleegyezne.
2015. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%
kell neked olasz macho,a magyar rendes pasik nem kelletek
2015. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Ez az a helyzet ahol már alap az ügyvéd.
2015. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

beszéltem ügyvéddel otthon is meg itt is---mást mást javasolnak...

ezért lenne jó konkrét tapasztalat

(a magyar rendes pasik---hol vannak,majd szólj ha tudsz ilyet...nevetséges hozzászólás és értelmetlen is..de azért kösz...)

2015. nov. 6. 11:27
 6/33 anonim ***** válasza:
82%

3-ik, hozzad hasonlo, intelligens valaszt ado magyar pasikra gondolsz?

A 2-ik valaszolo jol mondja, es az ugyved se sokat segit, ha nem egyezik bele. Annyit tehetsz, hogy Magyarorszagon jobb korumenyeket biztositasz a gyerekeknek, mint amik Olaszban vannak, es akkor lehet, hogy odaítelik, ugy hogy haza vihesd oket. A gyerekek kiel akarnak lakni? Amikor az en szuleim valtak, szempont volt az is, hogy kihez ragaszkodom jibban.

2015. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Kivancsi lennek a magyar ugyved mit javasol...ugyanis en itthon ez miatt is magaval a bironovel beszeltem, aki elmondta ha m
2015. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%

*folyt

szóval a bírónő elmondta, hogy ha még a kizárólag felügyeleti jog is az anyáé a gyerek felett, a külföldi lakhelyű apa akkor is beleszólhat a gyerek lakcímváltoztatásába ha a gyerekek anyával tartósan 1 évnél hosszabb ideig kint van.

van még olyan lehetőség, hogy eltiltás az apától, de ez macerás, vagy szinte kivitelezhetetlen.

2015. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
15%

és a gyk-n már sírt itt egyszer egy anyuka hogy Németo-ból nem tud hazaköltözni a gyerekkel(német az apa és elváltak és apa nem engedi haza a gyereket)


minimum évente egyszer haza kell jönni, hogy ne legyen meg az egy év és akkor apa ne szólhat bele

2015. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha a gyerekek EDDIG ott éltek, akkor nem sok esély van arra, hogy bármilyen hatósági is engedélyezze a megszokott környezetböl való kiszakítást, amennyiben a másik szülö (és az ottani gyámhatóságnak megfelelö szerv) nem egyezik bele.


Az elözö meg hülyeséget ír, a gyerek a másik szülö engedélye nélkül még pár napra sem mehet másik országba.

2015. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!