Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen gyakran kell a nagyszül...

Milyen gyakran kell a nagyszülőt/rokont az idősek otthonában meglátogatni, ti milyen gyakran látogatjátok?

Figyelt kérdés

Nagymamám idősek otthonába került combtörés után. Mostmár jó pár hónapja bent van. Anyukám mindennap látogatja. Kezd zavarni nemcsak a felé irányuló túlzott figyelem, de édesanyámat is féltem.

Nagyi már jól van, a lába meggyógyult, csak az eddigi nehéz személyisége még rosszabb lett. Tudom, hogy anya nem érzi magát jól a közelében, annyi hülyeséget mond neki...ezt ő is bevallja. Őt idézve nem szeret mellette vezetni, mert fél, hogy olyan hülyeséget mond, hogy árokba hajt. Kiderült egy beszélgetésből, hogy egy kocsi elé fordult már múltkor (ütközés nélkül), ami nagyon nem jellemző rá.

Minden nap megy a nagyanyámhoz, úgy h egy szomszéd városban van az otthon, jó 15-20 perc az út. Ha meg egyszer tényleg el kezd havazni, nálunk kell idő mire letakarítják az utakat, sokáig csúsznak az utak.


Én úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között nem jó, hogy állandóan hozzá rohangál. Az otthonban jó neki, normális a hely. Én úgy gondolom, hogy jobb lenne nekünk, ha csak telefonon keresné napi szinten és heti egyszer járna ki hozzá.

Érdekel, hogy másoknál, hogy megy ez, milyen gyakran látogatják a rokonokat.


2019. dec. 21. 07:21
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
46%
Végre valaki, akinek normális a felfogása. Köszönöm, utolsó.
2019. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
46%
Szívesen. :D hát de basszus az a nő felnőtt ember. Csak eltudja dönteni hogy neki mi jó meg mi nem. Ha majd tehernek érzi a napi jarkalast akkor ritkábban megy. Különben ha neki ez így jó akkor mi a probléma? Az hogy így nagyobb esélye van a balesetre? Tudod kérdező hogy emberek ezrei ingaznak napi szinten ide oda? Az én anyám is olyan tavolsagba megy dolgozni mint amilyen messze mamad van én mégse azon pörgök 0-24 hogy mennyivel több esélye van így a balesetre mint ha a szomszédba menne. Ez nálad vagy egy nagyon béna kamu indok vagy betegesen paranoiás vagy.
2019. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Anya alapból egy 3. városban dolgozik, tizen éve napi szinten megy oda-vissza.

Mindig elmondja, hogy mennyire lefárasztotta, felidegesítette az anyja. Sajnálom a családtagjaitokat, hogyha látjátok, hogy valakivel baj van, akkor végignézitek, hogy szenvednek, de nem beszéltek velük róla, mert felnőttek és el tudják dönteni.

2019. dec. 22. 10:37
 44/45 anonim ***** válasza:
46%
Én meg sajnálom a te csaladtagjaidat hogy beleszolsz a dolgaikba és az életükbe.
2019. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Szeretném ajánlani mindenkinek ezt a beszélgetést, legalább a 28 perctől

https://www.youtube.com/watch?v=b1YKdzoLiBk&t=1479s

2019. dec. 22. 11:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!