Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet jól megszervezni a...

Hogy lehet jól megszervezni a karàcsonyt?

Figyelt kérdés

Nálunk minden évben gond van belőle, hogy valaki félreérti, hogy mi van a családi rendezvényekkor.


Lehet, hogy azért, mert 6-7 külön család vesz rajta részt, de egyszerűen olyan eltérésekre derül fény két nappal koràbban, hogy a csapat fele hiszi (miután messengeren reagált a helyszínre), hogy másik városban tartjuk. A másik fele a csapatnak elfelejtette, hogy mit kell főzni, és mást hoz, mint amit megbeszéltünk (és nem mindegy, hogy mondjuk lesz-e köret vagy mindenki húst főz, meg elfelejtették, hogy az emberek fele laktózérzékeny, úgyhogy főzhetek én utolsó pillanatban).


Ráadásul szintén kiírtàk mettől-meddig tart a karácsony, amit szintén nem tudtak mások, úgyhogy rajtunk kívül mindenki 1-4 óra késéssel érkezik. Öt óra lesz az egész buli...


Körbetelefonálunk mindenkit, írtunk messengeren. Elmagyaráztuk az embereknek, hogy hogyan fog kinézni. Csak az én családom ilyen, vagy ez általános? ( Nem rosszból csinálják, minden évben ez megy, de minden évben mindenki extra energiát fordít rá, hogy sikerüljön mégis összehozni, csak jó lenne, ha nem kellene minden évben egy-két nappal előtte ennyi időt eltölteni a szervezéssel, nem zokogna az összes szervező (engem leszámítva), hogy nem jött össze az egész stb.


Köszi, hogy elolvastad!


2019. dec. 22. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi lenne, ha a karácsony a szabad akaratról, egy jó beszélgetésről szólna, nem pedig a zabálásról, a kinek kell megfelelni-ről és az agybajról? A mi családunk nem ilyen.
2019. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Elég nehéz volt úgy beszélgetni, hogy 60 km-re egymástól 4 óra eltéréssel vagyunk ;). És ebéd nélkül végighúzni a napot is kicsit zavaró. Mi 10-kor indulunk. Hanem eszünk, akkor este 7-ig éhgyomorral nyomjuk végig a napot ;)
2019. dec. 22. 16:12
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálunk értelmes emberekből áll a család, mindenki tartja magát a megbeszéltekhez
2019. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy 4 óra eltéréssel??? Miért karácsonyoztok ennyien együtt, ha ilyen nehéz összehozni?
2019. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Megírnád normálisan a problémádat? Milyen 4 óra? Nem is értem ezt az összevisszaságot.
2019. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Vannak, akik úgy tervezték, hogy mikor felkelnek a délutáni alvásból a gyerekek, akkor elindulnak. Emiatt 4 órával azután érnének oda, hogy elkezdődött az ünneplés. Egy órával az előtt, hogy a házigazdának el kell mennie a párja szüleihez karácsonyozni. Erre írtam, hogy az első tanácsot hiába fogadom meg, nem segít rajtunk, mert 4 óra eltéréssel lennénk.
2019. dec. 22. 17:00
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Én így oldanám meg: megmondanám, hogy 3-kor van az ünnepi ebéd. Aki akkorra nem tud odaérni, az majd kap extra terítéket és eszik akkor. Ne akarjatok hatféle családhoz alkalmazkodni, mert lehetetlen. Legyen egy konkrét időpont, és aki akkor nem tud ott lenni, az is oké, de akkor tudjon róla, hogy ő "melegítettet" fog tudni enni, attól még mindenki ott ülhet velük az asztalnál és lehet beszélgetni, kávézni, sütizni.
2019. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A 60 km pedig arra vonatkozott, hogy a csapat fele másik városba ment volna karácsonyozni (rossz rokonhoz).
2019. dec. 22. 17:15
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell akkor ragaszkodni ennyire a 6-7 család egyszerre való részvételéhez? Nem tudnak 20 felé szakadni az emberek. 1 hónappal előtte szólni, hogy itt lesz karácsonyi kajálás 14 órától, aki tud jön, aki később tud, az meg akkor. Miért kell ezen kiakadni? Sosem értettem.
2019. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 babyboom567 ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy az én családom nagyon gáz, de látom van aki túltesz rajta:)
2019. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!