Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogy oldanátok meg?

Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Majd felrobbanok jelenleg. Férjem keresztanyja idehozta a 4 évesét, mert a nagyobbikkal ruhapróbára mentek és nem akarta vinni, mert nem tud viselkedni.

Ezzel nincs is baj, 2 óráról volt szó, de ez változott, mert a keresztapja éjszakás és aludna, így hadd maradjon már este 6-ig. Még ezzel is megbírkózom...

Na de az, hogy tiszta takony, köhög, fel van fázva az már más kérdés...

A 3 éves kisfiam a héten jött ki belőle,mert elkapta tőle...

Mindig ez van, idehozzák betegen...

Férjem mindig segíteni akar mindenkin, csak éppen minket nem vesz figyelembe.

30 hetes terhes vagyok kedd óta mióta a kisfiam kijött a betegségből en vagyok benne. Már jövök kifele belőle, de asszem vissza fogok esni, mert már végigköhögte az egész házat. Nem szól ha folyik az orra megtörli a kezével utana fogdos össze mindent.

Férjem azzal jön, mert hogy ők is vigyáztak már a miénkre betegen. Igen, 2x másfél év alatt, mert akkor keresztanyuja még nem dolgozott, de én máe igen, és mivel ő volt otthon én meg még nem akartam 2 hónap munkaviszony után eljönni betegre.

De ez már kicsit kezd sok lenni, hogy mindig lepasszolják ha beteg..



2020. febr. 1. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a férjednek, hogy döntse el, a keresztanyja gyereke és akarata a fontosabb, vagy a ti családotok! Ha nem bírja tartani magát bizonyos dolgokhoz, nem kell sem nekik elvállalni a ti gyereketeket, sem nektek az ő gyerekeit! Nagyszülőkkel mi a szitu?
2020. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt rájuk bízni kétszer betegen, mert így ők is jogosan viszik hozzátok a beteg gyereküket. Én a továbbiakban nem vállalnám el a gyereket, de akkor tőlük sem várnám el.
2020. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondanám: nem vigyázok rá. Pont. Nincs mit tovább ragozni.
2020. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Te kezdted azzal, hogy kétszer odavitted betegen. A te kezdeményezésed volt.
2020. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Aha, És mert kétszer vigyáztak a gyerekre, már örök életére pesztrálnia kéne egy kölyköt, akit a tulajdon anyja sem visel el? Jó vicc....
2020. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

2-2 az allas? Vagy az o javara mennyi ilyen alkalom is van? Kovetkezonek akkor mondhatod most nem.

Az a helyzet, hogyha te masfel ev alatt ketszer betegen odavitted a gyereked es o vigyazott ra, akkor az most nem mentseg, hogy de te terhes vagy meg de a te 3 evesed. Sajnos ilyen "hibakat" sokan elkovetunk kenyelembol es ha nem tisztazzuk le az elso alkalom jtan, hogy ez egy nagyonkiveteles es orok hala es forditva en sose vallalnam es ezet teged nagyratartalak blabla lozunggal nem jossz, akkor igy fogsz jarni. Hiszen sokan egy eset utan ugy ertelmezik akkor barmikor maskor is.

A 4 evesre mivel "rokonod" szolj ra batran, ugy mintha a sajatod lenne. Legrosszabb esetben ilyenkor jelolj ki egyetlen szobat (jol szelloztethetot es ne feltetlen a sajat gyereked szobajat), hogy marpedig onnan nem johet ki csak wcre. Igy legalabb nem az egezs lakast jarja ossze.

Legkozelebb, ha még varanod slennel vagy ujsulott lesz a kicsi akkor hovatkozz arra, hogy jaj a nogyogyasz mondta most ne mert valami baj lehet nem kene megrovidult a mehnyak mas kismama koraszult, valami hasonlo virus utan majd meg a picike meg gyenge stb. CSAK AKKOR TE SE SOSE TOBBET ne kerd ot hogy egy kicsit is betegen vigyazzon a te gyerekedre.

2020. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
56%

Szia/sziasztok!


Szintén anyuka vagyok, szintén terhes és nálunk is van más kisgyerek a családban, nálunk is kész káosz az élet.

Ezért el tudom képzelni, hogy esetleg nem lehet hogy nem csak az a 2 alkalom volt, vagy volt más szívesség is, segítettek ennél tóbbet is?

A család az egy összetartó közösség, ahol az emberek segítik egymást, nem pedig szidják. Megérteni próbálják, nem meg csak a rosszat láják.

Szerintem kissé túlparázod a dolgot. Nem szigetelheted el magad terhesen, főleg ha van egy 3 évesed, aki gondklom már óvodás...

Egyik barátnőm volt még ilyen parás, a harmadik terhességénél, mert a másodiknál gondok voltak a végén. Hát a végére már kényszerzubbonyba akartuk zárni, annyira elviselhetetlen volt. Majdnem szétmentek a férjével is.

Szerintem vagy menj steril szobába, vagy idegeskedj kevesebbet, érts meg másokat jobban és legyél kedvesebb az emberekkel, mert ez alapján...


Puszi,

Évi

2020. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"A család az egy összetartó közösség, ahol az emberek segítik egymást, nem pedig szidják" Elméletben. gyakorlatban meg a legtöbb családban kihasználják a másikat, nem viszonozzák a segítséget, és te vagy a szemét ha besokallsz és nemet mondasz.
2020. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!