Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Menthetetlenek lennének a...

Menthetetlenek lennének a szüleim?

Figyelt kérdés

Minden rossz szándék nélkül szeretnék írni a szüleimről.

Visszagondolva amikor még otthon éltem nem tűntek fel a furcsaságaik annyira. Azonban mióta elköltöztem egyetem miatt és Pesten lakom (ők vidéken), azóta egyre katasztrofálisabb a helyzet, amit otthon látok.


Az első dolog ami felerősödött az utóbbi időben az a rend hiánya, tulajdonképpen tisztaságról sem lehet beszélni. Kifelé a külvilágnak igyekeznek igényesnek tűnni (főleg anya), azonban otthon egészen más a helyzet. Példaként mostmár a volt szobámban lakik anya, mert nem férne el apa mellett, mert az egész hálószobájuk tele van ruhákkal, gyakorlatilag labirintust képeznek az ember méretűre tornyosulú ruha dombok, és a franciaágyon is csak épp annyi hely van, hogy apa tud rajta aludni.. Ez még kvázi oké is lenne, ha a konyhában nem éreznék rohadó szagokat, a wc ki lenne takarítva, egereket nem hallanék szaladgálni éjszakánként, nem lenne olyan szag a lakásban, hogy egyik testvérem már el se viszi oda a lányát és a másik testvérem is max csak katasztrófa turizmus miatt látogat el.

Egyszerűen eljutottam arra a szintre, hogy undorodom ebben a házban lenni abban az 1-2 napban, amit 2-3 hetente otthon töltök. Ez az igénytelenség nálam ott tetőzött, amikor megpróbáltam fogkrémet kérni, de azt mondta anya, hogy nincs... Kérdeztem akkor hogy mos fogat? A válasza az volt, hogy vízzel. Hm, akkor ezért éreztem, hogy van egy kis szájszaga. Ugyanezen az este megláttam apát cigizni kint, ahogyan nekidől kézzel az ajtónak, mint aki épp összeesni készül.. Kimentem segíteni - gondolván rosszul lett -, de kiderült, hogy ő csak annyit ivott, hogy már járni alig tud. Bekisértem a hálószobájába, ahol ironikus módon a kupac ruhákba beleesett ahogy csukta be az ajtót. Anya is látta a szitut, de ő annyival nyugtatott, hogy amikor nem éjszakás apa, akkor mindig ez van.


Mindeközben én segíteni szeretnék nekik, viszont a szemükben még mindig én vagyok a GYEREK, aki ne mondja meg mit csináljanak, plusz ne legyek "negatív" se, mert anya Szabó Péter féléket hallgat mindig, apát meg élből nem is érdekli mit tanácsolok, de legalább úgy tesz mintha meghallgatna.


Ti mit gondoltok a helyzetről? Hogyan tudnék ezen segíteni?



2020. márc. 8. 00:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Ja és ne húzd fel magad a gyks trollokon, ezeknek ez az életük, itt okoskodni.
2020. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
26%

Vannak trollok igen, de azért az itteni kommentek attól még messze állnak.

És NEM, nem vagyok objektív, éppenhogy szubjektív vagyok a témában. És igen, engem nem érdekelne már ebben a szituációban hogy a szüleim. Túlságosan elködösíti ez az elmédet, nem látod tisztán hogy mindkettő menthetetlen. Az én szüleimmel is temérdek probléma van, csakhogy én nem védem őket, és nem is járok haza. Itt nem neked kellene küzdened hanem nekik. Viszont nem teszik. Ezért kéne inkább a drága testvéreid példáját követni. Kíváncsi vagyok ha férjet fognál ki ekkora igénytelen tahót, ami csak házasság után derül ki, elválnál, vagy sz**nál mellette még 60 évet? Ízlelgesd a 60 évet. Milyen? Szüleidnek miért kegyelmeznél? Csak mert vérségi kötelék? Sokszor az éri a legkevesebbett.

2020. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

"Menthetetlenek lennének a szüleim?"

Amúgy ez volt a kérdésed, utólag nem tudom miért vagy felháborodva ha valaki leírja, hogy igen, azok.

2020. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem megér egy próbát, hogy segíts rendezni a helyzetet. Maguktól nem fognak rendet rakni. Beszélj velük, és a testvéreddel, közös erővel ki tudjátok pucolni a lakást. Úgy hagyni nem szabad, mert balesetveszélyes. Van ismerősöm, aki az apukájával járt így. Sajnos 2 havonta konténerrel vitette el a lomokat. Egy másiknál is uez volt a helyzet, de ott pszichológushoz is járt az ember, és elhagyta ezt a gyűjtögető szokását. A lakása így élhetőbb.
2020. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen valaszt vartal, de sajnos enyleg menthetelennek tunnek a szuleid. es tudod miert? mert nekik ez pont jo igy ahogy van. Eddig se voltak se tisztak se alkoholmentesek es akkor is igy volt jo nekik. ha akarsz takarits naluk de eredmenye nem lesz sajnalom.amig valaki nem tart igenyt a valtozasra arra nem lehet ezt raeroszakolni.
márc. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!