Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Állandóan problémázó sógornőve...

Állandóan problémázó sógornővel mit lehet kezdeni, ha nem ért semmilyen szóból?

Figyelt kérdés

Párom nővéréről van szó. Nem is tudom hol kezdjem, próbálom nem túl hosszan. 4 éve vagyunk együtt, én 27 éves vagyok, párom 33, nővére pedig 35. Neki van 2 gyereke, egy 5 és egy 3 éves lány.

Nagyon szeret mindig, mindenen problémázni és rendszeresen megsértődik, továbbá elég sokszor a gyerekeivel példálózik.


Pl.: idén vettünk egy lakást párommal Budapesten. Mikor megtörtént a felújítás és beköltöztünk, akkor átjöttek családostul, hogy szétnézzenek és el kezdett azon problémázni, hogy mennyire nem gyerekbarát a lakásunk, minden elérhető magasságban van a kisgyerekeknek és minek üvegasztal, mert az veszélyes. Mondtuk, hogy nekünk így megfelelő, továbbá nincs gyerekünk - és tudja jól, hogy nem is lesz, mert nem akarunk - tehát teljesen jó helyen van az az üvegasztal. Még pörgött rajta kicsit, hogy persze-persze, de hát majd ha az ő gyerekei itt lesznek, mert vigyáznunk kellene rá, akkor mi lesz. (??, itt csak pislogtunk:D)


Aztán minden alkalommal tesz valami kis megjegyzést arra, hogy pl. minek edzünk ennyit (főleg én) és miért utazunk ennyit, szórjuk a pénzt feleslegesen. Ha felveszek egy csinosabb ruhát és magassarkút, akkor már méreget és odaböki, hogy a gyerek után ilyenben nem tudnék futni. Teszi mindezt úgy, hogy tudatában van annak, hogy nem akarunk gyereket. És mégis mindig erre célozgat.

Na én egy ideig a páromra való tekintettel visszafogtam magam, de a sokadik ilyen megjegyzés után felvilágosítottam, hogy odamegyünk, ahova akarunk, annyit utazunk, amennyit akarunk (évi 1x külföld és 1x belföld, tehát nem havi szinten nyaralgatunk, hogy az olyan sok legyen), annyit edzünk, amennyit akarunk és öltözködni is úgy öltözködök, ahogy az nekem megfelel. Erre közölte, hogy persze mert én nagyképű vagyok.. :D Ami természetesen nem igaz, szimplán meguntam a sértegetéseit.


De problémázott már azon is, hogy egyszer nem mentem el egy családi ebédre, mert a legjobb barátnőmnek szülinapja volt. Meg azon is, hogy egész hétvégére ránk akarta passzolni a gyerekeit, mert neki és a férjének kellene egy kis pihenés és vérig sértődött mikor közöltük, hogy bocsi de már van programunk, mondván mi mindig kihúzzuk magunkat az alól, hogy vigyázzunk a gyerekekre. Na itt párom is bedurrant, kiosztotta alaposan a nővérét, hogy nem vagyunk bébiszitterek és különben sem tudunk mit kezdeni a gyerekekkel, főleg az ilyen kicsikkel, továbbá a 2 kislány iszonyat rossz, állandóan nyivákolnak, hisztiznek, rosszalkodnak és az anyjukra sem hallgatnak, nem hogy másra. Vigyáztunk már rájuk egyébként, de csak pár órára és igazi kínszenvedés volt.


A mostani téma viszont feltette az i-re a pontot, mert néhány hónapja esküvőt tervezgetünk (volt már eljegyzés) és már kb a kapcsolatunk elején tisztáztuk párommal a fontos és alapvető dolgokat, mint pl én nem akarok gyereket, ő akar-e, mert akkor nem illünk össze stb. Na tehát többek között azt is megbeszéltük, hogy ha majd egyszer odakerül a sor, hogy esküvő, akkor nem akarunk hetedhét világra szóló nagy banzájt és mindenképp gyerekmentes lesz.

Szóval vissza a tervezgetésre, sógornő folyamatosan nyomja a kéretlen tanácsait, mi hogy legyen, milyen színű legyen. Mindig elmondom, hogy köszi a tippet, de már tudjuk mit akarunk. Na erre el kezdte sorolni, hogy akkor legyen egy kis gyereksarok a lányainak meg így meg úgy. És hát akkor jeleztük számára, hogy ne haragudjon, de egy kisebb esküvő lesz, kb 30-40 fővel és nem lesznek gyerekek. Hát itt teljesen begőzölt és felcsattant, hogy mi az, hogy gyerekmentes, miféle emberek vagyunk mi, miért ne jöhetnének az ő lányai, ő igen is el fogja hozni magával és mi neki nem szabjuk meg stb. Hatalmas vita kerekedett ebből, mert megmondtuk, hogy a saját esküvőnket úgy szervezzük, ahogy akarjuk és ha azt mondjuk nem lesz gyerek, akkor nem lesz.

Egyszerűen se én, se párom nem kedveljük túlzottan a gyerekeket, baromira idegesít a bömbölésük, hisztijük, nem tudunk velük mit kezdeni. Nem akarjuk, hogy a saját esküvőnkön ne érezzük jól magunkat és tönkre legyen téve néhány kiskölyök miatt, akik végigsikongatják az egészet. Márpedig sógornő 2 lánya pont ilyen, nem tudnak normál hangerőn kommunikálni, csak ordibálni, hisztizni, rosszalkodni és nem hallgatnak a szép szóra sem.

Nekünk erre nincs szükségünk, de most megy a hiszti. Mondtam páromnak, hogy ezt kommunikálja le a továbbiakban ő a nővérével, én nem fogok magyarázkodni többet, ez a mi esküvőnk, úgy lesz minden, ahogy mi akarjuk, nem kötelező részt venni rajta. De már párom is azt mondta, hogy tojik a hisztijére, ha ennyire kiakad, akkor nem kell eljönnie.


Tehát összességében számtalanszor volt már összetűzés és kb mindig ugyanazok a dolgok miatt, nem egyszer elmondtuk már neki, hogy ne avatkozzon a mi életünkbe, ne foglalkozzon azzal, hogy mit mire költünk és azzal se hogy miért nem lesz gyerekünk. Ez ideig-óráig működik, majd ismét rázendít. Anyósomékat nagyon szeretem, velük jóban vagyunk, közel is lakunk egymáshoz (viszonylag) és sokszor megyünk át hozzájuk, ahol pedig sokszor ott a nővére is, így nem mindig tudjuk elkerülni őket.

A kérdésem tehát mit lehet kezdeni egy mindenen problémázó sógornővel? Nem használ se a szép szó, se a csúnya, mi meg már torkig vagyunk és nem tudjuk elengedni a fülünk mellett az állandó beszólogatásait...


2019. okt. 30. 13:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Basszus, most látom, hogy ez elég hosszú lett.

Bocsi és köszi, aki elolvassa.

2019. okt. 30. 13:52
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Azt hiszem nem véletlenül találták ki a férfiak azt a szót hogy hisztis p...csa...


Szerintem el kell küldeni a fenebe de jo alaposan, és letiltani mindenhol (fb, telo)


Ja és nem meghívni az esküvőre...


meg gondoskodni két erősebb férfi rokonról, ha véletlenül megjelenne akkor kitessékelni a fehérnépet...

2019. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ne hívjátok meg a nővéredet, ha ennyit problémázik. Vagy a meghívójába írjátok, azt szépen, hogy GYEREK NINCS! És ha van, akkor lehet hazamenni. Gondolom te vagy a nő, szólj a párodnak, hogy hívja meg 1-2 férfi barátját, mondjuk jó rokon is és ha gyerekestül jön, akkor mint ők a "biztonsági őrök" kérjék el a gyerekek meghívóját (ami nem lesz ugye) és akkor így nem mehetnek be...
2019. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Első vagyok


de hát majd ha az ő gyerekei itt lesznek, mert vigyáznunk kellene rá, akkor mi lesz. (??, itt csak pislogtunk:D)


ez alapján eléggé bunkó és nem tudja megnevelni a gyerekeit... Csak megcsinálni sikerült...


Mert oké, hogy egy csecsemő sír, mert másképp még nem tud kommunikálni. De egy 3 és 5 éves gyerek már tud viselkedni..

Ja értem ehhez fegyelmezni kellene a gyereket, de egyszerűbb a tv-re rábízni a kölyköt.

2019. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Ui: Remélem jól fog sikerülni az esküvő, amúgy ilyen világra (mármint magyarországra), én sem szeretnék gyereket.
2019. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Mondd a következöket a sógornődnek:

Kedves Gizi! Régebben nagyon szerettünk volna gyerekeket az öcséddel de aztán megismertük a Te két neveletlen lányodat. Úgy döntöttünk hogy inkább steriziláljuk magunkat a lányaid miatt és többet a büdös életben nem akarunk látni 18 évnél fiatalabb gyerekeket.

Köszönjük a sok kéretlen és haszontalan tanácsodat az esküvőnkkel kapcsolatban, de a Te izlésficamodból semmit se kérünk. Ha még egyszer ránk akarod bízni a két hisztis libát akkor ígérjük, hogy megtanítjuk őket káromkodni 5 pe4cen keresztül szóismétlés nélkül.

2019. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Savanyú neki a szőlő.

Gondolom látja hogy ti gyerek nélkül sokkal szabadabbak lehettek mint a ő a két picivel és irigykedik.

Nem sok mindent tudtok csinálni vele, max felveszitek a szelektív hallást és amikor sérteget/beszólogat rá se bagóztok.

2019. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Jól csináltad. Következetesen kimondod, hogy ezt és azt így akarjuk, így lesz, úgy meg nem lesz. Amikor meghökken, egy ideig elhallgat. Nyilván irígyli a szabadságotokat, és a csökött kis agyával nem tudja felfogni, hogy 1. lehettek ti gyerek nélkül is annyira boldogok stb., mint ő a gyerekekkel, 2. belőle ez amiatt jön ki, mert legbelül nem azonosult az anyaszereppel. Nem azt mondom, hogy az csak egy máz, de legbelül nem oké neki.
2019. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Mondhatsz bármit,lepereg róla,ez mindig ilyen lesz.

Legjobb lenne az ilyen rokonnal megszakitani a kapcsolatot.

Sok boldogságot!

2019. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a gyermekmentes esküvő kicsit túlzás, de nem ítélkezek, ez a ti esküvőtök. Én sem szeretem a gyermekeket túlzottan, szóval megértem a döntéseteket.



Jól kezelitek a helyzetet, többet nem tudsz mit tenni. Majd megbékél párod tesója.

2019. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!