Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mérgező vagy rosszindulatú...

Mérgező vagy rosszindulatú szülőnek számít?

Figyelt kérdés

Édesanyám mentálisan beteg,sajnos ezt hosszú lenne leirni. Maradjunk abban, hogy tesómmal is párszor kiszúrt, engem is már becsapott. Az egyetemre ugy volt hogy fizeti a tandijat végig, de ahogy meghalt nagyapám, közölte hogy nem fizeti,mivel megszegtem az igéretünket, amiért elmentem dolgozni egyetem mellett. Hozzáteszem, nem tudott annyival támogatni, hogy egy hónapban egyek normálisan,igy kénytelen voltam dolgozni. Másrészt, későbbi karrieremhez is jó volt, hogy gyakornokként dolgoztam a szakmámban.



Nem régen meghalt apukám, és beszéltük, hogy ha örökölnék pénzt, akkor azt lakásra félre tudnám tenni. Ezt én mondtam neki, mire ő azt válaszolta, hogy abból úgysem fogsz tudni még lakást venni.


Ő próbál nekem párkapcsolati tanácsot adni, amikor apukámmal folyton kiabált. Mindig azt mondja, hogy hosszú évek tapasztalatai vannak a háta mögött.


Mindig mindenkivel kiabált és erőszakoskodott verbálisan.


Próbálok pozitívan hozzáállni, de csak én érzem azt, hogy mérgező szülő?



2020. márc. 24. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Inkább te számítasz hálátlan pénzéhez mérgező gyereknek.
2020. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, most azt várod, hogy mártírt faragjunk belőled és elmondjuk, hogy anyukád aztán micsoda egy "mérgező szülő" (<<< mi az istent jelent ez egyáltalán), de igazából nincs elég infó a helyzetről.
2020. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Ez így túl általános, semmi lényegi info nincs benne.
2020. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
EGyszerűen nevetséges, hogy lassan már egy szigorú nézés miatt is azonnal mérgező szülőnek kiáltják ki az anyákat-apákat....
2020. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: fogod elolvasod Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét. Igyekezz elfogulatlan lenni, amennyire csak lehet. Abban megtalálod a választ a kérdésedre.
2020. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Olyan nincs, hogy "mérgező gyerek"? Szerintem vinnék mint a cukrot.
2020. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
#6: ITT a pont! :-)
2020. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
Most azt várod hogy majd mindenki téged babusgat, ápolgatja a kis lelked és egyetért veled abban hogy mérgező anyukád van csak mert nem fizeti a tandíjadat és megmondta hogy apukád rád hagyott vagyonából nem tudsz lakást venni? Hát, inkább te vagy a mérgező és pénzéhes gyerek.
2020. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

"közölte hogy nem fizeti,mivel megszegtem az ígéretünket, amiért elmentem dolgozni egyetem mellett."

- ezt nem baj, ha nem nagyon hisszük el?


De ha jelen lehetünk a szentté avatásodon, megemlítjük.

2020. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értelek. Az szerinted mérgező, hogy azt mondja, nem fogsz annyi pénzt örökölni, amiből lakást tudnál venni? Valószínűleg igaza van, ő jobban tisztában lehet apád anyagi helyzetével, mint te. Ebben mi a mérgező?

A tandíjfizetős részt meg nem értem. Mi köze annak, hogy azt mondta, nem támogat tovább, mert dolgozol, ahhoz, hogy meghalt a nagyapád?

A párkapcsolati tanácsait meg ignorálni kell, nálunk is vannak idősebb családtagok, akik a szörnyű házasságukból magyarázzák, hogy mit hogy kell csinálni egy párkapcsolatban, merthogy őnekik mennyi tapasztalatuk van. Bólogatunk, azt mondjuk, értjük, aztán egyik fülünkön be, másikon ki. Nem értem, ettől miért lenne bárki mérgező, ez szimplán csak idegesítő.

2020. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!