Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti ezt hogy reagálnátok le?

Ti ezt hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés

A párom hónapokkal ezelőtt megcsalt, úgy döntöttünk folytatjuk (nem szeretnék erről vitát nyitni hogy jó döntés volt vagy sem. Úgy is én koppanok ha tévedtem.)

Szóval azóta a húga tartja ezzel a kapcsolatot(a viszony alapból úgy alakult ki hogy a húga volt párjának a testvére ez a nő) , beszélgetnek, találkoznak, így drágám úgy drágám.

Most már az anyósom is likolja ennek a nőnek a képeit.

Párom azt mondja semmi közöm hozzá ők kivel beszélnek és kivel nem.

Én meg a hajamat tepem ettől. Nem érzem magam megtiszteles ettől, sőt többszöri emlitésre hogy nekem ez rosszul esik mindegyik szarik rá. És a legbantobb hogy gátlástalanul az interneten, nem is titkolják. Mintha szarnának bele abba hogy ez engem bánt vagy sem. Egyszerűen nem lehet kijönni sem kapcsolati szinten, sem egyén szinten egy ilyen problémából, ha ez nap mint nap visszakacsingat az életünkbe.

Nektek ez rosszul esne?

Én kezelem rosszul a helyzetet?

Hogyan kéne máshogy kezeljem?

Ha én gondolom túl, hogy kéne ettől elhatárolódnom?



2020. jan. 21. 18:10
1 2 3
 21/23 Yoda m. ***** válasza:

#20.

Hát ez az, hogy NEM csak megpróbálni kell, hanem egyáltalán nem kell foglalkozni vele!


Kedves Kérdező!

Jól látod, hogy Te koppansz, ha tévedtél. De abból tanulsz. Igazából, ha belegondolsz... csak a tévedés tanít.

Amikor éppen nem téved az ember, abban semmi tanulság nincs. Miért nincs? Mert természetesnek tekintjük. Így át is lépünk felette. Az igazi tanítás a hibáinkban, téves döntéseinkben rejlik.


Hogy mi ilyenkor a teendő? A többiekkel semmi. Pároddal meg csak annyi, hogy el kell érjed nála, hogy komolyan vegyen. Ám, ha rendszeresen és túl könnyen bocsátasz meg neki, akkor nem fog tudni komolyan venni.

Szóval... leülni vele és mélyen a szemébe nézve ezekről beszélgetni. Légy vele őszinte, s mondjad el, ha valami bánt. Nem pusztán azért léteznek párok, hogy használják egymás pozitív oldalát. Egy kiegyensúlyozott párkapcsolatba nem csak "jó" dolgok, hanem a "rossz" dolgok is beletartoznak egyformán. Ha ezt így érzed, akkor jól alakul. Akkor egyensúlyban vagytok. Ha nem, akkor lépned kell tovább.


Az jó elgondolás, hogy töröld őket az ismerőseid közül. (#13) Ám ez önmagában még nem elég. Olyan ez, mintha a szőnyeg alá söpörnéd a szemetedet. Látni ugyan nem látod, s így nem zavar, de attól még ott motoszkál benned és csípi a csőrödet. Mindenképpen tisztáznod kell magadban és pároddal, hogy mit tolerálsz és mit nem. És ha meghallgat és Ő komolyan vesz, akkor Te is vedd komolyan, amit Ő reagál. Arra ügyelj, hogy NE legyen több elvárásod vele szemben, mint amit magad is képes vagy nyújtani. (Ez jelenti azt, hogy hiteles vagy.)


Ha úgy érzed szarnak bele, hogy neked ez kellemetlen... az azt jelenti, hogy nem vesznek téged komolyan.

Persze, hogy nem normális, hogy beszélnek, tartják a kapcsolatot. No... de ki mondta azt neked, hogy nekik normálisnak kell lenniük? Ne is törődj a nem-normálisokkal. Úgysem tudod őket megváltoztatni. Törődj csak magaddal + a pároddal. Ez éppen elég. (Ami egyben válasz a "Ilyenkor mi a teendő?" kérdésedre.)


Az ERŐ legyen Veled!

2020. jan. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

az az érzésem, hogy anyósodék direkt jópofiznak azzal a nővel. igy akarják elérni, hogy kiborulj és eltűnj a képből. A pasid hozzáállását nézve (nem a te pártodon van) el is fogják érni. Tehát ha előreláthatóan úgyis ez lesz a vége, minek végigkinlódnod azt az időt? józan paraszti ésszel ha végigvezeted a dolgot, holnap lelépsz..

ill. érdekel, hogy mi lett veled azóta?

2020. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Hát azóta meglepően javult a helyzet. Mindennap felhív, 1 órát tuti beszélünk, illetve igyekszik többet találkozni.

A családját meg elengedtem, letiltottam mindenkit hogy még csak ne is lássam ezeket... 😁

2020. jún. 26. 01:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!