Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos, hogy nem akarok szóba...

Jogos, hogy nem akarok szóba állni a rokonommal? (elveszett háziállat miatt)

Figyelt kérdés

Családi problémák miatt külföldre kellett utaznom pár napra a párommal. Van két mentett cicánk, eléggé félősek, így megkértem anyukámat, hogy úgyis a közelben lakik, nézzen rájuk, adjon nekik enni. Imádja az állatokat, kutyát tart, ha nálunk van órákig is elsimogatná a cicákat, tehát egyáltalán nem teher neki. A macskák bentiek, mivel forgalmas autóút mellett élünk, kóbor kutyák is vannak és tavaly az egyik jóindulatú szomszéd mérgezte a környék kijárós macskáit.

Nagynéném egyik nap el akarta hozni tőlünk az egyik szerszámot. Anyum mondta neki, hogy a macskák nem kijárósak, zárja az ajtót, stb, de oké, itt a kulcs. Mint írtam félősek, szóval idegen láttán inkább elbújnak, sosem(!) próbáltak szökni, szóval nagynéném nagy eséllyel nyitva hagyta az ajtót jó hosszan (vagy kikergette őket, az is jellemző lenne rá). A macskák kiszöktek. Erről nem szólt, csak anyum látta másnap, hogy nincsenek meg. Felhívott, sík idegen, hogy mi a helyzet. Én is sík ideg voltam, hívtam rokonom, hogy mi van. Mondta, hogy nem figyelt, biztos kimentek a nyitott ajtón. De majd meglesznek, amúgy is, a macska kinti állat és ha mégsem, majd lesz másik. Erre inkább nem mondtam semmit. Kerestük itthon őket, az egyik hazatalált, rohantunk vele orvoshoz, mert csúnyán megtépték és pl veszettség ellen nincsenek oltva. A másik azóta sem került meg.

A rokonomra iszonyatosan haragszom, hogy külön szóltunk neki, amúgy is én tettem neki szívességet, hogy elvihette az én szerszámom és még bocsánatot se hajlandó kérni.

A családban persze megy a "De a rokonod, ne haragudj rá", meg a "nem ér ez ennyit". Nem vagyok az elvakult "ha felrúgja a macskám, felrúgom a gyerekét" fajta élharcos állatvédő, ha tényleg baleset lett volna, rendesen bocsánatot kér, akkor nem tartanék haragot. De így... Hetekig szelidítgettem őket, a kezemből ettek, jól nevelt és okos cica mindkettő. Azóta várom, hogy a másik is hátha hazatalál. Ti mit tennétek? Gondolom persze idővel megenyhülök, de nincs kedvem jópofizni, főleg hogy úgy csinál, mintha semmi sem történt volna és nem érti miért haragszom rá.


2019. okt. 18. 13:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Én akkor se állnék vele szóba ha előkerül a másik macska is. Bemegy a házadba és nem tartja tiszteletben a kérésed, aztán még bocsánatot sem kér.
2019. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Én igazán AZT nem értem, MIÉRT tud bármelyik rokon csak úgy bejárkálni a lakásodba????

A helyedben CSAK anyukadnak adtam volna kulcsot és senki másnak, azaz elö sem fordulhatott volna ilyen helyzet!

2019. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk a helyedben anyukámra is ugyanannyira haragudnék, mert mi az, hogy a te lakásod kulcsát csak úgy odaadja másnak, hogy bemenjen?
2019. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Na igen, itt egy hibás van, az anyád.
2019. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az anyuka nem hibás, hiszen a rokon megbeszélte a kérdezővel hogy elviszi a szerszámot. Nem anyuka engedte be önhatalmúlag.


Kérdező, én is iszonyúan haragudnék rá, biztosan nem állnék vele szóba jó darabig.

2019. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Anyumnak van kulcsa, vészhelyzet esetére, nekem is hozzá, sose élt vissza vele. A rokonommal korábban beszéltem, hogy jöjjön át, de hirtelen kellett utaznunk. Anyum (miután engem megkérdezett) adta oda a kulcsot a nagynénémnek. Mivel annyi lett volna az egész, hogy tömött kocsival oda-vissza, plusz az a 10 perc, amíg felkapja a cuccot nem ment vele, mivel a kocsiba nem fért be, buszozni meg hát, megértem, hogy nem akart. Nyilván nem adok boldog-boldogtalannak kulcsot.
2019. okt. 18. 13:36
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Tudod, ki jópofizna többet ilyen gerinctelen szaralak rokonnak.
2019. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Kit érdekel, hogy a rokonom?

Az életbe nem állnék többet vele szóba.

Nemhogy még jopofizzak vele.

Semmit nem adnék neki. Se kölcsön,sem sehogy. Egyetlen egy esetben, ha visszahozná az eltűnt cicámat épen, egészségesen. Na akkor talán megengedném hogy koszonjon nekem

2019. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen jogos. De én egy ilyen emberrel nem tartanám a kapcsolatot, aki nem bírja felfogni, hogy a másik embernek mennyire fontos a háziállata. Az lett volna a minimum, hogy ezerszer bocsánatot kér és segít keresni a cicát, szórólapokat ragaszt ki az eltűnt cicáról, stb. Akkor megbocsátanék, de így, hogy még pöffeszkedve értetlenkedik így nem.
2019. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Az hogy rokon vagy sem teljes mértékben lényegtelen, alapból nem kéne a rokonokkal semmiben kivételezni. Semmiben. Pont hogy rokontól jobban fáj az árulás és szigorúbbnak kéne lennie velük az embernek, nem pedig engedékenyebbnek. Többet szóba se állnék ezzel a nővel egy ilyen húzás után, az fix, és a család többi részétől sem lennék hajlandó a cseszegetést hallgatni, amint rázendít valamelyik kisétálnék a szobábókl vagy rájuk csapnám a telefont.
2019. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!