Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen gyakran kell a nagyszül...

Milyen gyakran kell a nagyszülőt/rokont az idősek otthonában meglátogatni, ti milyen gyakran látogatjátok?

Figyelt kérdés

Nagymamám idősek otthonába került combtörés után. Mostmár jó pár hónapja bent van. Anyukám mindennap látogatja. Kezd zavarni nemcsak a felé irányuló túlzott figyelem, de édesanyámat is féltem.

Nagyi már jól van, a lába meggyógyult, csak az eddigi nehéz személyisége még rosszabb lett. Tudom, hogy anya nem érzi magát jól a közelében, annyi hülyeséget mond neki...ezt ő is bevallja. Őt idézve nem szeret mellette vezetni, mert fél, hogy olyan hülyeséget mond, hogy árokba hajt. Kiderült egy beszélgetésből, hogy egy kocsi elé fordult már múltkor (ütközés nélkül), ami nagyon nem jellemző rá.

Minden nap megy a nagyanyámhoz, úgy h egy szomszéd városban van az otthon, jó 15-20 perc az út. Ha meg egyszer tényleg el kezd havazni, nálunk kell idő mire letakarítják az utakat, sokáig csúsznak az utak.


Én úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között nem jó, hogy állandóan hozzá rohangál. Az otthonban jó neki, normális a hely. Én úgy gondolom, hogy jobb lenne nekünk, ha csak telefonon keresné napi szinten és heti egyszer járna ki hozzá.

Érdekel, hogy másoknál, hogy megy ez, milyen gyakran látogatják a rokonokat.


2019. dec. 21. 07:21
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
70%
Annyit tehetsz, hogy újra és újra próbálod vele megértetni, hogy nem szabad magát tönkretennie a nagymamád miatt. Nehéz eltalálni, hogy milyen sokszor, mennyire erőteljesen vedd elő a témát, hogy ne ellenkező hatást érj el vele. De végső soron nem élheted őhelyette az ő életét, saját maga dönti el, hogy mikor hova megy vagy nem megy.
2019. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
53%

"A balesetek túlnyomó része ugyanis a legtöbb ember által biztonságosnak tartott otthonokban történik!

Meglepő? Szerintünk is az, hiszen ki gondolta volna, hogy otthoni balesetekben több mint kétszer annyian halnak meg évente, mint a közúti közlekedési, a vasúti, a vízi és a légi balesetek során összesen? Míg utóbbiak során a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2014-ben 741 ember veszítette életét, addig otthoni szerencsétlenségek következtében 1726 ember hunyt el. Ráadásul olyan tevékenységek végzése közben érte a szerencsétlenség az embereket, amelyek mindennaposnak számítanak a legtöbb háztartásban."

[link]

2019. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%

1. Nincs olyan, hogy KELL - ez a családi kapcsolatok függvénye. Ahogy olvastam (nem olvastam el mindent), a nagyi alapvetően nem rosszindulatú, hanem kicsit demens. Ez lelkileg megterhelő, de nem tehet róla. Azon kívül világos pillanataiban nyilván neki sem könnyű (ami nem mentség, csak magyarázat).

2. Amikor anyám volt rehabilitáción egy évig, a napi telefonok mellett hetente 2-szer látogattam, de 1,5 óra volt az út (kocsival). Amióta a saját lakásában él újra (állandó felügyelettel), ált. hetente háromszor megyek, ha minden rendben van, ha valami gond van, akkor akár naponta. Most 30 percre vagyunk egymástól (kocsival). De ezek mi vagyunk, ez csak egy példa, mert kérdezted. A saját szokásaitokat magatoknak kell kialakítanotok.

2019. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
37%

39-es, te miről hadoválsz?

Miféle 3órás útról és csatlakozásról?

Gyakorlatilag egy 15-20 km-es útról van szó!


"...egy szomszéd városban van az otthon, jó 15-20 perc az út."

Olyan jó lenne, ha néhány ember olvasna is, nem csak irkálna égbe-világba!

De felőlem úgy járkál a Kérdező anyja ahogy akar, én csak egy lehetséges és biztonságos opciót ajánlottam!... ja, járhatna vonattal is mint kiderült, de ott meg "csúsznak a lépcsők"!...szóval nincs segítség!:D

2019. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
55%
25-ös vagyok és nem tudom hogy sikerült 39-esnek a válaszom, a 16-os agytrösztnek szántam!
2019. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

#23 nem meglepő. De az ilyen statisztikákba érdemes megnézni, hogy kik miben. Nagy hányadát a férfias balesetek viszik el, szerelés, szerszámok...

A cikk a mérgezést említi. Ezt is kizárnám a mi opcióinkból.

Emellett nem él anya túl extrém életet. Kisebb az esély az ő esetében, de persze érheti otthon baj. De még mindig csak az arányokat tudom mondani, emeli ezzel a veszélyt.

2019. dec. 21. 10:53
 27/45 anonim ***** válasza:
65%
A nagyi veletek élt, mielőtt otthonba került? Apukádról nem írtál, ő nem él veletek? Ha így van, anyukád valószínűleg magányos, mivel te is ritkán jársz haza, ezért látogatja az anyukáját naponta.
2019. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

#28 Nem élt vele, hetente/kéthetente 1x látta kb 1-2 órára. Minden nap telefonon beszéltek a semmiről. Én már kb 2 éve koliban vagyok, nem most lett “magányos”.

Apám kb sosem élt velünk, vele haveri viszonyban van anya.

Emellett vannak bőven baráti és programja.

2019. dec. 21. 11:17
 29/45 A kérdező kommentje:
#25 Ha belegondolsz simán lehet +3 óra. A város másik oldalán van az állomás. Óránként jár a vonat. Bizonytalan, hogy az ember mikor ér oda. Ha az ember pont nem éri el akkor kell egy órát várni. Visszafele ugyanúgy a vonattól függ, mikor tud indulni.
2019. dec. 21. 11:25
 30/45 anonim ***** válasza:
40%
Időben kell elindulni. Egyébként te mennyit látogatod a mamádat? Ha ennyirr rossz a helyzet, akkor anyukád ne vigye kocsival sehova.
2019. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!