Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagálnátok az alábbiak...

Hogy reagálnátok az alábbiak hallatán?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal nő vagyok, a párommal élek, szerencsére már függetlenül a szülőktől. A hétvégére hazajöttünk meglátogatni a szüleimet (messze lakunk innen, de ezek szerint nem eléggé...), ma reggel hallottam a következőket. Tegnap anyám találkozott keresztanyámmal és ahogy szokásuk, én is szóba kerültem. Annyit hallottam a szüleimtől, hogy apám mondta, hogy milyen szemetek a keresztszüleim, amiért munkanélküli vagyok egy ideje és az amúgy milliárdos vállalkozásukban nem ajánlottak még soha állást (mikor itthon éltem, akkor sem), pedig még szakmabeli is lennék. Erre azt mondta anyám, hogy neki mindig is nyilvánvaló volt, hogy keresztanyám nem bír engem, mivel tegnap is azt mondta neki (nem ismerem az előzményeit), hogy bármikor választania kellene köztem és a testvérem között, a testvérem bármilyen hibája és zűrje ellenére (13 éves kora óta züllik, 16 évesen elkapták drogkereskedelemért, eladta a szüleim értékes tárgyait drogért cserébe, 18 évesen terhes lett egy 20 évvel idősebb férfitól, most 70-80%-ban a szüleim nevelik a gyereket), minden ellenére bármikor a testvéremet választaná helyettem. Azt mondta, én olyan vagyok, mint egy szúrós pokróc, olyan a természetem. Erre anyám egyetértését fejezte ki, mondván, nem hiába sosem tudtam érvényesülni, ez az oka. Erre apám mondott valamit, de csak a hangsúlyt hallottam ki, szerintem egyetértett.

Azt érdemes tudni, hogy diplomás vagyok, a párommal saját vállalkozáson dolgozunk egy ideje, sajnos az én karrierem tényleg nem indult be, valószínűleg szakmát kell váltanom a jövőben. Eddig diplomával külföldön dolgoztam vendéglátásban, de fizikailag nem bírtam és ott kellett hagynom, azóta nem találok másik - nem ennyire erős fizikai igénybevételt igénylő - munkát. 1 évig külföldön éltem a párommal, aki azóta - állítása szerint mindent az én terveimnek és támogatásomnak köszönhetően - szép karriert épített ki, nagyon jól keres. Én is ki akarom tanulni az ő szakmáját és közös vállalkozást indítani, a gond, hogy eddig az önsajnálatban úsztam és valahogy teljesen belefáradtam mindenbe (nem tett jót, hogy diplomával külföldön kellett wc-t sikálnom minden napi főnöki megaláztatások közepette).

Mindenesetre nem hiszem, hogy akkora szörnyeteg lennék, hogy ezt kelljen rám mondani. Keresztanyámat mindig is tiszteltem, keresztapám szinte a második apám volt (ő nem volt jelen ebben a történetben), borzasztóan esett, amit hallottam. Hogy a saját anyám még helyeselt az elmondottakra, az főleg. Nem szóltam anyámnak, hogy mindent hallottam, de ezek után nem tervezek nagyon jópofizni vele. Mindig is a húgommal kivételezett, de hogy ilyeneket mondanak a hátam mögött, ez sok.

A párom mellettem áll, szerinte ők a rosszindulatúak és bennük van a hiba. De én összezavarodtam, kicsit úgy érzem, már senki nincs mellettem, mivel a párom családjával is viharos a kapcsolatom (nem nyíltan, de pl az apja folyton beszólogat nekem, szerintem utál engem és az anyja is csak azért tűr meg, mert tudja, hogy kénytelen). Hozzáteszem, náluk is érzem azt, hogy a tágabb család (akikkel évente 1x találkozom, akkor is próbálok kedves és pozitív lenni), ők is furcsán néznek rám, szerintem a párom apja nekik is telebeszélte a fejüket, ahogy anyám keresztanyámét gyerekkorunkban (mindig engem szidott neki, a húgomat meg istenítette). Nem értem, én mindenkivel normálisan viselkedem, nem szólok be, nem bunkózom, segítek, ha tudok, mégis ezt kapom. Ilyen kemény mérlegre állításokat a keresztanyámtól meg anyámtól és folytonos kritikát, beszólogatást az apósjelölttől.

Ti ezek után tartanátok a kapcsolatot ezekkel az emberekkel? Érthető, ha ezek után nem vagyok rájuk kiváncsi?


2016. nov. 20. 10:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%
Nem, nem érthető, hogy egy felnőtt ember miért hallgatózik, miért életképtelen és miért mástól várja el a segítséget.
2016. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
szép kis család, éld a saját életed.kész..
2016. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Ha keresztanyám nem utálta volna ki mindkét vejét, anyám is az unokája apját és nem nyilatkozná mind apám, mint még a húgom is, hogy anyámnál meg keresztanyámnál nem stimmel valami a fejükben, akkor még el is ismerném, hogy velem van a gond. Apósjelöltnél meg ha nem utálta volna ki pár hónapja úgy a másik menyjelöltjét (azt mondta nekünk, hogy elmebajos a lány meg ilyenek, az anyjuk meg lekövérezte mindenki előtt), hogy az többet oda sem megy hozzájuk a házukba...
2016. nov. 20. 10:45
 4/32 anonim ***** válasza:
52%

Az ember önképe mindíg torz, ha azt akarja tudni milyen valójában, azt másoktól kell kérdeznie. Namost ha egy ember mondaná, hogy vacak a személyiséged az még lehetne rosszindulat, de ha több mondja, mitöbb látványosan utál is, na akkor megszívtad, mert sz.r a személyiséged. A párod meg nem számít, mert azt mondja amit mondia kell.

Pekh, de ez van, próbálj megváltozni ha nem tetszik.

2016. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Drágám, annyi az egész, hogy szépen minél előbb szembesíted velük a hallottakat, keresztanyáddal is, kikéred a véleményüket, elmondod a te szemszögedből, hogy miken mész keresztül és hova akarsz tartani. Amiket itt leírtál, jó kiindulópontok. Nem szabad a családi békét fenntartani, amikor ilyen kibeszélés megy a családban, ez gusztustalan. Ráadásul anyád, apád részéről, mi ez már? Elhiszem, hogy letaglózott, hogy még ők is kritizálnak téged, de állj a sarkadra, mert ez még elmérgesedhet.
2016. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ha szembesítem őket, apám mossa kezeit, mert ő nem mondott semmit (sok más megnyilvánulásából azt szűröm le, hogy ő ki nem állhatja keresztanyámat és haragszik rá valamiért), valamint ő nem is így látja kettőnket a húgommal, sokszor szidja a húgomat, mondván, anyám pátyolgatása miatt nem tud megálljt parancsolni a durva dolgainak, pedig neki már elege van belőle és a gyereket is az apjának adná legszívesebben (tényleg sokkal boldogabb vele a kislány). Akinek pedig volt drogos rokona, tudja, mike mentünk keresztül a húgom miatt és még most sem teljesen 100-as (alig törődik a gyerekével, másoktól vár mindent a neveléséhez, lop a szüleimtől...stb.), és ezzel hasonlítanak engem össze? Tiszta, normális előélettel, csak éppen egy ideje munkanélküli vagyok, ez akkora egetrengető hiba, amiért utálni kéne? A természetem pedig sokat javult idővel, gyerekként tényleg túl heves természet voltam, sokszor lázadoztam, feleseltem, de ezért se kell egy gyereket se utálni vagy lekezelni, ez normális dolog. Felnőttként viszont határozottan simulékony lett a természetem, kb mindenkire ráhagyok már mindent és nem szólok egy rossz szót sem senkinek, csak élem a saját kis életem, általában más felett ítélkezés nélkül.
2016. nov. 20. 11:00
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalatom szerint aki ilyen békés természetű, szintén kap ellenséges szavakat, mert „hagyja magát verni". Aki pedig kiáll magáért, az pedig azért. Mindig lesz, aki rossz véleménnyel lesz rólad. Választhatsz, hogy akkor elhatárolódsz a családod ezen részétől, gondoljanak, amit akarnak, vagy elmondod nekik a véleményedet őszintén, kezdve onnan, hogy te nem akarsz a húgodra hasonlítani, aki szült anyádéknak egy gyereket.
2016. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem lehet velük beszélni, apám, mint írtam, mosná kezeit, anyám meg megmondaná, hogy ezt gondolják és forduljak fel, szerintük akkor is így van. Gyerekkorom óta engem pocskondiáznak, ez nem fog változni, én meg már belefáradtam, másra akarom az erőmet összpontosítani. Pont azért tartok ott ahol, mert mindig máson rágódom (munkanélküliség, családjaink bántásai), ahelyett, hogy a saját céljaim elérésére összpontosítanék.
2016. nov. 20. 11:13
 9/32 anonim ***** válasza:
27%
Az ember nem igazán látja saját magát. Ha egy embertől kapsz negatív visszajelzést, az simán lehet rosszindulat. De ha sorozatban ugyanúgy vélekednek rólad, azon illenék elgondolkodni, mert nem valószínű hogy összeesküdtek ellened- inkább igazat mondanak. Nincs ezzel semmi baj, ha az ember felismeri saját hibáit, változtatni is tud. De ehhez be kell ismerni mi nem stimmel.
2016. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg összeférhetetlen vagy, és nehezen viselhető a természeted. A húgod meg esélyes, hogy összeférhetőbb ember, mint te. Ezért mondják rólad azt, amit. Anyám pl egy rendkívül jólelkű, odaadó ember, soha nem bántana senkit, mégis egy rémálom vele huzamosabb ideig együtt élni. A békés együtt éléshez kevés az, hogy nem bántasz senkit.
2016. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!