Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Furán venné ki magát, ha a...

Furán venné ki magát, ha a huszonéves gyereketek nem töltené otthon a karácsonyt? Rosszul esne?

Figyelt kérdés

Párom 26/F, én 21/L, 4 éve vagyunk együtt. 3. éve már, hogy összeköltöztünk, de eddig mindig otthon töltöttük az ünnepeket. Egy városban lakik a családunk, mindössze néhány utcányira. Szenteste délelőttjén mindenki otthon volt, intézte a maga dolgát, délután ő átjött hozzánk, megvolt a vacsora, ajándékozás, aztán mentünk hozzájuk, ott is szoktam aludni ilyenkor. Náluk egyébként különösebben nem csinálnak nagy ügyet a dologból. Van fa, de kb. ennyi. Nálunk zene szól fadíszítés alatt, sütünk illatos dolgokat, kidekoráljuk az egész lakást, van egy rendes menü, csillagszórózunk... Meg hát nálunk még vannak kisebb gyerekek is, és így sokkal élvezetesebb! A pároméknál vannak a szülők, a sógorom és a sógornőm. Van egy kis süti, egy koccintás. Utána semmi társasozás... Csak beszélgetnek olyan emberekről, akiket én nem is ismerek, és halálra unom magam. Amúgy a párom is. Nem mondom, hogy ez így rossz, mert mindenki úgy ünnepel, ahogy akar, de mi el szeretnénk kezdeni a saját karácsonyunkat. :) Ebben az évben végre meglett a saját kis lakásunk (80 km-re tőlük), és nagyon szeretnék fát díszíteni, karácsonyi menüt sütni-főzni... Plusz meg szeretném hívni a kistesóimat is, mert ha elhozom őket, nevelőanyukám az igazi családjával tudná tölteni 7 év után először az ünnepeket (nevelőszülői hálózatról van szó, abban nevelkedtünk a tesóimmal). Viszont ha elhozzuk húgomékat, akkor nem tudunk hazamenni, csak legfeljebb 6-án, de lehet, hogy még akkor sem, mert nem tudom, nevelőanyám hogy venné ki a szabadságát... Másfelől meg tudom, hogy habár nem tökéletes a párom kapcsolata a szüleivel, szeretne velük lenni. Plusz tavaly karácsonykor halt meg az anyukájának az anyukája, úgyhogy a család most fokozottan érzékeny az ünnepekre... Kicsit tanácstalan vagyok... Nehéz összehangolni, hogy a tesómék is itt legyenek, nevelőanyukám is haza tudjon menni, de közben mi is a pároméknál lehessünk kicsit.


Mit gondoltok?


2014. nov. 7. 06:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*26-án
2014. nov. 7. 06:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Én megérteném.
2014. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
3 nap a karacsony. Egyik nap nalatok, masik nap a te szuleidnel, harmadnap a parod szuleinel.
2014. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk is megértenék a szüleink, de nagyn rosszul esne nekik.

Mi 27-28 évesek vagyonm egyik oldalról 150 másik oldalról 60 kmre élünk már4,5 éve.

Mégis mindig hazamegyünk mindkettőnk családjához egyelőre. Nálunk vo mindig a Szenteste, féjemeknél 26-27-e

Anyukam bevallotta tavaly,nhogy most jutott el odáig, hogy ha a Szentpestét az anyősoméknál szeretnénk, akor már el tudja lelkileg dogadni.


Végül, ha nem kettesben,makkor náluk leszünk ezentúl is. Egyrészt nekem avn szükségem rá, a férjem nem igenyli, mert nálunk van mindig igazi hagyomány, ünneplés, ami már 23-án kezdődik.. Plusz a sőgoromék mindig 2 en szeretik tölteni 24-ét, őket mi visszük kcsival anyősékhoz, úgyhogy röidrezárták a dolokat , így nics huzavona belőle..

Nemsokára babaát tervezünk, akkor fordul kcsit a dolg,mmár tuti mi is 3-asban leszünk.



Viszot nalunk azért kicsit más az eset, mint nálatok.



Szerintem most vesd fel otthon, mit szól hozzá név. anyud, de a tesóidnak még ne.

Ráadásul a szabiját még most írja be csak, úgyhogy akkor tud alkalmazkodni.

Szerintem nem lezs ezzel gond, jő ötlet amt tervezel, ennek ellenére ehet elsőre sok, és sokk lesz, pl én anyukámnak sok ett volna, hogy nem elég, hogy elkölttöztem, még a karácsony sem...

2014. nov. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a 24-es a "kis" családé, ami az adott párt (és gyerekeit) jelenti.

Azaz ha két ember együtt él, akkor ez az este az övék, és nem a szülökkel együtt töltik.

A másik két napon meg lehet öket látogatni, megegyezés szerint.


Nálunk amikor összköltöztünk, attól kezdve a szentestét kettesben, illetve késöbb a gyerekeinkkel töltöttük, és másnap/harmadnap megtünk egy-egy szülöpárhoz.


Idöközben a gyerekeink felnöttek, külön élnek, és 24-ét a családjukkal/párjukkal töltik. 25-én jön mindegyik hozzánk ebédre, 26-án meg a másik fél szüleinél vannak.

2014. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene azért a szülőknek megsértődni, mert otthon szeretnétek tölteni a szentestét, a karácsonyt úgy ünnepelve, amire ti vágytok? Ez egy bizonyos életszakasz után már amúgy is változik, ha az embernek önálló családja lesz. Szerintem nagyon jó ötlet amit gondolsz, ha ez a párodnak is megfelel. Mi lenne, ha idén a szülei mennének hozzátok 25 vagy 26-án? Akkor a párod sem nélkülözné őket teljesen, és nektek sem kellene kimozdulni az otthonotokból.
2014. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Neked és a te testvéreidnek hogy esne, ha nem találkoznátok Karácsonykor, csak január 6-án, vagy még később? Pont így fogja magát érezni a férjed, az ő szülei és a testvére.
2014. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Megsértődni biztos nem fognak, de szerintem attól még örülnének ha legalább karácsonykor együtt tudnának lenni kicsit.


Esetleg hívjatok meg mindenkit magatokhoz, vagy a 3 napból 1 elmehet a szülőlátogatással.

2014. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy eljönnének. Felvetettem páromnak, hogy esetleg hívjuk meg őket, ő sem tudná elképzelni róluk, főleg az apukájáról nem, hogy másutt töltse az ünnepeket... Amúgy ez az egész még csak egy hatalmas nagy "Mi lenne, ha...", mert az sem biztos, hogy a nevelőanyukám el tud menni szabadságra, mert ha nem tudja megoldani, akkor nyilván nem hozom el tőle a kicsiket. Tudom, hogy a párom testvére hazamegy a barátnőjével együtt, pedig ők 200 km-re laknak a szülőktől. Épp ezért nem akarom, hogy mi legyünk azok, akik különcködnek, de közben meg bennem van a vágy, hogy a saját karácsonyomat ugyan hadd csináljam már úgy, ahogy én szeretném.

De valahol érzem, hogy sértődés lesz az egészből, úgyhogy sztem hagyom a francba az egészet...

Aki meg elkezdett okoskodni, hogy milyen érzés lenne a páromnak, ha jajj, nem lenne otthon, az tanuljon már meg szöveget értelmezni, könyörgöm! Meg ne írjatok már olyat, hogy a férjem!!! Mert mikor egy kérdező "barátom anyukája" helyett "anyósom"-at ír, elharapjátok a torkát, de az nem baj, ha ti nem tudtok olvasni...

2014. nov. 7. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben megpróbálnám megmagyarázni a párom szüleinek, pláne, ha náluk nem olyan fontos a dolog, hogy miért szeretnéd elhozni a kistesókat. Ez szerintem egy nagyon szép gesztus, megértenék.

Egyszer úgyis el kell különülni tőlük az ünnepekre, gondolom, lesz családotok, gyerekeitek. Vagy velük is majd rohangálni kell szenteste? Változtatni biztosan kelleni fog egyszer a rendszeren, az a jó a saját tapasztalatom szerint, ha egyszerre minden ilyen változtatást letudsz. Most költöztetek, mostantól nincs futkorászás 24-én. Igen, a többi tesónak jó, nektek nem, ezt el kell fogadni egyszer. Akármikor is álltok elő azzal, hogy már nem mentek haza szentestére, nem fognak örülni neki, de azt meg nem látom jó útnak, hogy azért mondjatok le egy nektek fontos szokásról, mert a párod szüleinek nem tetszene. Nálunk is ez volt, először ment a durca, hogy dehátnekedmiértnemjó, de karácsonyra kiheverték. Erről szól a szeretet ünnepe, könyörgöm! Valami olyan szépet akarsz tenni az anyukáddal, hogy attól borsódzik a hátam, és erről azért mondanál le, hogy a párod családjával beszélgethess idegen fazonokról?

2014. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!