Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a szemét a családban...

Én vagyok a szemét a családban, amiért nem érdekel a sógornak a rokonsága?

Figyelt kérdés
A tesómék vidéken élnek, messze, 70 km-re tőlünk. A sógorom rokonsága megszólt minket, amiért nem látogatjuk meg őket minden hétvégén és biztos utáljuk őket. Amit én nonszensznek tartok és képtelenek megérteni, hogy teljesen más életet élek. Mert "ott a városba, nem köll annyit dougózni, mint itten vidékön".
2019. dec. 9. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ezt gyorsan le lehet tudni: “És ti jöttök minket látogatni minden hétvégén?”
2019. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy az első tanácsát ha megfogadod, minden hétvégén ott enné őket a fene, szóval csak óvatosan. :D :D

Egyszerűen ne törődj vele, másik kultúra.

2019. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
#2, és ki mondta, hogy be kell engedni őket ? XDXDXD
2019. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ki mondja, hogy szemét vagy? Nem kell még a szomszédban lakó testvéredet sem hetente látni.
2019. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

70km amugy nem tavolsag, en minden masnap megyek BP-re, 72km van a buszjegyre irva... minden oraban 4(!) busz megy, egy ora alatt ott van, meg sem all sehol... 50ezres varosban lakok BPtol 70kmre. Itt szinte mindenki allandoan bp-re jar, semmibol nem tart. Konkretan a HEV-el tobb ideig utazol, mint megallas nelkul autopalyan a busszal..

Tehat ez nemtom milyen elkepzeles, hogy 70km az messze van... 1 ora alatt fent vagyok, gondolok egyet es felmegyek aztan visszajovok...

ettol fuggetlenul amugy sem kene latogatnatok egymast, ha nem akarjatok... de nem a 70km miatt... ez hulyeseg hogy az messze van...

2019. dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Hozzatennem hogy pl. bekasmegyerre felmenni a nepligetbol szinten tovabb tart, mint innen 70km-rol a nepligetbe...:D Tehat ez vmi nagyon fura elkepzeles hogy "messze, 70kmre" tekintve hogy bp-n belul ha 2 keruletnel tobbet utazol az also hangon masfel ora.. es kb 20km-et mesz...
2019. dec. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, Időbben lehet ugyanannyi, de a bkv bérlet 9ezer körül van, a 70 km-es meg 50ezer körül
2019. dec. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

teny, meg az is, hogy pl. egy faluba nincs olyan jo tomegkozlekedes, mint ahol en lakom meg bp kozott, hiaba 70kmre van, lehet nem is elerheto csak vonattal, atszallassal vagy akarmi.

Csupan arra reagaltam, hogy "messze, 70kmre". Sztem 70km maximum gyalog vagy bicajjal van messze.

2019. dec. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
#5, gondolom, nincs családod/ önálló háztartásod, ugye? Mert 70 km kûrva messze van, ha minden hétvégén feleslegesen meg kell tenni és elmegy vele az időd, ahelyett, hogy pihennél a heti minka után, a SAJÁT családoddal lennél és rendbetennéd az otthonod (mosás, főzés, takarítás)...ehelyett a SÓGORA családját kéne látogatnia és besegíteni a mezőgazdasági munkákba
2019. dec. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

de van onallo haztartasom.. 70km tovabbra sincsen messze:) Van autod? Ember, felmesz az autopalyara... ez mar kb minusz 10km a hazadtol, tehat 60kmnel jarsz... ez eddig kb 10 perc... az autopalyan ralepsz a gazra, ameg felgyorsulsz 150-re, megtalalod a savodat, megint eltelik 5-10 km... tehat ezen a ponton kb 50km van hatra autopalyan... az tudod mennyi ido? utasod becsukja a szemet mire kinyitja ott vagytok... busszal kicsit tovabb tart, de mint mondtam en majd minden nap megyek 70kmet palyan busszal, es egy ora az ut... 1 ora 10 perc az ossz menetido, az is csak azert, mert bp-n mindig araszolni kell a megallo elott kb 1 km-et...

Ehhez kepest felszallsz Godollon a hevre, mire beersz orsre ugyanugy 1 ora az ut, csak epp osszesen 30km-et mesz... megse mondja senki BP-rol hogy "messze, godollore"

Bemesz pesten a varosba, akarhova mesz, ha atszallsz pl. metrorol buszra, minimum egy ora lesz, mire odaersz ahova akarsz, es mentel megint kb 20kmet... Ha egy tomegkozlekedesi eszkoznel tobbet hasznalsz 100% h nem uszod meg fel oran belul az utat, mikor kb nevetseges tavolsagot mesz... megse mondjak hogy milyen messze van...

Ugyhogy 70km rohadtul nincs messze, max relative sokaig tart, ha nincs autod, vagy rossz a kozlekedes a celallomasodra...

En amugy 5km-re se latogatnam egyik rokonom se heti szinten kotelezo jelleggel... Tehat nem errol van szo... Aki akar az jojjon el hozzam, akire nem vagyok kivancsi nem fogom latogatni, foleg ha meg dolgoznom is kell :D de nekem ne meseljek be hogy 70km messze van mikor 50km-re jarok minden nap dolgozni es kb ket cigit szivok el a kocsiban mire odaerek...

2019. dec. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!