Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek jól gondolom,...

Szerintetek jól gondolom, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
Vagyok én (N) és a párom (F). Együtt élünk, így a karácsony a következőképpen néz ki: 24-ét kettesben töltjük, 25-én elmegyünk az Ő szüleihez, családjához, majd másnap az én családommal töltjük az ünnepet. A lényeg a következő: Az én édesanyám anélkül, hogy szóba került volna az ajándékozás, mondta nekem, hogy semmiképp se költsünk rájuk, nem kellenek ajándékok, csak menjünk el és érezzük jól magunkat, legyünk együtt, beszélgessünk, eszünk egy jót stb. Míg párom esetében a következő a helyzet: Az édesanyjától mást nem hallani, már több, mint 2 hónapja, hogy ő mit akar karácsonyra. Nincs is ezzel baj, mindig jobb olyan ajándékot venni valakinek, amiről tudjuk, hogy nem a szekrény alján köt ki, de engem nagyon zavar, hogy szinte kötelező náluk mindenkinek ajándékot venni külön-külön és mindig ekörül forog a téma. Nem ez az első ilyen év... Néhány napja mondtam a páromnak, hogy édesanyám mit üzent, ő meg épp azt kérdezte, hogy akkor hogy csináljuk az ajándékvásárlást a szüleinek. Láttam az arcán, hogy meglepődött azon, amit üzent édesanyám. De nem mondott rá semmit. Nem arról van szó, hogy üres kézzel akarok menni vendégségbe, csak zavaró, hogy szinte kötelező jellegű az ajándék. És amint megérkezünk, mindig menni kell a fához és odarakni, amit vittél, és elvenni, amit kapsz, és kibontani, miközben tizen néznek, örülsz-e neki. Annyira kényelmetlen és zavaró ez a helyzet. Nem a finom ételekről és pihenésről szól az ünnep ott. Ti mit gondoltok?
2014. dec. 21. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Azt gondolom, hogy te féltékeny vagy.

Ha anyádnak is vettetek volna ajándékot, akkor nem zavarna, hogy anyósnak is kell.

2014. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg neked van igazad Kérdező! Az ünnepnek a szeretetről és az együtt töltött időről kellene szólnia, az ajándék csak egy mellékes dolog. Még ha el is hangik hogy mit szeretne, lehetne kultiráltabban is mondani pl "jaj de örülnék ennek/annak.." nem pedig úgy hogy akar karácsonyra. Tényleg rossz dolog ez hogy ott vizslatnak téged, én is kellemetlenül érezném magam.
2014. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Túl reagálod.

Minden családban más a szokás.

Az, hogy kellemetlenül érzed magad a oárod szüleinél, hogy kapcsolódik ahhoz, hogy anyukád nem kér ajándékot?

Azért, mert irigy vagy egy kicsit.


pl. Te éppen mondod, hogy anyukád mit üzent, és ő meg megkérdezi, h mit vegyetek az ő anyukájának. Miért kell ezt kiemelni? Talán a párod se vegyen semmit a szüleinek, mert NÁLATOK úgy szokás? :)


Talán kaját nem kaptok az ajándékozás mellett?

2014. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk pont ez volt mindig a helyzet. És számomra ez már annyira kiábrándító, és ugyanolyan hangulat, és ünnepromboló, ahogy leírod. Egyáltalán semmi köze a szeretethez, az ünnephez, hanem egy kötelező ajándékozás, kötelező jópofizás. Még az is előfordult, hogy anyós a tőlünk ajándékba kepott étkészletet később odaadta a kislányának amikor ők lakást vettek, külön kölzötzek. Csak úgy mellesleg a férjem egy gatyában jött el otthonról. Én a helyedben nem csinálnék problémát belőle. Ha kötelező, és anyagilag nem visel meg benneteket, akkor hacsak a férjednek nincs más ötlete, én venném a sztenderd tufürgő/testápoló csomagot. Biztos nem törném többet azon a fejem, vajon minek örülnének. Anyukádékkal meg ha azért egyeztél meg így, mert nem állnak jól anyagilag, attól még te vehetsz nekik. Hiszen elvileg ajándékot nem azért veszünk, hogy viszonzást várjunk. Ezért még a férjed sem szólhat, megértheti.
2014. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Túlreagálod. Ahány ház, annyi szokás.


Nálunk nem kötelező az ajándékozás, de mi nagyon szeretünk adni a másiknak, természetesen mindig veszünk egymásnak valamit.


Apukám már nyáron kérdezgeti, hogy mit szeretnénk karácsonyra. Általában írunk egy listát és akkor válogathat a család, hogy ki mit szeretne. 24.én feldíszítjük a fát, napközben lesunnyogunk az ajándékokkal, hogy a másik ne lássa meg melyik csomag az. Este pedig egy rövid kis éneklés után átadjuk az ajándékokat, és igen, az az egy ember a másik 10 előtt kibontja az ajándékot. Nálunk ilyenkor nem kényelmetlen a helyzet, hanem izgatottak vagyunk.


És nekünk nem a finom ételekről, pihenésről szól az ünnep. Arról, hogy a család összejön, örülünk egymásnak, játszunk sokat, megajándékozzuk a szeretteinket és nincs szebb mikor látom az örömöt, meghatottságot a többiek arcán. Volt már, hogy 1 hetes üdülést adtunk a szüleinknek a testvéreimmel. Nyár óta a karácsonyt vártuk, csak azért, hogy lássuk a szüleink arcát.

2014. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nah azert alljunk meg egy kicsit! Egy szoval sem mondtam, hogy az en csaladom jobb, vagy a parome rosszabb! Mindkettonk eseteben azt irtam, hogy edesanya, nem tettem rossz szot senkire! Csupan az a problema, hogy az o csaladjara aldozunk idot/penzt, mig az enyemre nem. Es nem parom vesz ajandekot, hanem en is adok bele, mig a parom nem gondol bele abba, hogy ő viszont semmit nem kolt, amikor hozzank megyunk. A ket csalad anyagilag ugyanolyan helyzetben van egyebkent. Es meg egyszer leszogeznem, nincs fujj anyos, bezzeg az en anyam helyzet...:)
2014. dec. 21. 18:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy belegondol, de nem az ő dolga beleszólni, hogy ti hogyan ünneplitek a karácsonyt. Nálunk pont az én családomra költünk (no nem sokat), velük is ünneplünk, a páromnak pedig 1-2 rokona van, de nem karácsonyoznak együtt. Mindig kérdem, hogy nem akar-e nekik valamit venni, mert az ő családjának sem jár kevésbé, de neki megfelel így a helyzet. Többnyire sütit viszünk a családjához.
2014. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Nekem fura a problémád. Mintha büszke lennél rá, hogy a te családodra nem kell költeni, bezzeg a párod szégyellje magát, hogy az ő családjának meg ajándékot kell venni. Úúúr isten, ajándékot kell adni karácsonykor, micsoda botrány! Írjuk ki a gyakorira!
2014. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En megmondanam a paromnak, hogy vegyen magatol ajandekot a csaladjanak, aztan hogy mi kerul a fa ala az mar az o felelossege. Nalunk sem mindenki szeret boltban vasarolt ajandekot adni. Tesom pl. lekvart foz vagy narancsot kandiroz es szepen becsomagolva azt adja.

Egyebkent az en anyosom sokkal rosszabb. Alkoholista, majdnem hajlektalan, nem keres munkat, allandoan zaklatja az ismeroseit, hogy adjanak neki kolcson (amit sosem ad vissza), zaklato smseket ir, fat lopott a temetobol stb.....

2014. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de nekem inkább az a normális, hogy karácsonykor megajándékozzák egymást a családtagok.

Nehogy már a párod azért ne vegyen semmit a családjának, mert a te anyád nem kért semmit.

2014. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!