Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is csalódott már a rokonai...

Más is csalódott már a rokonaiban? Eleinte mindenki olyan kedvesnek tűnt, mindenféle ajándékokat is kaptam, de ha valami fontos dologról van szó, nem vesznek komolyan.

Figyelt kérdés

A barátom rokonairól van szó. Régebben, meg úgy most is majdnem mindig kedvesek voltak, megértőek, mindig meghallgattal, nagyon sokat beszélgettünk. Teljesen megszerettem őket, mert sokszor a szüleim nem hallgatnak meg, nem is engednek dönteni, így harcolnom kellett velük folyton, de a barátom rokonai, szülei, nagyszülei mindig meghallgattak, megvigasztaltak. Viszont most történt egy-két furcsa dolog. Nemsokára msc-re kell jelentkezni, és mi eldöntöttük, hogy másik egyetemre megyünk, ami sokkal jobb, mint ez. Abban az évben a barátom testvére az alapszakot fogja kezdeni, és mondtuk neki, hogy mivel ő is ugyanerre a területre fog jönni, így érdemes lenne neki is a jobb helyre jönni, mert okos ő is nagyon, és kár lenne érte. Ráadásul tudjuk, milyen ennek a mostani egyetemnek a képzése, és nem ajánlja senki. Erre az egyik rokon (A) mondta, hogy ,,jajj, na majd még meggondoljátok", meg a nagyi is ugyanezt. Én meg mondtam, hogy de nem meggondoljuk, hanem már eldöntöttük, mert ez egyértelműen jobb, mint a mostani. És akkor: ,,jaj, de hát nem is tudjátok, más karon is vagytok". Nem más karon vagyunk, ott is vannak óráink...de a lényeg, hogy nagyon nem vettek komolyan.


A másik dolog, hogy szívesen elmennénk nyílt napra, de a barátom tesóját nem engedik. Pedig pont az lenne a fair, ha látná, mik közül választhat. Az is szép, amikor nem engedik szegénynek, hogy kocsival menjen iskolába, hanem mindig buszoznia kell. Oké, nem ezen van a lényeg, hanem hogy még én panaszkodtam régen a szüleimről, hogy milyenek, amikor nálunk itthon az volt az alap, hogy kocsival jártunk. Szóval hogy lehet ezek a rokonok, akiktől mindig mindenféle ajándékokat kaptam, akik mindig ,,meghallgattak", lehet hogy csak tudni akartak mindent, nem pedig azért hallgattak meg, mert őszintén érdekelte volna őket a lelki életem... és hogy amit ők elképzelnek, annak mindenképpen úgy kell lennie, pl. templomba járás, ki hol lakjon majd a jövőben...és semmit nem képesek meghallgatni; ha valaki máshogy gondolja, akkor az nincs komolyan véve.


Itt már csak azt bánom, hogy olyan sok mindent megosztottam velük :( A vallási dolgokban sem képesek engedni, pedig a barátom és én sem tartjuk a szokásokat. Olyan rosszul esik veszekedni velük.


23/N



2019. okt. 26. 17:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Túlreagálod.
2019. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Lehet :( Na akkor próbálok nem a szívemre venni semmi ilyet :)
2019. okt. 26. 18:17
 13/24 A kérdező kommentje:

Amúúúgy: ,,Oké, van a barátod, meg vagy te, de a családhoz semmi közöd, mert nem a férjedről beszélünk, csak a baksidról."


Marriage is ovverrated. Már 2 éve együtt is lakunk basszus. Mennyivel lesz más, ha összeköt egy hivatalos papír? Ha csak akkor fognak tisztelni, meg igazán magukhoz tartozónak mondani, az elég baj. A szeretet nem egy papírban fogható. Miért jön mindenki ezzel a ,,nem vagy a felesége" dologgal?

2019. okt. 26. 18:27
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
Most mit rinyálsz? Törődj bele hogy ez van,vagy ne legyél a pasid családjánál. Vagy a pasiddal se...akkor nem kell ilyeneken fentakadnod,ilyen egyszerű...
2019. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Savlekotő ***** válasza:
19%
Szarrágó vallás sérültektől mit vársz ahol egy leendő egyetemistát nem engednek el egy nyamvadt nyílt napra? Menekülj vissza se nézz,közötök nincs egymáshoz ha a pasid is ilyen bio díszlet nem jósolok sok jövőt..
2019. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Az anyukája és ő is kiállnak mellettem. Mondta az anyukája, hogy eleinte, amikor még együtt laktak az anyóssal, akkor hiába próbált besegíteni, mindig kitakarítottak utána, mert hát az úgy mégiscsak jobb. Meg nem nézték jó szemmel, ha bemennek pizzázni egyet az apukával, mert hát itthon is van ennivaló. Mondta, hogy ők ilyenek, ez van. Ne vegyem a szívemre. Csak nehéz.
2019. okt. 26. 19:05
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy kiváncsiak a véleményedre és meg is hallgatnak, de miért várod el, hogy azt és úgy csináljanak, ahogy Te képzeled? Ettől még megvan a saját véleményük is, és ezek szerint nem tudtad meggyőzni őket. A saját családjukban úgy döntenek, ahogy akarnak (akkor is, ha más véleményeket is meghallgatnak). Ha viszont rád akarnak erőszakolni valamit, azt ne hagyd, de Te se akarj rájuk erőszakolni semmit.
2019. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Savlekotő ***** válasza:
42%
Nem kell beengedni majd a lakásodba h ne lássa h neked nem teknőd van hanem mosógéped. :D
2019. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Be fogom engedni természetesen, ami meg nem tetszik nekik, majd csak elhallgatom.
2019. okt. 26. 19:17
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

Ha van rá pénzed, olyan szekrényt veszel majd magadnak, amilyet csak akarsz. Meg olyan zongorát is. Nem tudnak beleszólni. Bemész a boltba, mondod, hogy ezt kérem, mondják, hogy ennyibe kerül, kifizated, és viszed az árut.


Amúgy én anyósom is "beleszól" mindenbe, hogy jaj minek csináltatunk új kéményt, mert az milyen drága, jó a régi, rohadó ocsmányság. De most mit tud tenni, ha én csináltatok egy újat? Semmit.

Az a lényeg, hogy a barátoddal/férjeddel egy állásponton legyetek, vele kell, hogy egyezzen az elképzelésetek. Ha neki tetszenek azok a fogantyúk, amik neked, akkor azt fogjátok megvenni és kész.


Viszont azt is fogadd el, hogy ők sem fognak mindent úgy csinálni, ahogy te szeretnéd. Ha nem akarják odaadni a kocsit a kisebb testvérnek, nem fogják odaadni és kész.

2019. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!