Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez egy "egészségtelen" kapcsol...

Ez egy "egészségtelen" kapcsolat lenne?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is túl sokat adtam mások véleményére, de muszáj leírnom, és megkérdeznem, hogy teljesen kívülálló, elfogulatlan emberek mit gondolnak erről. (mert alapvetően csak a barátaim és a családtagjaim véleményét hallom akik nyilván elfogultak)


A sógoromnak van egy öccse, aki 30 éves, és meleg.Én 25 éves nő vagyok.

7 éve találkoztunk először, értelemszerűen a nővérem és a sógorom megismerkedése és későbbi házasságuk kapcsán.

Nagyjából 4 éve kezdtünk el beszélgetni, előtte maximum pár szót váltottunk a kötelező családi találkozókon.Mostanra a legjobb barátomnak tartom.

Ő az apja vállalkozásában dolgozik, a sógorommal együtt, lényegében mindketten "üzletemberek" külföldre járnak tárgyalni, üzleteket kötni, az apjuk pedig itthonról irányít, de az apjuk a feje az egésznek.

Viszont az apja egy elég konzervatív ember, körülbelül 10 éve tudja hogy a fia meleg, és nagyon nehezen viselte, ma már jobban, de még most is vannak megjegyzései.

A sógorom öccse kifejezetten férfiasan öltözködik,viselkedik, és beszél.Pontosan az apja miatt, hiába vállalta fel,hogy meleg soha nem merte egyetlen párját sem bemutatni, igyekszik nem kimutatni a külvilág felé, de szorongó, és zárkózott.Csak a munkájában tudja önmagát adni.Ez a munka viszont családi vállalkozás, ő csak ehhez ért, és sehol sem kerülne ilyen pozícióba, ahol most van, nem keresne annyit amennyit, és szereti az apját és a testvérét.Ezért nem akar elköltözni akár egy másik országba, még akkor sem ha így talán felvállalhatná önmagát.Tehát ha elszakad a családjától nem lenne boldog, hiába vállalhatná fel az párját, elveszítené a családját és a munkáját.

Jómagam szintén elég zárkózott ember vagyok, bár nem gondolom hogy erről a szüleim tehetnek, gyerekkorom óta ilyen vagyok, túlságosan érzékeny lelkű, és nehezen lépek túl kisebb dolgokon is.

Egyelten tartós kapcsolatom volt ami 3 éve ért véget, és hatalmas lelki traumaként maradt meg, azóta sem /akartam/ új kapcsolatot.


A sógorom öccsével viszont nagyon jól érzem magam, másképp látom a világot, ha tehetjük mindig együtt csinálunk valamit.Tavaly nyaralni is elmentünk együtt, illetve vitt már magával üzleti útjára is.

A barátom, a lelki társam és a pszichológusom egyben, és ő is ugyan ezt mondja rólam.

Soha nem éreztem még azt, hogy egy ember ennyire kedvelne mint ahogy ő engem (aki nem a párom és nem a vér szerinti rokonom), és természetesen csak barátként tekintek rá, nem mint férfire.Elfogadtam és tisztában vagyok vele,hogy ő meleg, de már megkaptam, hogy biztos többet érzek iránta.Ezt annyival lezártnak tekintem, hogyha én is férfi lennék, és ugyan ilyen (baráti) lenne a kapcsolatunk akkor azt kéne bizonygatnom,hogy nem vagyok meleg.

Nem mindennapi a kapcsolat, elismerem, de szerintem nincs "erkölcsi" akadálya hogy ennyire jóba legyünk.

Szeretnék családot, és gyerekeket is majd később, de jelenleg azt gondolom, hogy így tökéletes az életem.

Gyakran néznek minket egy párnak, bár nem teszünk semmi olyat, ehhez elég pusztán együtt mutatkoznunk.

A szüleim viszont attól tartanak,hogy miatta nem lesz sohasem párom mert minden férfi azt hiszi,hogy ő a párom, és nem mernek kezdeményezni.Ennek ellenére vannak akik próbálkoznak, rendszerint elutasítok mindenkit, mert mint írtam nem szeretnék változtatni a jelenlegi életemen.Még nem.

A sógorom öccse megkérdezte, hogy nem költöznék e hozzá egy időre.

Tisztában van a jövőbeli terveimmel, tudja hogy nem maradnék örökre, de azt mondta hogy nagyon magányos, és nehezen viseli az egyedüllétet.Neki is egy párra, egy férfire lenne szüksége, de nagyjából minden kapcsolata amiatt ért véget, hogy nem vállalta fel a párját.

Nekem tetszik az ötlet, sok mindenben jobb lenne ott, viszont itt már nekem is gátlásaim vannak a szüleim miatt is.Így sem tetszik nekik, hogy sokat találkozunk, hát még ha odaköltözök.

Az én tágabb és szűkebb családom is egyetértett abban,hogy nem egészséges a kapcsolatunk, hát ha még ezt megtudnák.(ő egyébként egyedül él,saját háza van tehát nem az apjával)

Továbbá őt is féltem, mert ha a jövőben ugyan így nem meri felvállalni a párjait, és egyszer én is elköltöznék tőle, mert lenne valakim, akkor az csak még nehezebb lenne neki.

Viszont a jelenlegi helyzetben szüksége van rám, és nekem is rá.

A kérdés, hogy valóban "egészségtelen" lenne ha odaköltöznék hozzá egy időre?


2020. márc. 28. 20:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök,hogy a többség így gondolja.

Sajnos a család úgy látja, hogy "rokonok" vagyunk, még annak ellenére is,hogy a rokonai kapcsolatunkra nincs megnevezés sem.Valahol mégis azok vagyunk.


"ez nem olyan, mintha egy barátnővel lennél sülve-főve együtt."

Tudom, mert ha barátnő lenne, és ennyit lennénk együtt akkor leszbikusnak lennék bélyegezve.Más különbség nincs.

A külföldi úton pedig ha nincs velem ki sem lépek a szállodaszobából, azt hiszem említettem hogy zárkózott vagyok.Ha meg velem van nem jönnek oda :)

Maximum neki lehet hátrány az ismerkedésben ha én is ott vagyok, de hozzá meg akkor sem mennek oda meleg férfiak ha egyedül van, mert nem gondolják róla,hogy meleg.

2020. márc. 28. 21:56
 12/22 A kérdező kommentje:

" Szerintem ne Költözz oda. Maradjatok nagyon jó barátok, de ne bonyolítsd a helyzetet. Jól látod, később, ha párod lenne, nehéz lenne slköltöznöd onnan, pláne, ha ő egyedülálló lenne akkor is. Ki tudja, lehet, hogy mérgező kapcsolatba menne át a dolog, és a személyisége is."


Ez sajnos felmerült bennem is, félek is ettől, de hiszek a barátságunk erejében.Azt remélem, hogy ha kezdjük azt érezni,hogy nem éppen olyan együtt lakni mint gondoltuk, akkor még időben tudunk lépni. (azaz hogy a hazaköltözésemmel megmentjük a kapcsolatot)

Továbbá még sohasem vesztünk össze semmin, volt hogy nem értettünk egyet, de mindig sértődés nélkül megbeszéltük.Mindketten kompromisszumképesek vagyunk egymással szemben.

2020. márc. 28. 22:00
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

Uh, ez jó volt, nekem titkon az az álmim, hogy egy tényleg leszbikus lánnyal éljek együtt , mert a családom azt gondolná van valakim és nem vagyok homi, persze még külön fürdőszobát is használnék, hogy egyáltalán ne legyen kontakt, mivel aszex vagyok.


De a Te helyzeted más, itt aki nagyon megszívná az a srác, mert ha 3 év múlva lesz valakid, és gyerek is, akkor el fogsz költözni és a srác meg magába zuhan.

2020. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%
Ha mindketten úgy gondoljátok, hogy nektek ez így jó, akkor miért ne?
2020. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
26%
Szerintem ezt neked kell eldönteni. Te tudod hogy csak a barátja vagy. Úgy dönts ami neked jó ha szerinted jó lenne odaköltözni akkor költözz oda. Ez a te életed ne mások határozzák meg. Ha pedig készen állsz egy párkapcsolatra elköltözhetsz attól még lehettek nagyon jóba és találkozhattok. Mint most. Ne az legyen hogy amiatt nem költözöl onnan el mert ő egyedül érezné magát. Támogasd mindenben de ne függj tőle. És mástól se.
2020. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Ebből csak gond lehet később. És a srác fogja egyedül megszívni :(
2020. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Mi nagyjából ugyanilyen szituba voltunk a kort leszámítva. Meleg vagyok, és a legjobb barátnőmmel 9.osztály óta ahogy megtaláltuk a közöshangot elválaszthatatlanok voltunk. Érettségi után ő kapott egy két szobás lakást, ahova felajánlotta hogy költözzek hozzá. Ismerjük egymás rutinjait, munkahely is közel lenne. Ráadásul azt akarta hogy csak a rezsibe szálljak be (viszont bármennyire bolondnak néztek nekem azért ez erkölcsi dologba ütközik magammal szembe) szóval megállapodtunk egy összegben amit fizetek, ő félrerak és általában közös nyaralásnál feléljük. 20 évesek vagyunk, még mindig együtt élünk, abszolút nem romlott a kapcsolat talán még erősödött is, a mostani párjával is jóban vagyok. Magánélet pedig megvan mindenkinek a saját szobájában. Vágjatok bele nyugodtan.
2020. márc. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt meleg férfi barátom 10 éven keresztül, azért csak a múlt idő, mert meghalt. (nő vagyok)

Tökéletes volt a barátságunk, sülve-főve együtt voltunk, ismertük egymás gondolatait, életemben sem előtte, sem utána nem volt soha ilyen barátom.

Esetünkben nem merült fel az összeköltözés, mert mindkettőnknek volt lakása. De ha bármelyikünk olyan helyzetbe lett volna, hogy a lakhatása nem megoldott szó nélkül, sőt örömmel összeköltöztem volna vele és eszembe nem jutott volna, hogy erről ki és mit gondol.

2020. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

Tök felesleges odaköltözni,mondom ezt úgy,h legjobb barátom meleg,20éve ismerem,1 éve vallotta be.Mi is tök jól elvoltunk,meg elbeszélgettünk.20 év alatt azért a legelején volt néha szex is,sztem akkor még nem tudta mi van.De teljes mértékben rájött.Mivel benne vagyunk a korban,felötlött az ötlet,mi lenne ha lenne gyerekünk,végül is jól elvagyunk.

De szerencsére győzött a józan ész.Ő belém nem tudna szerelmes lenni,hisz férfira vágyik.Én se tudnék bele ez alapján.Tudott vna velem 1ütt élni,de lettek vna férfiakkal is találkái szexuális téren.A gyerek meg csak érezte volna h közöttünk nem az az érzelmi viszony van,ami normális lenne.Marha rossz példát mutattunk vna azzal,h érzi,h csak baráti a viszonyunk.Így szépen elvetettük az ötletet,egyikünknek se lesz már gyereke(annyira nem is akartam,hidegen hagy).Ő éli az életét ahogy tudja,meg én is,ha egyedül maradunk,minket az se érdekel,feltaláljuk magunkat.

Szerintem te egy kicsit másképp látod a helyzetet,mint ami a valóság.Neked lesz nehezebb elszakadni tőle érzelmileg,nem neki.

2020. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Alap esetben nem lenne gond szerintem az összeköltözéssel, hiszen amolyan lelki tars, testvér kapcsolat van köztetek, DE! Jelen esetben ő baromi labilis érzelmileg, hiszen nem bontakozhat ki teljesen, és te lennél a mankója. A kétségbeesés nagy úr, siman lehet h valos testi vonzalom nélkül együtt maradnatok akar évekig is, viszont az elválás, ami garantáltan bekovetkezik majd, egyikőtöket úgy megcsonkítja majd,hogy ihaj-csuhaj. De simán lehet az is, h rovid távon mindketten profitálnátok. Beszéld meg vele, h 3 hónapos próbaidőre összebútoroztok, addig sokat javulhat mindkettotok kedélyállapota, és ha bepaliztokazzal mindenki nyer, ha viszont csak egymást hasznalnatok kapaszkodónak, úgy szétköltöztök, h ne sérüljön senki később

2020. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!