Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
74%
Ha ilyen szar a kapcsolat nem kell játszani Karácsonykor,itt te játszmázol leginkább a pénzen. Nem csoda h itt Karácsonykor a legtöbb az utalom a családom kérdés.. Meg az se h mindenki megy inkább velnesbee v tévézni a szobába csak ne kelljen együtt lenni "családként" mert évközben sincs közük a családhoz... Ez a probléma gyökere h a család nem egy nap müsor kéne legyen hogy mindenki kap vmi szart mert vad idegenek akik év köhzben is telibe szarják egymát..
2018. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
89%
Látom megragadtátok a karácsony lényegét. Szerintem mindenki karácsonyozzon otthon, szűk családi körben, semmi értelme ennek amit csináltok.
2018. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
89%

1-esnek igaza van. Most mindenki előadja a nagy szerető családot, közben meg ez megy a háttérben: ki mit főz, ki mit vesz és mennyiért, aztán megy a pofavágás, hogy én csak egy könyvet kaptam ő bezzeg egy hűtőt....

Képmutatás az egész ünnep.

És azért van ennyi vita mert össze akarnak jönni azok akik év közben telibeszrják a másikat, de ilyenkor valami késztetést éreznek, hogy eljátsszák a boldog családot. Kidobnak egy csomó pénzt ajándékokra, kajára, jól összevesznek és januárra mindenkinek tele lesz a bakancsa a másikkal egy újabb évre, és a februári fizetésig megy a rinyálás, hogy nincs pénz.

2018. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
33%
De, arrol kene szolnia, csak te elkezdted b..aszni a fillert.
2018. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
38%
Szóval te már tavaly lestoppoltad az idei karácsonyt, most meg belépőt szednél a férjed családjától. Könyörgöm, mondd, hogy csak unatkozol és kitaláltad az egészet, ennyire jellemtelen ember nem létezhet, ilyen nincs.
2018. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
19%

5: Jó esély van rá, hogy kamu, ugyanis mókusbogár teljesen kifelejtette a sztoriból a párját. Ő egyedül átment anyósjelölthöz, egyedül kitalálta a pénzkérincsélést, egyedül összeveszett a párja anyjával, majd egyedül kitalálta, hogy nem fog átmenni karácsonykor, inkább otthon duzzog. Mókuska, hol a sztoriból a párod??


Meg ez a fogalmazás “orvosi operáció” az milyen? Van nem orvosi operáció? És persze erről sem tud senki, hogy te erre gyűjtesz... kamu szar, egy tini fogalmazta meg.

2018. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
94%
Van itt több gond is. Először is nem illik csak úgy bejelentkezni hozzátok, plusz 7 főnek. De semmi gond, ha jönni akarnak, akkor legyen anyóséknál a kaja. Én tuti nem kértem volna pénzt, hanem rögtön lemondtam volna arról, hogy nálunk legyen a családi kajálás. Egyébként meg kényes ügyeket a párod beszéljen meg anyukájával, ne te.
2018. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
13%

Komolyan? +7 személy etetése gondot jelent neked?

Már nem azért, de húsból ha nagyobb kiszerelést veszel, akkor olcsóbb. Ez van kb minden termékkel.

Most 14 embertől ha szednél 3-3 ezret, akkor nem gondolod, hogy mindenki szemébe esel?

42 ezerből már majdnem luxus kaját csinálhatnál... pedig ez nem a kajáról szól.

A tavalyiak pedig mit szóljanak? Add meg nekik a tavalyi menü árát?

2018. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
83%
Ne gyertek már azzal, hogy képmutatás az egész ünnep. Annak az, aki olyanná teszi. Nem kell utálni mindenkinek az egész karácsonyt, mert valakiknek szar családjuk van.
2018. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 szántóvető ***** válasza:
54%

szerintem jól tetted.

"Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni..."-ezzel is egyetértek,ilyen rokonnal semmi értelme közös programot csinálni.

2018. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!