Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szüleim testvéreinek nálam...

Szüleim testvéreinek nálam fiatalabb gyerekeire mondhatom, hogy unokahúgom, unokaöcsém?

Figyelt kérdés
Vagy az unokahúg, unokaöcs szavakat csak a saját testvérem gyerekeire használhatom?

2020. máj. 7. 08:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem téved. A Magyar Tudományos Akadémia által kiadott hivatalos értelmező szótár írja:

UNOKAÖCS főnév (rendsz. birtokos személyraggal)

1. Fiatalabb unokafivér <idősebb unokatestvéréhez való viszonyában>. Együtt járt iskolába unokaöccsével. □ A két unokaöcs természete merőben ellenkező volt. (Jókai Mór) A féltékeny Mosca gróf jegyese szalonjába lép, s az asszonyt szép unokaöccsével együtt ülve találja. (Kuncz Aladár)

2. <Nagybátya v. nagynéni szempontjából:> testvérének nála fiatalabb fia. Unokaöccse nála nevelkedett. □ Meg kellett őt vigasztalni a hálátlan unokaöcs stiklije után, mely… ágyba döntötte. (Babits Mihály)

2020. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A Magyar néprajzi lexikon írja az unokatestvér címszó alatt:

Az unokatestvérek egymásnak unokabátyjai, unokaöccsei, unokanénjei, unokahúgai.

[link]

2020. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Így van helyes mindkettő megfogalmazás. Megszokás kérdése és ha kell, akkor egyértelműbben kell fogalmazni, mert nem derül ki melyik, hist mindkét megfogalmazás helyes, de sokszor nem is fontos ha igen, akkor egyértelműsíthető, de nem helytelen egyik megfogalmazás sem.
2020. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mintha úgy lenne, hogy van elsőfokú, másodfokú, stb unokatestvér. Attól függően, hogy hány generációval van följebb a közös ős.

Az hogy hug vagy öccs vagy nénj vagy bátty, az ettől független.

2020. jún. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg nálam idősebb unokahúgom és unokaöcsém van, közükük sokan az elsőfokú unokatestvéreim gyerekei.
2020. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, megengedjük! Ha éppen bemutatod valakinek, mondhatod , hogy ők az unakahűgod Etelka és az unokaöcséd Béla! Ez hivatalos! Ezen kívül ne szólítsd őket folyamatosan így, elég csak az utónevükön szólítanod őket. Szívesen.
2020. szept. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem fia unokaocsi!

Én neki a nagybattya vagyok!

Apam testvere az en nagybattyam. Annak a fia unokaocsem!

Es igy tovabb!

2020. szept. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%

#17 A testvére(i)m fia(i) unokaöcsé(i)m!


Fiúként vagy férfiként neki(k) a nagybattya/uk vagyok!


Apám fivére az én nagybáttyám. Neki(k) a fia(ik) unokaöcsém(im)!


És így tovább!*

2020. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!