Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen gyakran kell a nagyszül...

Milyen gyakran kell a nagyszülőt/rokont az idősek otthonában meglátogatni, ti milyen gyakran látogatjátok?

Figyelt kérdés

Nagymamám idősek otthonába került combtörés után. Mostmár jó pár hónapja bent van. Anyukám mindennap látogatja. Kezd zavarni nemcsak a felé irányuló túlzott figyelem, de édesanyámat is féltem.

Nagyi már jól van, a lába meggyógyult, csak az eddigi nehéz személyisége még rosszabb lett. Tudom, hogy anya nem érzi magát jól a közelében, annyi hülyeséget mond neki...ezt ő is bevallja. Őt idézve nem szeret mellette vezetni, mert fél, hogy olyan hülyeséget mond, hogy árokba hajt. Kiderült egy beszélgetésből, hogy egy kocsi elé fordult már múltkor (ütközés nélkül), ami nagyon nem jellemző rá.

Minden nap megy a nagyanyámhoz, úgy h egy szomszéd városban van az otthon, jó 15-20 perc az út. Ha meg egyszer tényleg el kezd havazni, nálunk kell idő mire letakarítják az utakat, sokáig csúsznak az utak.


Én úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között nem jó, hogy állandóan hozzá rohangál. Az otthonban jó neki, normális a hely. Én úgy gondolom, hogy jobb lenne nekünk, ha csak telefonon keresné napi szinten és heti egyszer járna ki hozzá.

Érdekel, hogy másoknál, hogy megy ez, milyen gyakran látogatják a rokonokat.


2019. dec. 21. 07:21
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
56%

#29

Ne gyere ezzel a "ha így lenne, ha úgy lenne" szöveggel, csak a kifogásokat keresed egy normális javaslatra!

A kocsival is lehet különösen télen, hogy nem indul, hogy defektet kap, elfolyik a víz vagy a fékolaj, leszakad a kipufogó, vagy beáll a motor!

Aki meg akar tenni valamit, az talál rá módot, aki nem az talál rá kifogást, pl ha más nincs, akkor azért nem megy vonattal, mert "csúszik a lépcső"!


De a kérdésedre, hogy mennyit KELL látogatni a szülőt az öregotthonban, arra nem tudok válaszolni, mert egyik szülőmet sem nyomtam be ilyen helyre!

2019. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Tudod munka! Itt nem az időben induláson van a lényeg. Anya 4kor tud elindulni a munkahelyéről leghamarabb. Így a 16.29es vonatot nem éri el, 17.29 a következő. Minden óra 11kor jön visszafele a vonat. 18.11es ugye kizárva, mert akkor az otthonba se ért még be, mert ugye a vonat nem az otthonnál áll meg. 19.11est se biztos, hogy eléri, mert akkor csak nagyjából beköszön és indulhat is vissza az állomásra. 20.11es vonat marad, 21re otthon is van egy dolgozó nő, akinek otthon még a másnapi munkájával is kellene kicsit törődni.

Nem rossz ötlet a vonat, de hidd el sok helyzetben nem kivitelezhető, ha az ember dolgozik.

Ugyanígy kocsival 16.30kor már az otthonnál van, 18ra meg már otthon.


Ahogy írtam én nem voltam az utóbbi időben otthon, hogy bemenjek hozzá.

2019. dec. 21. 13:55
 33/45 A kérdező kommentje:
#31 Ehhez csak annyit, hogy a nagyi évek óta mondja, hogy otthonba akar menni, nem be lett nyomva. Nagyon örült neki, hogy mehet, semmi kedve hazamenni, nem is akar ilyenről hallani.
2019. dec. 21. 13:57
 34/45 anonim ***** válasza:
39%

Ha anyammal ez lenne akkor max heti 1x.

4 gyereke van es eddig 8 unoka.

Van aki latogassa 😂 majd ket hetig minden nap mas. De ahogy ismerem tuti besokalna h miert nem hagyjuk beken nyugiba

2019. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
64%

Én nem értem, komolyan.

Amikor azt mondtad, durvákat mond, azt hittem sértegeti anyukád vagy családi titkokat tár fel.

Ehelyett egy már halott rokon látogatásáról beszèlt. Tehát szellemileg biztos nem ép.

Anyukád attól fordult más autó elé, hogy egy demens idős ember butaságot mondott?

2019. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
32%

"egy már halott rokon látogatásáról beszèlt. Tehát szellemileg biztos nem ép.

Anyukád attól fordult más autó elé, hogy egy demens idős ember butaságot mondott?"

Azért eltelik némi idő, míg az ember el tudja fogadni, hogy aki azelőtt még szellemileg teljesen ép volt, most úgy beszél a halott rokonairól, mintha még élnének... Én nem vezettem, amikor először találkoztam a jelenséggel, de egészen fura volt. És időnként megint tiszta volt az illető, aztán váratlanul újra elővette a témát. Tényleg idő ezt megszokni, elfogadni. Nem olyan könnyű, főleg, ha ilyen közeli rokon.

2019. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
64%
Oké, ezt elfogadom, de ez nem indok a ritkább látogatásra, beteg ez a néni, nem direkt teszi. Ha az anyuka elmegy pszichológushoz, akkor annyival perszw ritkábban menjen.
2019. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
82%

Persze, szerintem sem indok a ritkább látogatásra.

Nálunk volt olyan rokon, aki úgy állt hozzá, hogy akkor ő már inkább nem is megy meglátogatni, hogy úgy maradjon meg az emlékében az illető, amilyen régen volt... Ez nettó önzés.

2019. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
50%

A Kérdező viszont szerintem nem tud semmit tenni, azonkívül, hogy egyszer, higgadtan elmondja az aggodalmát az anyjának (a vezetésre gondolok, nem a sok látogatásra).

Egyrészt nem tudjuk akaratuk ellenére megóvni a szüleinket, bár mind megpróbáljuk. Másrészt vmi szerepe, oka ennek a gyakori látogatásnak is lehet, jobb nem beleszólni, mert ha meghal a néni, akkor ráterhelik a bűntudatot.

2019. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
73%
Felnőtt emberként nekem aztán senki nem mondhatna meg mennyit látogathatom az idős beteg anyámat. Még a saját gyerekem se.
2019. dec. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!