Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mérgező vagy rosszindulatú...

Mérgező vagy rosszindulatú szülőnek számít?

Figyelt kérdés

Édesanyám mentálisan beteg,sajnos ezt hosszú lenne leirni. Maradjunk abban, hogy tesómmal is párszor kiszúrt, engem is már becsapott. Az egyetemre ugy volt hogy fizeti a tandijat végig, de ahogy meghalt nagyapám, közölte hogy nem fizeti,mivel megszegtem az igéretünket, amiért elmentem dolgozni egyetem mellett. Hozzáteszem, nem tudott annyival támogatni, hogy egy hónapban egyek normálisan,igy kénytelen voltam dolgozni. Másrészt, későbbi karrieremhez is jó volt, hogy gyakornokként dolgoztam a szakmámban.



Nem régen meghalt apukám, és beszéltük, hogy ha örökölnék pénzt, akkor azt lakásra félre tudnám tenni. Ezt én mondtam neki, mire ő azt válaszolta, hogy abból úgysem fogsz tudni még lakást venni.


Ő próbál nekem párkapcsolati tanácsot adni, amikor apukámmal folyton kiabált. Mindig azt mondja, hogy hosszú évek tapasztalatai vannak a háta mögött.


Mindig mindenkivel kiabált és erőszakoskodott verbálisan.


Próbálok pozitívan hozzáállni, de csak én érzem azt, hogy mérgező szülő?



2020. márc. 24. 10:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
"Olyan nincs, hogy "mérgező gyerek"? " Ha van, vevő lennék a könyvre.
2020. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Könyv nincs, de ezt találtam a témában

[link]

2020. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Látom sok itt a megkeseredett szülő, pedig a nevelés nem addig tart míg megszülöd, ha később seg-fej lesz az rajtad is múlt.


Maradjunk annyiban, hogy anyukádnak ténylegesen rossz a természete.

Nem feltétlen azért, mert rossz ember, hanem mert a megélt tapasztalatok ezt hozták ki belőle.

Tanuld meg egyfajta egészséges mértéktartással kezelni, ez hosszú folymat és sokszor nem fog működni, de ilyen az élet.

2020. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

"Látom sok itt a megkeseredett szülő"

- vagy esetleg olyanok akik nem látják, hogy mi alapján kellene elítélni a kérdező anyját. Ellentétben veled.


Egyébként jellemző erre a különleges hópihe generációra, hogy kivétel nélkül az összes kérdést lepontozta.

2020. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
És a vicc, hogy nem is minden kommentelő szülő, például én sem vagyok az, csak értelmetlennek találom a kérdező vergődését.
2020. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
En csak akkor szeretek igazságot tenni,ha mind2 fél véleményét meghallgattam.
2020. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

" Olyan nincs, hogy "mérgező gyerek"? Szerintem vinnék mint a cukrot.

"


Nekem is ez jutott eszembe. Nem pont a kérdezőre értve, de azokból is van bőven.

2020. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

“ Mérgező vagy rosszindulatú szülőnek számít?”


Egyik sem. Te magad írtad, hogy mentálisan BETEG.

2020. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
24%

Az egyetemre ugy volt hogy fizeti a tandijat végig


Tanultál volna úgy, hogy államira mehess.

2020. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!