Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akarok lakásban tartani...

NAGY VIKTOR kérdése:

Akarok lakásban tartani kacsát, mint háziállat, mert tök aranyosak. Tudom, hogy összefosna mindent, de lenne ketrece. Egyéb gondok? Büdösek, hangosak, kaja, sok törődés kell? Bármiféle tapasztalatok jöhetnek.

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Csak addig aranyosak, amíg kicsik.
2012. jún. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon is aranyosak!

Nem szabad lakásban tartani, a normál környezet hiányától depressziós lesz, a kacsa a sárban szeret fürödni meg mászkálni a fűben. max ha megtudod oldani, hogy minden nap leviszed egy ilyen helyre, ha nem is naponta, de rendszeresen, gyakran

2012. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, vinném sétálni meg fürdetni.
2012. jún. 17. 16:18
 4/6 balkalolka ***** válasza:
90%

Minimum hat-nyolc évig élnek - télen is fogod sétáltatni? Naponta? Kutyamentes parkban? Hogy fogod elkapni mikor hazamentek? Másfelől:


1. Nem babusgatnivaló állatkák, eléggé félősek, és ez teljesen normális - ha elkapod és simogatod ösztönösen fél, mert ez olyan neki mint amikor egy nagy ragadozó megmarkolja és nem ereszti.


2. Egy kacsa nem kacsa, társaságban de még inkább többfős csapatban (bandában) érzik jól magukat. Minimum kettőt kell tartanod.


3. Hiába "törődsz" vele, maguknak való félénk jószágok, és legszívesebben a kertben bogarásznak-csipegetnek-összeszarnak MINDENT.


4. Medence kell nekik (pl. babakádból, homokozóból), pacsálás nélkül boldogtalanok és megbetegednek ha nem tisztálkodhatnak mélyvízben naponta MINIMUM egyszer.


5. Teljesen normális hogy a kacsaszarban szalmonella van, része az emésztésüknek - lakásban tartva minden nap fertőtlenítővel ki kell takarítanod a ládájukat ÉS azt is ahova eközben teszed őket. Számíts rá hogy az egész lakás vagy kacsaszartól vagy fertőtlenítőtől fog bűzleni.

2012. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket. Lemondtam róla. :D
2012. aug. 6. 12:36
 6/6 anonim válasza:
30%
Szerintem ne mondj le rolla, felelősség nélkük lehet a szobában tartani. De! az élör nem tartom jó ötletnek de a youtubon sok videó van kedvencként tartott fehé házikacsák szeretgetését mutatja be aranyosak. Csak nem való a lakasba, a plüsskacsát tartsál inkább, azok is aranyosak és tiszták
2017. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!