Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is csalódott már a rokonai...

Más is csalódott már a rokonaiban? Eleinte mindenki olyan kedvesnek tűnt, mindenféle ajándékokat is kaptam, de ha valami fontos dologról van szó, nem vesznek komolyan.

Figyelt kérdés

A barátom rokonairól van szó. Régebben, meg úgy most is majdnem mindig kedvesek voltak, megértőek, mindig meghallgattal, nagyon sokat beszélgettünk. Teljesen megszerettem őket, mert sokszor a szüleim nem hallgatnak meg, nem is engednek dönteni, így harcolnom kellett velük folyton, de a barátom rokonai, szülei, nagyszülei mindig meghallgattak, megvigasztaltak. Viszont most történt egy-két furcsa dolog. Nemsokára msc-re kell jelentkezni, és mi eldöntöttük, hogy másik egyetemre megyünk, ami sokkal jobb, mint ez. Abban az évben a barátom testvére az alapszakot fogja kezdeni, és mondtuk neki, hogy mivel ő is ugyanerre a területre fog jönni, így érdemes lenne neki is a jobb helyre jönni, mert okos ő is nagyon, és kár lenne érte. Ráadásul tudjuk, milyen ennek a mostani egyetemnek a képzése, és nem ajánlja senki. Erre az egyik rokon (A) mondta, hogy ,,jajj, na majd még meggondoljátok", meg a nagyi is ugyanezt. Én meg mondtam, hogy de nem meggondoljuk, hanem már eldöntöttük, mert ez egyértelműen jobb, mint a mostani. És akkor: ,,jaj, de hát nem is tudjátok, más karon is vagytok". Nem más karon vagyunk, ott is vannak óráink...de a lényeg, hogy nagyon nem vettek komolyan.


A másik dolog, hogy szívesen elmennénk nyílt napra, de a barátom tesóját nem engedik. Pedig pont az lenne a fair, ha látná, mik közül választhat. Az is szép, amikor nem engedik szegénynek, hogy kocsival menjen iskolába, hanem mindig buszoznia kell. Oké, nem ezen van a lényeg, hanem hogy még én panaszkodtam régen a szüleimről, hogy milyenek, amikor nálunk itthon az volt az alap, hogy kocsival jártunk. Szóval hogy lehet ezek a rokonok, akiktől mindig mindenféle ajándékokat kaptam, akik mindig ,,meghallgattak", lehet hogy csak tudni akartak mindent, nem pedig azért hallgattak meg, mert őszintén érdekelte volna őket a lelki életem... és hogy amit ők elképzelnek, annak mindenképpen úgy kell lennie, pl. templomba járás, ki hol lakjon majd a jövőben...és semmit nem képesek meghallgatni; ha valaki máshogy gondolja, akkor az nincs komolyan véve.


Itt már csak azt bánom, hogy olyan sok mindent megosztottam velük :( A vallási dolgokban sem képesek engedni, pedig a barátom és én sem tartjuk a szokásokat. Olyan rosszul esik veszekedni velük.


23/N



2019. okt. 26. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves vagy VALÓJÁBAN? Ilyet is csak egy tini tud elképzelni, hogy őt be kell fogadni, meghallgatni, mindenben igazat adni neki, cserébe majd ő jól megneveli a másik családot. Nagyi ne járjon templomba miattad, öcsi oda menjen ahová te mondod és a többi.
2019. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ő az első barátom (és remélem az egyetlen), így most éltem át először, milyen a másik családnak bemutatkozni. Nagyon izgultam, ők pedig elég nyitottnak tűntek, befogadónak, aminek nagyon megörültem. Elég sok időt is töltök ott. Nem ,,kell" engem meghallgatni, inkább az volt, hogy eleinte nagyon sokszor csak úgy faggattak minket, hogy milyenek voltak az órák, milyenek a tanárok, a vizsgák, a koli... és ezt teljesen megszoktam.
2019. okt. 26. 17:35
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Ácsi, kislány, ez nem a te családod! Te ne akarj nekik megszabni semmit, kvázi idegenként!

Oké, van a barátod, meg vagy te, de a családhoz semmi közöd, mert nem a férjedről beszélünk, csak a baksidról.

Milyen jogon akarod megszabni például a templomba járást nekik?

Nem a te rokonaid, de még ha a te rokonaid lennének, ehhez akkor sem lenne jogod!

Túl sokat képzelsz magadról, kislány.

2019. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem akarok én megszabni nekik semmit, pont hogy ők akarnak mindenben irányítani. Oké, legyen minden úgy náluk, ahogy ők akarják. De amikor ezt elvárnák tőlem is, az nem fair. Ők is ugyanúgy le akarnak uralni, mint a szüleim, egy kedves bárány bőrébe bújva. Amikor meg ezt nem hagyom, akkor meg én vagyok a rossz?

Nem akarok én semmit megszabni...arról van szó, hogy volt egy veszekedés a barátom testvére és a nagyszülők között, hogy mi az, hogy menni akar nyílt napra, meg mi az, hogy kocsival akar menni iskolába, én is ott voltam, és nagyon sokáig veszekedtek, már mindenki beleszólt, és végül engem is megkérdeztek, hogy nálunk hogy volt, én pedig mondtam, hogy nálunk alap, hogy voltunk nyílt napon, a szüleim pedig el se tudták volna képzelni, ha nem kocsival járunk, szóval nem értem, miért nem engedik meg. Nagyon nagyon szépen fogalmaztam nekik és ők kérdeztek meg.

A templomba járást pedig nagyon eltúlozzák. De ez egy másik téma.

2019. okt. 26. 17:48
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, akkor is az van, hogy neked kellene alkalmazkodnod hozzájuk, nem egy egész családnak hozzád.
2019. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Néha beszélgetünk a lakásokról, főleg ha ilyen műsor megy a tévében, és mondom, hogy nekem nagyon tetszik az a mosogatógép, meg milyen menő már, amikor egy sarokszekrényből már kijön a tartalma, mert olyan beépített elem van benne, és nem kell hajlongani. Én csak elmondom, hogy ez nekem mennyire tetszik. És a válasz: ,,jaj de minek az, ezek olyan luxuscikkek, jó abból az olcsóbb is". És ez is felidegesít, mert nem ők fogják berendezni a jövőbeli házamat. És nem is kértem tőlük ilyet, soha. De már előre beleszólnak ilyen apróságokba. Mondtam, hogy tudom, hogy 20-30 éve ez még nem volt ,,alap", nálunk sincsenek otthon ilyenek, de manapság már alapból úgy csinálják a bútorokat, hogy van neki hagyva mosogatógép stb. És hogy idővel a kínálat egyre nagyobb, és ami régen viszonylag drágább volt, az most viszonylag olcsóbb lesz, gondoljunk csak a mobil telefonokra, a számítógépekre, notebook-okra, mert az is folyamatosan fejlődik, és egyre nagyobb memória, tárhely az alap.

Csak olyan leuralva érzem magam, hogy már most beleszólnak mindenbe. Annyira szörnyű, hogy a lehető legkisebb dolgon is spórolni akarnak, pedig nem is az ő dolgaikról van szó.

2019. okt. 26. 17:59
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Az miért beleszólás, hogy ok is elmondják a véleményüket? Te elmondod, hogy neked tetszik az az adott dolog, ok meg azt, hogy szerintük felesleges.
2019. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Félelmetesen hülye vagy. Mondom ezt szintén 23 éves nőként. Olyan dolgokból csinálsz problémát amik valójában jelentéktelen marhaságok. Anyósom is csomó mindenbe “beleszól”, de ez szimpla vélemény nyilvánítás, nem pedig “leuralás”. Attól még, hogy nem mindenben egyezik a véleményünk egyáltalán nem csalódtam benne, minden joga megvan hozzá, hogy másképp gondolkodjon valamiről, mint én. Ehhez azért Mindenkinek joga van, ugye ?
2019. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Csak nem értem, miért kell így letörni az ember lelkesedését. Már olyan régóta álmosodozom, hogy milyen lenne a jövőbeli házam, nekik nem mindegy? Direkt azért tanulok és küzdök, nyelvet tanulok, hogy minél jobb helyem legyen, minél szebb házam legyen. Erre még abba is bele akarnak szólni, hogy milyen foganytúk legyenek egy szekrényben, mert ,,számold csak össze! 20 foganytú az már 30 ezer forint, az bizony nagy pénz!" Igen, nagy pénzt, de akkor meg nem veszek meg mást. Be tudom én osztani.

Ja meg beszélgettünk arról, hogy én nagyon szeretek zongorázni, csak sajnálom, hogy sokba kerül, de majd megoldom, mert használtan valakitől biztos lehet venni, vagy nagyon sokáig spórolok rá. Tényleg imádom, itthon csak szinti van, de az nem ugyanolyan. És amikor mondom, hogy használtan is mennyibe kerülne: ,,akkor lemondtál róla, ugye?" Mintha az ő dolguk lenne, vagy már most az ő pénzükként kezelnék az én jövőbeli dolgaimat. Lehet én fújom fel, de nem támogatni kéne, hogy jó lesz, szép lesz? A régebbi meghallgatás, egyetértés után az volt az alap bennem, hogy bíztatni fognak, de kb semmiben nem bíztatnak.

2019. okt. 26. 18:11
 10/24 A kérdező kommentje:
De ha nem értejk velük egyet és nem úgy csinálom, ahogy ők akarják, hanem mindenképpen kitartok a sajátom mellett, akkor megsértődnek, és látszik rajtuk, hogy haragszanak. Az ő szemükben igenis fontos dolog ez ezek szerint.
2019. okt. 26. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!