Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit szólnátok ehhez?

Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anya vagyok, egy közeli rokon bejeletkezett, hogy eljonne meglatogatni, mondtam rendben, úgy tervezem a napot, erre szó nélkül nem jött, és nem is szólt. Direkt úgy szerveztem a napomat, mindent elinteztem délelőtt, mert délután jön, de nem jött, ami nem probléma, csak akkor szóljon, mert így mi sem várunk hiába, elmentunk volna, mint ahogy szoktuk, sétálni. A férjem későn ér haza, így egész délután bent ragadni nagyon rossz estig. Ez csak szerintem nem volt illendő?
2020. márc. 6. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapból elég modortalan dolog.

Azóta sem jelentkezett? Nem történt baja?

2020. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem baleset értre, akkor ez azt jelenti, hogy semmit sem érsz a szemében. Valószínűleg kölcsönkérni akart csak menni amúgy is.
2020. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem esne jól, de nem is sértődnék meg. Bármi történhetett, ami neki fontosabb volt, az nem releváns, hogy én annak tartom-e. Viszont egy másik alkalommal már nem készülnék ennyire, hanem 1 óra várakozás után csinálnám tovább a napot és ha mégis beesik, akkor megmondanám, hogy legutóbbi esetből kiindulva (ha nem súlyos baleset, stb., hanem saját döntése volt) nem vártam rá. Le is zárhatnád magadban szerintem.
2020. márc. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ha mégsem tud eljönni, bàrmi közbejöhetett. Viszont telefon is van a világon, a minimum az, hogy legalább írok egy üzenetet! Nagyon pipa lennék a bunkósàgtól, hogy egy telefont nem tud megereszteni!!!
2020. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem ezt egyszer lehet megcsinálni. Ha nem beteg, ha nem esett baja, ha csak szimpla bunkóságból nem volt képes szólni, amikor lehetősége lett volna erre, akkor visszaélt az időmmel, a türelmemmel és nem tisztel még annyira sem, hogy szóljon, "bocs, kések!" (mlég indokolni asem kellett volna, csak szólni)


Az én szememben az ilyen ember - rokon vagy sem - le van írva a továbbiakra. Ha bocsánatot kér és a jövőben másként tesz, azaz SOHA többé nem követi ezt a hibát velem szemben szándékosan, akkor oké. Addig halott. Az sem érdekel, ha elviszi a kolera vagy a lepra.

2020. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Várnám, hogy keressen, ideges lennék. Ha nem jelentkezik pár órán belül, elérném, és megkérdezném, hogy minden rendben van-e, jól emlékszem-e, hogy mára megbeszéltünk valamit. A reakciójától függően elmondanám, hogy engem megbántott a figyelmetlenségével és legyen kedves máskor ne csináljon ilyet, szóljon, ha mégsem óhajt jönni.
2020. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Felhívnám aggódva, hogy mi történt vele, mivel nem jött el.

Ha nincs indoka, elmondanám, hogy az időt NEM lehet visszaadni úgy, mint a pénzt, értéket.

A te időddel ne rendelkezzen soha többet, magad is be tudod osztani!

2020. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy kisgyerekes vagy, férfi vagy nő, aki késik vagy nem tud jönni vagy az szól, alap.
2020. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a #8-as írta. Legközelebb, ha jönni akar, nem engedném. Kitalálnék valamit. Lehet, hogy azt is megtenném, hogy igent mondok, majd jövetele előtt elmennénk otthonról.
2020. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem tetszene. Eléggé illetlen.

Mondjuk én nem várnék rá egész délután, hanem felhívnám, hogy akkor mi van. Jön vagy nem? Vagy legalább utólag felhívnám, hogy mi történt, miért nem jött.

2020. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!