Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akik 2 tanúval házasodtak,...

Akik 2 tanúval házasodtak, esetleg szülőkkel, hogyan fogadták a rokonok?

Figyelt kérdés
Mi ezt tervezzük a párommal,csak egy problémám van, hogy az én rokonaim biztosan megsértődnek majd,ha nem hívjuk meg őket. Őszintén szólva számomra ez egy olyan kettőnkre tartozó intim pillanatnak tartom, hogy úgy érzem,hogy kettesben vagyis inkább hármasban(van már egy kislányunk)esetleg szülőkkel akarjuk megélni,de másokat nem akarnánk hívni. Lagzit szintén nem szeretnénk,mert pici lesz még akkor is a lányunk és nem akarnám senkire sem bízni,mert ő is ugyanúgy a családunk tagja. Húzni nyúzni meg nem akarom,mert sajnos nem alszik csak úgy el tömegben,ha fáradt akkor sem. Nálunk hatalmas milliós esküvőket szoktak tartani,volt olyan,ami 3 napos volt 3 helyen, ezért is gondolom úgy, hogy teljesen ki lesznek akadva. Tudom...ne foglalkozzak vele felnőtt gyerekes nő vagyok,de csak a családom, akármilyenek is. Anyámékra is rá erőltették a nagy esküvőt a szülők, mert,hogy azt úgy illik, azóta is bánják. Anyukám azt mondta, hogy úgy csináljuk, ahogy nekünk jó,ne foglalkozzunk senkivel,de legalább egy képet kapjanak rólunk. 😀
2019. nov. 15. 11:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%

"...miért gondolod,azt, hogy,akinek nincs habos-babos hercegnős ruhája az nem éli meg igazán az egész esküvőt? Mi a gond azzal,ha valakinek nincs?Meg aztán honnan látod, hogy nekem nem az van?"


A kéttanús esküvőkre nem a habos-babos hercegnős ruha a jellemző, kicsit röhejes is lenne!:D Pont azért csinálnak emberek kéttanúst, hogy ne kelljen nagy felhajtást csinálni. Kár volt lecseszned a 3-ast, nem mondott semmi bántót, csak reális volt.

2019. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyen gyökér rokonaid vannak, le is kell tojni magasról a véleményüket. Nem kell megfelelni, se nem szeretni őket. Szeresd a saját családodat, hidd el, így lesz a legboldogabb az életetek!
2019. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi tanúk nélkül csak ketten házasodtunk Amerikában, jo döntés volt. Nem volt szájhuzas, mindenki megértette, hogy így akartuk. Mindketten 40 koruliek vagyunk szoval a mi estünk más mint a huszoneveseke.
2019. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%

"Ha mindig mások véleményéhez viszonyítod magadat, akkor soha az életben nem leszel teljesen boldog és elégedett."

Ha nem így tesz, akkor sem - mert az élet ilyen: tökéletlen.

És: ha mindig szarik mások véleményére, akkor meg pont emiatt nem lesz boldog és elégedett.

2019. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezzel tudjátok kivédeni a sértődést, hogy csak két tanús (esetleg szülős) lesz az esküvő. Így mindenki megérti, hogy nem akartok felhajtást, az esküvő magatokért lesz, nem a rokonságért. A sértődésre az szokott inkább alapot adni (szerintem jogtalanul), ha valaki kis esküvőt tervez kevés vendéggel, és akkor nyilván megy a szóbeszéd, hogyha Lajos bácsit meghívták, akkor Mari nénit miért nem? De így, a két tanús változatban nincsenek "megkülönböztetve" a rokonok.
2019. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!