Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan hívjátok fel az idős...

Hogyan hívjátok fel az idős szüleitek és/vagy nagyszüleitek figyelmét a fertőzésre, annak veszélyeire?

Figyelt kérdés

Nem kell pánikolni, nem áll meg az élet, nem pusztul ki az emberiség stb., stb., de azért az bizonyított, hogy igen komoly következményei is lehetnek a járványnak és ennek elsősorban a legyengült, betegségekkel küzdő, idős emberek vannak kitéve. A média (tv, rádió, újságok) is tájékoztat, külön időseknek is készítettek tájékoztató anyagokat, az internet tele van velük, az önkormányzatok is felhívják rá a figyelmet, ismerjük az eddig tett intézkedéseket is stb., de én nem nagyon látom, hogy ezt az idősek tényleg értenék és éreznék a fontosságát. Nálunk a nyugdíjas klubbok is ugyanúgy megszervezik a programjaikat, semmit nem töröltek el. A facebookon is látom az idősek posztjait, kommentjeit, hogy "ajj nekem ne mondja", "ajj persze majd jó hogy nem is adok neki puszit, mi?" és hasonlók, ugyanúgy többen kitették, hogy segítik az időseket (pl. bevásárolnak nekik) és csak le lettek szólva, mert "nekem nem kell senkinek a segítsége, 83 évig mindent megoldottam egyedül" és hasonlók. A mi nagymamánkat is felhívtuk, hogy maradjon otthon, vagy legalább ne menjen közösségbe (pl. nyugdíjas klub, áruház), de kb. kiröhögött. Így mit tud csinálni az ember?

Azért a város is tele van mindenféle emberrel, vannak külföldi vendégmunkások, külföldön dolgozó helyiek, átutazók stb., de közöttünk Magyarországon élők is simán lehetnek fertőzöttek, kb. bárki. Én is most jöttem haza az egyetemről-koliból… szerda este még ott ültem egy előadáson 100+ fővel külföldiekkel és magyarokkal egyaránt, tömegközlekedést használtam, ki-be jártam a koliban és az egyetem épületeiben, aztán csütörtök reggel lettünk hazaküldve.


2020. márc. 14. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyi (lassan 80) helyett igyekszunk bevasarolni, a nehezebb dolgokat eddig elvittuk neki, de most mar azt se szeretnenk, ha a kisboltba eljarkalna. Jo lenne ha templomba se menne, nem latogatjuk csapatosan, nem puszizkodunk, kezet mosunk... en ezt is kevesnek erzem, de nem tudjuk azert (meg nem is lenne jo) teljesen izolalni a vilagtol. O nyugdijas orvos, nem egy panikolos tipus egyebkent.
2020. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Felnőtt emberen nem lehet segíteni, ha nem hagyja és senkit nem lehet leterrorizálni saját érdekében, ha ő szembe akar menni az óvintézkedésekkel.

68 éves emberként mondom, hogy aki hülye, az haljon meg, mert ezzel a szellemi kapacitással már önmaga és a világ számára is teher!

2020. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Idős szülőm a gépéről mindent elolvas a neten, ismeri a szitut. Én pedig nem engedem el itthonról, ha nekem kell menni, gumikesztyűt, maszkot húzok, hazaérve pedig a kukába dobom a kesztyűt, és rögtön fertőtlenítős mosdás.
2020. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

79%


Értelmes, művelt rokonom sem engedi, hogy segítsenek neki. :( Ez nem szellemi kapacitás, hanem megszokás kérdése sajnos.

2020. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne még nekem is tépnem a szám? A csapból is ez folyik. Ha 8x nem hallok róla egy nap akkor egyszer sem. Ha ezek után valakinek még mindig nem esik le mi van akkor én se fogom tudni megértetni vele hogy figyeljen oda
2020. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

#4

Pedig lehet, hogy valami mégis hibádzik nála, ha egyéb nem, akkor az életösztöne már nem úgy funkcionál a kora miatt, mint másoknál és mivel már nincs "tétje", hát hazardírozik.

Nekem nem ér egy nyugdíjas klub, vagy egy bevásárlás orosz rulettet, mert nem értelmetlen az életem.

Fontos és segítő része vagyok a családomnak, amit nem győznek hangsúlyozni, ezért örömmel veszem minden segítségüket és nem teszem ki magam értelmetlen veszélyforrásoknak. Van elég stresszük, minek kellene még miattam is plusz terheket a nyakukba venni, mert én nem vagyok hajlandó vigyázni magamra?

Mi most egy ideig személyesen nem jövünk össze és én élek önkéntes karanténban a kutyámmal, macskámmal, de mindenki viszonylag nyugodt lehet, hogy megtettünk mindent, ami emberileg lehetséges.

2020. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem hibádzik nála semmi. Egy teljesen kiegyensúlyozott ember. De ő elugrik a boltba. Tehát ő a boltba járásról nem akar lemondani. Az ilyen rutin dolgokról.

Nagyon dühös vagyok rá. Szerintem azt hiszi, nem kaphatja el.

És nekem is sokat jelent ő.


Örülök, hogy te nem így gondolkozol.


De elég sokan így gondolják, nem tudom láttad-e Puzsér oldalán is a kommentelőket, nagy részük hisztinek nevezi a dolgot. Jó mondjuk a Puzsér-szekta szélsőséges és ott tényleg sok a kretén.

2020. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Nem láttam Puzsér oldalát mostanában, de el tudom képzelni.

Sajnálom, hogy ennyit kell aggódjál a szeretted miatt, de bízzunk benne, hogyha - ahogy elmondod - értelmes ember, akkor még időben felismeri az óvintézkedések fontosságát és nem lesz semmi baj!

2020. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyimnak nem kellett mondani, ő elfogadta simán. Elmondtuk neki egyszer, hogy ez van, de azóta tévéből is hallotta ezerszer és nem megy sehova. Ő szívbeteg és 80 éves, ha elkapja, biztos, hogy belehal. :( Bevásároltam, maszkban és kesztyűben, lefertőtlenítettem neki mindent és megmostam mindent, nem érintkeztünk, semmi puszi, elfogadta. Tudta, hogy érte teszem és hálás volt. Ő egyébként egészen friss még szellemileg, például prímán megtanulta kezelni a netflixet, azóta teljesen rá van gyógyulva, úgyhogy most egész nap sorozatot néz. :D
2020. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Friss gyorshír:


"Vasárnap életét vesztette egy 75 éves férfi, akit koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel, hozzátéve: a beteg a szállítást követően hunyt el."

2020. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!