Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet megmondani a...

Hogyan lehet megmondani a rokonnak, ha ehetetlen a karácsonyi ajándékba hozott süteménye?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jártatok-e már így, de velünk ez először fordult elő.

Eleve nem vagyunk egy válogatós fajta. Amit kapunk annak örülünk, de ma az egyik rokon anyuka(40) olyan nagy doboz zserbót hozott ajándékba aminek a tésztája nyers volt és a lekváros-diós tölteléknek is igen fura íze volt és olyan folyós állagú volt az egész.

Nem feltételeznénk rossz szándékot, és biztosan sokat dolgozott vele, de a végeredmény az valami pusztítóan rossz. Lehet, hogy nem is tudja, de ehetetlen. Még elajándékozni sem merjük, olyan rossz.

Hazudjuk azt majd utólag, hogy finom volt?

Még a végén ismét meglep hasonlóval.

Járt már valaki így, hogy ehetetlen ételt kapott?



2019. dec. 24. 01:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%

Miért kéne hazudni?

Én ha ilyen ételt kapnék, röhögve mondanám annak aki adta, hogy "bolondos zserbóval mit műveltél? NÉBIH majdnem kijött mikor felvágtam úgy nézett ki, ezen a ponton pedig még bele sem ettem, de bár ne tettem volna. Be vótá rúgva?"

Kb ezt mondanám. Az hogy akárkinek, akármivel kapcsolatban illemből hazudjak, meg sem fordulna a fejemben, max, ha egy halálos beteg emberről van szó, aki az utolsó napjait éli. Azokat nem rontanám el azzal, hogy olyan dolgot mondok, ami rosszul esik neki, de ez az egyetlen ilyen eset.

Miért fordul meg ez a fejedben egyáltalán? Hazug, másoknak megfelelni akaró ember vagy? Gondolom nem.

Én amúgy ha nem kérdezné, semmit nem mondanék. Ha kérdezné akkor ezt amit leirtam fent. Legfeljebb ha újra hoz, áthívom a haverokat röhögni, hogy nézzék meg, milyen gyötrelmes zserbót küld nekem ez a nő mindig.

2019. dec. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

amúgy te is kemény vagy, hogy még tovább ajandékoznád az ehetetlen süteményt amit kaptál...:DDDDD vicc emberek... kinek fordul ilyen meg a fejében????

ilyen lenne röhögnék egyet azt a kukába dobnám az egészet...

nem semmi, hogy mekkora kamuk az emberek:) még tovább akarja ajándékozni az ehetetlen sütit amit ő is kapott!!!! ez a kemény öcsém.

2019. dec. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Ne szólj semmit. De ha kérdezi mondd azt, hogy érdekes volt, másmilyen, mint amit ti szoktatok készíteni, venni.

Ha legközelebb is sütit hozna, azt még el lehet viselni szó nélkül.

De ha ez a szokásává válna, tegyük fel már a harmadik valamilyen ünnepre is sütivel állítana be, akkor mondjátok meg, hogy elkezdtetek tudatosabban étkezni, inkább nem szeretnétek másoktól ételeket kapni ajándékba.

2019. dec. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Én abból indulok ki, hogyha ehetetlen sütit sütnék, akkor értékelném, ha megmondanák és nem hazudoznának a szemembe! Az a legrosszabb, amikor az ember utolsónak tudja meg az igazságot magáról...

Szerintem mondd meg neki őszintén, hogy rossz volt a süti.


Rossz ízű sütit ne is ajándékozzatok tovább, ez micsoda gondolkodásmód?!


(Nekem egyébként furcsa, hogy nem kóstolta meg a sütit, amit vitt nektek és már csak ezért is megmondanám. Ha én ajándékba sütök, mindig vágok magamnak egy szeletet, hogy megkóstoljam. 1x jártam is úgy, hogy új receptet próbáltam ki (egy családi összejövetelre). Olyan ízű lett az eredmény, mintha cukrozott mohából készült volna. Ment a kukába az egész.)

2019. dec. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Kukába vele. Aztán elmondanám neki, hogy valami fura volt rajta, így nem sok fogyott belőle.
2019. dec. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
46% Te csak itt vagy kemény, az életben 10 deka párizsit nem mernél kérni egy csinosabb eladócsajtól.
2019. dec. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Magamból kiindulva szeretném tudni az igazat, hogy legközelebb kijavítsam a hibám és finomat hozzak / jobban koncentráljak rá.
2019. dec. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
En megkoszonnem a sutit,de megjegyeznem, hogy tul sok lett benne a lekvar,ettol folyos lett a toltelek es elaztatta a tesztat, amitol ugy tunt nyers maradt.Mondanam neki,hogy legkozelebb kevesebb lekvarral probalja.
2019. dec. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy ő is kapta valahonnan :D
2019. dec. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 aparalyza ***** válasza:
80%

A rokonnak meg lehet mondani, finoman.

A zserbót nehéz elrontani, de mint olvasom, nem lehetetlen.

2019. dec. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!