Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Főként azokat kérdezném, akik...

Főként azokat kérdezném, akik kisebb családból származtok, hogy néha nem szoktatok vágyakozni egy igazi nagy családra?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy sose volt egy nagy családom. Anyukámnak nem volt testvére, apukámnak volt egy nővére, aki sajnos meghalt, de neki se lett gyereke a nála sok évvel idősebb férjétől. Nekem egy bátyám van, de jelenleg még nincs családja, velünk él együtt. Egyedül az unokatestvéreim körében láttam babát, esküvőn se jártam soha, ismerőseim még nem házasodnak, családon belül pedig nem volt senki. Ahol lett gyerek, ők se házasodtak.


Egyébként visszatérve a lényegre főként karácsonyonként bánt a gondolat, hogy bár mindenem megvan amire szükségem van, azt veszem észre, hogy más családokban akár 15-30 fő is van. Mi meg összesen vagyunk csak 4-en, pláne úgy, hogy már nagyszülők sincsenek.


Más is eljátszott már ezzel a gondolattal, avgy zavarta a gondolat, hogy bezzeg más családokban még annyian élnek, annyi gyerek, rokon, családtag van?



2020. febr. 18. 14:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
95%

Nézőpont kérdése.

Sajat családommal elvagyok, oszt kész.

Nagy családban meg mindenkinél coppy&paste, és én vagyok a fekete bárány mert nem vagyok alkesz.

Tényleg, nagyon izgalmas.

2020. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Garott válasza:
92%

Én ezzel mindig úgy voltam, hogy család az, akikkel hosszabb ideig együtt élsz, még ha később ez változik is.


De az ilyen nagybácsik nagynénik, unokahúgok és a családjaik igazából csak olyan idegenek, akikkel társadalmi elvárás miatt jóban kell lenni, függetlenül, hogy ki mekkora idióta, vagy hogy nincs egyetlen közös témátok vagy viszonyítási pontotok sem.

2020. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyedül is ugyanúgy élvezem a karácsonyt, pont mint bármelyik más szabadnapot, szóval nem igazán értem, mitől lenne unalmas.
2020. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
77%

Atya ég, dehogy. :D

Mi hárman vagyunk szüleimmel, nagyon szeretem őket, de néha még így is túl soknak tűnik.

2020. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Nekem az egyik nagyim volt ilyen. A falra tudott tole mindenki maszni. Egyik karacsonykor bejelentette, hogy neki eleg van es inkabb elutazik, minthogy velunk talalkozzon, aztan persze meggondolta magat. Szerencsere voltak jo napjai is es nagyon szeretett minket. Hiaba volt neha napjan elviselhetetlen, azert idovel megszepulnek ezek az emlekek.
2020. febr. 18. 15:44
 16/38 anonim ***** válasza:
91%
Hhümm..Ha Anyukád egyke, Apukád testvérének pedig nem lett gyereke, akkor milyen unokatestvéreid vannak? :/
2020. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
60%

Aki a #14-es válaszom lepontozta, az megindokolná, hogy miért "nem hasznos" szerinte a válaszom?

A kérdés az volt, hogy "néha nem szoktatok vágyakozni egy igazi nagy családra?", én erre elég releváns módon azt válaszoltam, hogy nem, én nem szoktam.

Ezen mi "nem hasznos"? :D

2020. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
16-os:másodfoku unoktestvereim.
2020. febr. 18. 15:54
 19/38 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egy tesóm van és (már csak) egy unokatesóm, utóbbival szinte semmilyen kapcsolatom nincs, évente 1x találkozunk. Örültem volna több tesónak, unokatesónak,nagynéninek,nagybácsinak.
2020. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Utolso kommentelo: na en pont ugyanugy erzek. Latszik, hogy aki nagy csalados fel se fogja igazan a problemat. En itt nem arra utaltam, hogy 20-30 emberrel egyutt is akarnek lakni. De sztem ha evente 1-2x osszejar a rokonsag abban nincsen semmi rossz. Meg akkor sem, ha esetleg van olyan csaladtag aki leszivja az osszes energiadat.
2020. febr. 18. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!