Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon megbántódtam ezen,...

Nagyon megbántódtam ezen, szerintetek túlreagálom?

Figyelt kérdés

Karácsony.

Apukám tavaly év végén meghalt, ezért idén karácsonyra meghívtam magunkhoz anyukámat, hogy ne legyen egyedül. Nehezen jövünk ki egymással, de elhatároztam, hogy az idei karácsony szép lesz és vitamentes. Sajnos nem sikerült.

Tegnap még tartottam magam, nem vettem fel a piszkálódásokat, anyukám mindig mindenbe beleköt, ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné.

Aztán ma robbant a bomba. Készült az ebéd, folyamatosan beleszólt hogy ezt ne úgy, azt ne úgy. Én csak nyeltem nagyokat, nem szóltam vissza. Aztán belekötött abba is, hogy hogy akarok teríteni és tálalni.

Csak hogy elkerüljem a vitát, mondtam hogy akkor csinálja ahogy akarja, és kimentem rágyújtani. Amikor kimentem, a férjem és a lányom még az emeleten játszottak, és az asztal sem volt még megterítve. 8 percig voltam kint, bementem és azt láttam hogy ők már esznek, nekem még terítéket sem raktak fel. Eszükbe sem jutott megvárni az evéssel vagy szólni, hogy menjek. Lehet, hogy hülyeség, de nekem ez nagyon rosszul esett, úgy éreztem hogy ezzel totálisan semmibe vettek engem. (Mint később kiderült, a családom meg akart várni az evéssel, de anyám azt mondta nekik, hogy egyenek nyugodtan, én majd csak később megyek.)

Ezen a ponton elszakadt nálam a cérna és közöltem velük, hogy ha ennyire nem érdeklem őket, akkor a mai napot töltsék el nélkülem és felvonultam duzzogni a hálószobába.

Később persze lejöttem és anyám elmondott mindennek, hogy hogy lehet ilyet csinálni. Szerintem viszont alapvető illem és tisztelet kérdése, hogy megvárom az evéssel a másikat, vagy legalább szólok neki hogy jöjjön - nem csak ünnepekkor, hanem hétköznapokon is.

Ti mit gondoltok, tényleg én fújom fel a dolgot?



2019. dec. 26. 00:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

Saját anyámtól nem veszem "piszkálódásnak", ha főzéskor a tapasztalatait mondja, legfeljebb ha nem értek vele egyet, akkor nem veszem figyelembe, hanem úgy csinálom, ahogy nekem tetszik.

Te meghívtad anyádat, de már eleve úgy álltál hozzá, hogy akármit tesz, azt ellenedre fogja tenni és ez volt az alapja, hogy minden nyikkanásán felhúztad magad.

A férjed helyében biztos nem kezdtem volna el enni nélküled, de ha csak valóban 8 perc telt el, hogy kimentél, akkor a terítéssel-tálalással együtt olyan nagyon nem lehettek még belemerülve a kajába.

Szerintem valóban felfújod a dolgokat, de ennek a gyökere mélyebben leledzik. Az összes régi, vélt vagy valós sérelmedet adtad ki ezzel a mesterségesen generált sértődéssel, amiről magad is érzed, hogy túlzásba vitted, különben nem írtad volna ki a kérdést!

2019. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

Szegény férjed! Neki az anyósát kell elviselni! Te határoztad el, hogy meghívod! A párod megkérdeztem, hogy mit szól anyádhoz? Gondolom boldog.

Tiszta anyád vagy! Azért nem jössz ki vele!

Mivel én nem becsülöm a bagót, így simán elkezdtem volna nélküled enni. Mint a párod.

2019. dec. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%
Túlreagáltad. Tudtad milyen az anyád és mégis elhívtad. Pontosan tudtad mit várhatsz tőle.
2019. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Annyira vicces, hogy ha a családi kapcsolatok témakörben megjelenik egy izgalmasabb kérdés, ugyanazt megtalálom az Asszonysutyiban 😁 ott fél óra alatt száz válasz, kicsit jobban pörög
2019. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja és hogy a többi válaszoló is megtudja, anyuka hazament, megszűnt a problémaforrás. Oké, válaszolok érdemben is. Ne keresd, majd ő keres téged ha rájön hogy mekkora idióta. Ha nem keres, az se gond, egy púppal kevesebb a hátadon
2019. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%
Mi az az Asszonysutyi? 😆
2019. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Asszonysutyorgó, női fb csoport ahol csak úgy pörögnek a hasonló posztok, sokszor anonim módon 😁
2019. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!