Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyt kihagyni, hogy ne...

Karácsonyt kihagyni, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Teljesen elegem van már a karácsonyozásból.

4-5 napot azzal tölteni, hogy körbeturnézni a családot, telezabálni magam mindenhol annyira, hogy már a fülemen is a kaja csorog kifelé, közben jó pofát vágni, mintha ízlene, elmesélni huszonötször ugyanazokat a dolgokat minden egyes rokonnak, akiket amúgy rohadtul nem is érdekel, csak udvariasságból kérdezősködnek, mindenhol végighallhatni ugyanazokat a szr karácsonyi zenéket, stb.


Viszont mindenki rohadtul utálna a családban, ha azt mondanám, hogy a tököm tele van ezzel, mert nálunk kvázi kötelező program ez a nagy közös képmutatósdi.(Pedig szerintem mindenki utálja)


A lényeg, hogy itthon, a saját lakásomban, egyedül akarom tölteni a karácsonyt, de fogalmam sincs, hogy mit kéne kitalálnom kifogásnak.

Szóval ötleteket kérnék jó kifogásokra, olyan kell, ami hihető, és amit nem tudnak keresztbehúzni semmivel :)


(Pl. a betegvagyok nem jó, mert akkor kitalálnák, hogy ők látogatnak meg)



2016. nov. 24. 20:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Találd ki, hogy nyertêl egy wellness hétvégét, és oda mész karácsonykor, mert csak akkor használható fel. Persze az ország másik végébe.
2016. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egész jó, köszi :)
2016. nov. 24. 20:24
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Mondd h elutazol.
2016. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Szervezzétek, hogy ki hogy hova, majd 23-án szólsz, hogy ajaj, elkapott a hasmenéses-hányásos vírus. Roppant fertőző, szóval ha nem akarják így tölteni a karácsonyt ne látogassanak meg.
2016. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem mered felvállalni saját magadat? Én megmondanám (volt ilyen!), hogy egyedül akarok karácsonyozni a saját lakásomban, és kész. Pont. Aki megsértődik ezen, az meg az problémája. Legalább lesz új beszédtémájuk a karácsonyi vacsorán :)
2016. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Mièrt nem opció az igazsàg?
2016. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az igazmondás híve vagyok általában, nem szeretek hazudni, de most kivételt kell tennem.


Nyilván ti sem mondjátok meg mindig, minden helyzetben az igazat, mert van, amikor úgy ítélitek meg, hogy az senkinek se lenne jó. Ez nálam egy pont ilyen helyzet most.

2016. nov. 24. 21:02
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
én alapból utálom is a karácsonyt...kbott nagy képmutatás az egész hoki ünnep.
2016. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is "utazz el"!
2016. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

Nekem szerencsére a család nagy része olyan messze lakik egymástól, hogy nincs ilyen körbeutazgatás. Csak a nagyanyámat megjárni oda-vissza 1 nap, és akkor csak pár órát lehet ott tölteni, ha még aznap vissza is akarunk jönni. Ráadásul nem fűti be az egész házat, mert spórol, és nem is használja állandóan az egészet, elég a kicsi szobát és a konyhát, szóval az sem opció, hogy télen ott alszunk. Egy nagynéném Svédországban él, szintén nem a szomszéd, inkább ő szokott hazalátogatni, ha épp van ideje, és olyankor mindig hoz valami helyi édességet, csokit, vagy a svéd mézes sütit.

A tesóm szolgálatban lesz, ha jól tudom, úgyhogy most ő sem a családdal karácsonyozik. Én meg hivatkozhatok kimerültségre, ha nincs hangulatom, ami speciel igaz és aktuális is, és békén hagynak, mindenkinek van épp elég dolga.

Ha félsz a sértődéstől igazmondás esetén, akkor hivatkozz arra, hogy más programod lesz és nem érsz rá. Tökmindegy, hogy elutazol vagy moziba mész vagy bármi más.

2016. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!