Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm arra neveli a gyereke...

Sógornőm arra neveli a gyerekeit, hogy engem nézzenek levegőnek?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a már feleségemmel. A megismerkedéskor én 22 éves, ő 18, a húga 13 éves volt! Még köszönni se mert nekem, elbújt előlem mindig, láttam gyerekként évekig. Ő 18 évesen már szült, majd szinte rögtön utána újra. Azóta nyílt ki a szája, csúnyán elkezdett irigykedni, hirtelen nagyon felnőtt lett. Elkezdett úgy beszélni mindenkivel mintha 40 éves lenne, a saját szüleivel is. Mert neki gyerekei vannak! Nekünk olyanokat mondott hogy Na mi van fiatalok, mentek valahova nyaralni? Ilyen stílusban. Engem kimondottan utál mert fájt neki mindig is hogy a nővérét autóval hoztam vittem évekig amíg ő gyerek volt otthon, aztán összeházasodtunk, saját házat vettünk, nyaraltunk. Gyerek sajnos nem lett egyelőre nálunk, most fogunk elmenni orvoshoz mert sokszor nem jött össze, de elhessegettük eddig. A húgának végig az volt a baja, hogy ő otthon élt, a nővére meg önállóan megélt egy csomó mindent. Valamiért engem hibáztat mindezért!

Akkor bukott ki a dolog, amikor a gyerekei óvodás korúak lettek. Észrevettük, hogy mellettem elmennek. Nem köszönnek nekem, levegőnek néznek. Az elején még kimagyarázták a nagyszülők a dolgot, hogy szégyellősek, de senki mással nem ilyenek! A feleségemhez ölelkezve rohannak oda. Én ha hozzájuk szólok nem válaszolnak. Tisztán látszik hogy be vannak tanítva! A nagyobb már mondott is dolgokat, elszólta magát, olyanokat, hogy én semmirekellő vagyok (szerintem a szó jelentését se ismeri), lúzer és béna. A szülei szavajárásával. Egyértelmű, hogy az ő szavaikat mondja és náluk én egy nagy gonosznak vagyok beállítva és ezért nem szólnak hozzám, mert nem tudnak hova tenni.

Sajnos kötelező menni anyósékhoz havi egyszer családi ebédre. Hogyan lehetne feloldani ezt a problémát? Nagyon zavar! A feleségem is nekem ad igazat, ő is ugyanezt látja mint én.


2020. márc. 1. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem szarsz magasról a fejükre? Nem kell mindenáron jóban lenni azzal, aki nem akar velünk jóba lenni. Én megpróbálnék velük azon a havi 1 alkalmon kúlturáltan viselkedni, de amúgy szarnék a fejükre. Ha nekik nem sikerül elrejteni az utálatukat, legfeljebb mindenki előtt normális hangnemben helyretenném őket: "nézd, tudom, hogy utálsz engem, de próbálj már meg másik előtt normális hangnemben beszélni velem." Amúgy azt a havi 1 ebédet nem lehet hugica nélkül megoldani?
2020. márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez több mint szánalom! Nem is értem mire jó ez az ilyen embereknek.. Semmivel sem lesz neki több ha irigy. Egyszerűen el kell engedni az ilyet és nem foglalkozni vele. Hasonló cipőben járok. Nehéz lesz de ezt kell tenni. Viszont én sajnálni tudom az ilyen embereket. Emberségből réges rég megbukott. Ha meg még a gyerekeit is erre neveli az TÖBB MINT SZÁNALOM!! És nr hagyd magad!! Kitartás!
2020. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A következő kötelező ebédre a feleségedet delegáld, aki egy nyugodt pillanatban mondja ki: "a lúzer és béna semmirekellő nem jön most el, hogy megbeszéljük a dolgokat."

Nyilván a kés megáll a levegőben a légyzümmögés is megáll, lefagy egy pillanatra minden, de azután van esély, hogy ezt valahogy megbeszéljék és megoldják. Lehet, nem lesz kötelező az ebéd, vagy más megoldás születik, de mindenképp megoldanám, ne mérgesedjen el ez. A gyerekek őszinték, tiszta-szívűek és ezáltal tanítóink.

2020. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak őszintén meg kellene próbálnia megbeszélni ezt a dolgot. Valamiért foglalkozik veled - még ha negatívan is - elég érdekes dolog.
2020. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztességes, hiteles életet éltek, az idő titeket fog igazolni. Tudom, hogy rossz ezeket hallgatni, és megélni, de a sógornődnek kb. ennyi a teljesítménye. Túl kell lépni rajta, és dolgozzatok a saját gyereken, éljétek a saját életeteket. Azért anyós, és após besegíthetne, helyre rakhatná a kis hölgyet. Nem szokatlan, amit írsz, de miért kötelező a havi egy ebéd? Ha anyós kérdezi, miért nem jöttetek, házhoz menjünk a pofonért? Kénytelenek lennének elgondolkodni a dolgon.
2020. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (tudom, nem könnyű), az a legjobb, ha totál hidegen hagy. Akkor tud hatni rád, ha van közte olyasmi, amit te is igaznak érzel. Magadat erősítsd meg, és ha rendben vagy, akkor simán tudni fogod, hogy ez az ő baja, nem a tied.

Képzeld el, hogy van körülötted egy burok, ami megvéd, és amiről ezek lepattannak.

Ha meg annyira nem jó, akkor ne menj el, bár az is annak a jele, hogy hatással van rád.

Nagy eséllyel sogornod komoly kisebbrendűségi érzéssel viseltetik irantatok, magát érzi luzernek - a gyerek téma az egyetlen, amiben többnek érzi magát.

2020. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező családi ebédre menni. Ha az én férjemmel viselkedne így valaki, én magam mondanám, hogy nem megyünk.
2020. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
A feleséged ugyanazt látja mint te, mégsem áll melléd. Ez később lehet sokkal rosszabb lesz. Azt nem értem a nagyszülők miért nem teszik helyre a kiscsajt, főleg ha ott lakik náluk a gyerekekkel, meg mi a véleményük erről? Ők ezt simán hagyják még mindig?
2020. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szarjál bele.


De nekem is furcsa, hogy a nejed nem áll ki melletted.

2020. márc. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%

"Sajnos kötelező menni anyósékhoz havi egyszer családi ebédre."


Már miért lenne kötelező?

2020. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!