Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet nem foglalkozni...

Hogyan lehet nem foglalkozni egy rosszindulatú, féltékeny, sógornővel?

Figyelt kérdés
Nem kertelek: jól alakítottam az életemet. Egy vidéki kisvárosban születtem. Anyukám óvónő volt, apukám bányász. A bátyáim egy az egyben, mind munkanélküli, játékgépező, iszákos emberek, sose szerettek dolgozni. Közel a 40hez még mindig a szüleim nyugdíjából élnek otthon 8 általánossal. Én befejeztem a gimnáziumot, majd továbbtanultam(kaptam a testvéreimtől a savat rendesen, mert a kollégiumra és a tankönyveimre ment a pénz, nem nekik cigire meg sörre).Ki akartam törni ebből a közegből és nem akartam visszaköltözni abba a városba így közben nyelvet tanultam, fejlesztettem magamat, letettem két nyelvvizsgát, summa cum laude diplomáztam. Megismertem a páromat, jött a románc, sülvefőve együtt, összeköltöztünk. A páromnak volt tőkéje, nekem gazdasági ismereteim így elkezdünk ingatlanokba befektetni és nagyon jó eredményeket hozott. Ekkor jött be a képbe a huga, akinek nem tetszett, hogy ő ebből nem kap, hiszen ő családtag stb. A párom megmondta, hogy a pénzből nem kap, de munkát tud neki adni. Maga volt a rémálom kijátszva a testvérkártyát nem csinálta a munkájt, osztotta az észét, kávázgatott, megkapta a fizetését egy hét alatt elverte szolira, ruhákra, bulira, majd jött sírva, hogy nincs mit ennie. 4 hónap után, amikor lopott a bent tartott pénzből, a párom kirúgta, azóta én vagyok a szemét a k..a aki fűti ellene a bátyját, hogy ő miattam elveszítette, hogy én csak egy földetlapátoló vidéki tahó vagyok stb. Felhúztam magam, majd megbeszéltük, hogy a csaj sérült, pofára kell még esnie párszor, hogy észhez térjen és majd utána rendezzük a dolgokat. Ez évekkel ezelött volt. Azóta Karácsonykor, Húsvétkor, amikor összejön a család megcsinálja a maga kis műsorát, csipkelődik, féltékenykedik, megjegyzéseket tesz az általam készített ételre, volt hogy látványosan rosszul lett és ki ment "hányni" amikor az általam készített sütiből evett, mindig megjegyzi hogy "biztos jó drága az a karkötő amit a bátyám vett neked, bezzeg nekem szrik a fejemre" stb. Ezekkel eddig elvoltam. Éltük az életünket, viszonylag kényelmesen, nem hiányoltunk semmit, tartottam magamat annál tanultabbnak és intelligensebbnek, hogy egy ilyen kis tanulatlan, rosszindulatú csitri felhúzzon. Nemrég kiderült, hogy terhes vagyok. Bejelentettük, első reakciója(szó szerint, szülők előtt): Remélem elvetélsz és akkor végre jól pofánverhetlek, bár azon sem lepődnék meg ha nem a bátyámé lenne. Te "Feri" én csinálnék egy apaságit a helyetekben. De ha mégis igazam lesz had rúgjam már hasba." Nem tudom mi volt velem, hormonok vagy hasonlók de úgy megtéptem a csajt, hogy ketten szedtek le róla. Azóta remegek az idegtől és csak arra gondolok, hogy legszívesebben összeszurkálnám. Mi a véleményetek erről? Nem akarok az állandó idegeskedéssel a babának se ártani, iszom nyugtató teát, kaptam enyhe altatót, de naponta min. 10x össze akarok törni valamit. Sose voltam ideges típus, de most egyszerűen 2 hete, mióta ez történt szétvet az ideg.
2014. okt. 7. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez lenne az a pont, ahol megmondanám a férjemnek, hogy befejeztem és nem vagyok hajlandó találkozni az ilyen rokonaival. Ha szeret, nem csak hogy megérti, de támogat is benne. Megszakítanám a kapcsolatot minden ilyen primitív emberrel, mert nincs szükségem arra, amit az életembe hoznak. Nem maradnak sokan ezzel a mentalitással az ember körül, de legalább azok szeretnek.


Gratulálok a babához!

2014. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi :). A húg amúgy teljesen magányos. Minden pasiját elmarta maga mellől a nagy szájával, pedig jórészt bűnözőalakokkal állt össze.
2014. okt. 7. 16:04
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem találkoztok az első lépés. A második az, hogy tényleg nem foglalkozol vele, ez a te belső munkád. Nem fontos kivel áll össze, nem fontos, hogy van, hova megy, mit csinál, kinek-mit mond, mert számodra: nem létezik! Tökre mindegy, milyen ember, felejtsd el! Nézegess bababútorokat, rugdalózókat, és kész! Amúgy is, ki ez a nő, hogy tönkretegye a legszebb hónapokat, míg a kis angyalkádra vársz? Tojj a fejére magasról, nem méltó az egész helyzethez! Kapcsolj zenét és legyél nagyon-nagyon boldog, az egyik legcsodálatosabb dolog előtt állsz, ami egy nővel megtörténhet! :) :)
2014. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! És még én hittem, hogy problémás a sógornőm. Ezek után meg sem nyikkanok.

Az lesz a legjobb, ha messzire elkerülitek egymást. Ugye nem muszáj vele találkoznod? Remélem ezt a párod is megérti. Ezen most próbáld meg túltenni magad, és koncentrálj a picire, mert nem tesz jót, ha pörögsz.

Megfogod látni, hogy idővel megkapja a büntetését az élettől, amikor eljön az ideje. Ha minden jól alakul az életedben, mindig ő fog alul maradni, hát még hogy szétveti az ideg, ha majd megszületik a pici és Ti boldogok lesztek. Gondolj erre, ez lesz a legnagyobb büntetés számára, hogy boldogok vagytok.

2014. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
biztos a hormonok is, de a hormonok nélkül sem meglepő, ha ideges vagy rá ... jó, mi persze a te verziódat ismerjük, és az lejött belőle, hogy mész a célod felé, mint egy tank és ez van akit idegesíthet ... viszont ezt a libát megtépheted a nevemben is ... ja, és férfi vagyok :)
2014. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hétköznapokban én nem találkozom vele, a párom igen, mert mégiscsak a tetvére és segítene szeretne neki. Kötelezően az ünnepekkor találkozunk+a szülinapokon.
2014. okt. 7. 16:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék többet olyan helyre, ahol ott van. Azt csodálom, hogy a férjed segíteni akar neki... Ezek után is? Minek? Neki sem kéne találkoznia többet a húgával.

A nyugalmad a legfontosabb, a baba, erre gondolj, és semmilyen ünnepnap ne vegyen rá, hogy találkozz velük.

Én is babát várok, és a dokim azt mondta, mindent engedjek meg magamnak, ami jólesik, és semmit, ami nem, fogjam a babára. (Nyilván nem vagyok idióta.)

2014. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjedet kérdezted arról, hogy miért akar segíteni egy olyan "embernek", aki a gyereketek halálát kívánja és téged ennyire gyűlöl?!?!?!

Tesó ide vagy oda...azért a rosszindulatnak (féltékenységnek) is legyen már határa.

2014. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tilthatom el a testvérétől. Mondta, hogy nagyon fáj neki, hogy így viselkedik, de sérült a csaj. Próbálja jobb belátásra bírni. Szerinte azok az emberek, akiknek hátat fordítanak sokkal veszélyesebbek lesznek.
2014. okt. 7. 16:41
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

" rosszindulatú csitri " ???

Amit leírtál, nem rosszindulatról tanúskodik, hanem elmebajról. Komolyan mondom, és meg kellene oldani, hogy ne találkozzatok. Nem tudom, hogy de ha a szülők előtt hangosan ilyet mond -" Bejelentettük, első reakciója(szó szerint, szülők előtt): Remélem elvetélsz és akkor végre jól pofánverhetlek,"


- akkor nekik is segíteni kellene ebben.

És nyugtatókat, altató teát ne szedj, az nem jó a kisbabának. Fogadd meg, hogy elmebeteg, és távol kell tartanotok magatokat tőle.

2014. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!