Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Főként azokat kérdezném, akik...

Főként azokat kérdezném, akik kisebb családból származtok, hogy néha nem szoktatok vágyakozni egy igazi nagy családra?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy sose volt egy nagy családom. Anyukámnak nem volt testvére, apukámnak volt egy nővére, aki sajnos meghalt, de neki se lett gyereke a nála sok évvel idősebb férjétől. Nekem egy bátyám van, de jelenleg még nincs családja, velünk él együtt. Egyedül az unokatestvéreim körében láttam babát, esküvőn se jártam soha, ismerőseim még nem házasodnak, családon belül pedig nem volt senki. Ahol lett gyerek, ők se házasodtak.


Egyébként visszatérve a lényegre főként karácsonyonként bánt a gondolat, hogy bár mindenem megvan amire szükségem van, azt veszem észre, hogy más családokban akár 15-30 fő is van. Mi meg összesen vagyunk csak 4-en, pláne úgy, hogy már nagyszülők sincsenek.


Más is eljátszott már ezzel a gondolattal, avgy zavarta a gondolat, hogy bezzeg más családokban még annyian élnek, annyi gyerek, rokon, családtag van?



2020. febr. 18. 14:04
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Nekem pl sosem volt nagybacsim. Unokatesobol is csak masodfoku. Szerencserere ott a nagymamam aga felol tartjuk a kapcsolatot. Ezen felul csak harmadfoku van, mar akit en is ismerek.
2020. febr. 18. 16:21
 22/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem ezzel kapcsolatban az a meglstasom, hogy sok esetben nem akarat kerdese, ki mikor akar gyereket. Gondolom nagyon sok 30 ev folott szulo no sem azert szul akkor mert addig kielvezte az eletet, szimplan igy alakult. En is lehetek irogy mas korombelore akik mar szulnek, viszont 1. Sosem toltak egy sajat lakast a fenekem ala. 2.Diakmunkabol nem nagyon lehet megelni 3. Kene egy olyan baratni is, akivel lehet hosszabbtavon tervezni :D Lehet videken ez mashogy megy, bar tegyuk hozza, ott kisebb is a merites.
2020. febr. 18. 16:35
 23/38 anonim ***** válasza:
44%
Nekem hiányzott. Lett jóóóóó nagy családunk! 4 közös gyerek, 2 nagy a férjem előző házasságából. A szűk családi kör (mi ketten, gyerekek, a két nagy párjai, testvérek, az ő gyerekeik, házastársaik, nagyszülők) 26 fő.
2020. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%
Hát nekem mondhatni egész nagy családom van. Apukámnak anyukámnak is van 1 testvére, nekik 2-3 gyerek, plusz mamák papa élnek. És mégsem tartjuk a kapcsolatot. Anyukám testvérének a családja velünk egy utcában lakik, teljesen el vannak zárkózva vagy megsértődve de azt sem tudjuk miért. Csak nagyon kevés információt osztanak meg magukról és akkor is csak a jókat pl, hogy melyik gyerek most hol dolgozik milyen sikeres stb. Apukám anyja és a testvérének a családja bolond, a gyerekek rendkívűl modortalanok és csak a telefonjukat nyomkodják, minket mindig lealacsonyítóan kezeltek, mert nekik több pénzük van ( hitelből persze). Szóval hidd el, ha csak 4-en vagytok de kedvesek vagytok egymáshoz és szeretetben éltek sokkal többet számít, mint egy nagy idióta család, akikkel ha találkozol legszívesebben letagadnád őket
2020. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
81%

Nincs testvérem, apunak sincs, anyunak 1 db, neki is csak 1 gyereke van.

Még ez is sok, kellene több a fenének!

2020. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
25%

# 9: azért abból ne vonj le messzemenő következtetéseket, hogy itt a GYK-en miket olvasol! :-DDDD


Ide azok írnak, akiknek baja van.


Akik boldogan élnek, azokról nem is tudsz!

2020. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%
Én személy szerint szeretem a kis családomat (anya, nővérem, unokatestvérem; apa és nagybátyám már nem élnek), és nagyon feszélyezett voltam, mikor párom anyját+párját, apját+párját, 5 nagybácsit, 2 nagynénit és 3 unokatestvért kellett megismerni. Nagyon sok volt nekem.
2020. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem! Majd ha lesz parod megbecsulod h ha becsukjatok az ajtot nem akar bejonni +80 fo rokon.."csak 15 percre"
2020. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
89%

A karácsonynak pont nem az a lényege és nem attól lesz szép, hogy hányan vagytok. Minél több annál jobb rokonok esetében nem feltétlenül igaz.

Nekem nagy családom van, de mindneki külföldön. Apa libanoni, ők eleve 7en vannak tesók és mindenhol van legalább 4 gyerek. Szóval durván 30 unokatesóm van. Anya részéről van 7 unokatesóm (ők 4en tesók), szintén külföldön, sokukat nem is ismerem. Egyik mamám Libanonban, másik Erdélyben.

Konkrétan itt Magyarországon vagyunk mi anyaekkal, meg a húgom, tehát 4en és 1 unokatesóm. Én így imádom, ahogy van. Mindig is a hideg rázott, mikor mesélték a nagycsaládos bnoim, hogy most ehhez a mamához kell menni, most ahhoz, most keresztszülők, most unokatesók blabla. Én ettől kivagyok.

Viszont barátomnak aztán minden rokona egy falun belül van. Mama, papa, unokatesók, nagynénik stb.

Engem idegesít ez az állandó jópofizás, hogy mindig minden ünnep alkalmával mindenkihez el kell menni, ha nem akkor megsértődnek...

Pesten lakunk, néha hazamegyünk vidékre szülőkhöz és mikor jönnénk vissza a hétvége elteltével, alig várom már hogy felérjünk, kipakoljuk a cuccokat, kaját szedjünk másnapra stb stb és benyögi barátom, hogy jaj még mamánál meg kéne állni..😒 Mert ugyenaz kötelező, különben besértődik. Szóval nem, nekem ez aztán nem hiányzik. A szűk családom a szüleim és a húgom, nekünk így tökéletes. Legalább nem kell ünnepekkor egy hadseregnyi kaját főzni.

2020. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
Hidd el semmi jó nincs a nagy családban.
2020. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!