Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem az unokaöcsém...

Hogy kezeljem az unokaöcsém "szemtelenségeit"?

Figyelt kérdés

Nagyon jó a kapcsolatom az unokaöcsémmel, aki még csak 6 éves.

Igazából sosem volt vele gondom, nagyon eleven gyerek volt mindig is, de rám hallgatott, és lényegében most is hallgat rám, jól elvagyunk, de vannak dolgok amikor már szemtelenkedik, annyira,hogy zavar.

Csak 21 éves vagyok, így gyerekem nincs, kistestvérem sem volt, sosem kerültem még gyerekekkel kapcsolatba az unokaöcsémen kívül, de ő meg mint írtam hallgat rám, úgyhogy semmi nehézséget sem éreztem akkor amikor vele kellett lennem.


Viszont mostanában nekem kell érte mennem az óvodába, mert a sógorom, és a nővérem is sokat dolgozik, de korábban is voltak napok amikor nekem kellett érte mennem, ez természetes számomra.

A baj,hogy fél Pestet át kell szelni, mert a sógorom a munkahelyéhez közel íratta őt óvodába, csak mikor ő külföldre megy, akkor nincs aki hazahozza. (a nővérem viszi, csak ő rendszerint este 8-ig dolgozik, így nekem kell elhoznom)


Mostanában rendszeresen kritizálja a vezetésem, hogy nem úgy megyek mint az apja.Nekem csak 1 éve van jogosítványom, ilyen téren kevés az önbizalmam, és zavar,hogy egy kisgyerek is kritizál.

Az a baj,hogy a sógorom mindig siet, így ő gyorsan megy, ők átszelik Pestet dugóban is maximum 1 óra alatt, nekem ez van,hogy 2 óra is.Igaz, én nem előzök ki mindenkit a buszsávból, nem tekergek a többi autós között jobbra-balra, és nem megyek 120-al a városban akkor sem ha a forgalom azt engedné.

Az unokaöcsém meg ezt nagyon élvezi,hogy apa versenyzik, apa mindig legyőzi a többi autóst, apa így megy, úgy megy.

Ha egy másik autós "szemtelenkedik" velem szemben, akkor az unokaöcsém fogja az arcát, olyanokat mond,hogy de béna vagy, és így tovább.

De ezen kívül az autómat is kritizálja, hogy nincs benne TV, hogy milyen lassú, hogy milyen béna a hangja, és így tovább.

Nem mondom,hogy el van kényeztetve, mert nekik más életük van, és az önmagában nem elkényeztetés, hogy ahhoz van szokva.Gyerekként meg talán nem fogja fel,hogy milyen különbségek vannak emberek között, hogy nekem miért olyan az autóm mint amilyen.Nem gondolom,hogy lenézve, vagy,hogy direkt rosszindulatból mondaná ezeket, de azért nem is vagyok teljesen naiv, és gondolom,hogy ezt jobban megérthetné.

Inkább azt gondolom,hogy feszegeti a határaim, és én ezt nem tudom kezelni, mert nem értek a gyerekekhez ilyen szinten.

Próbáltam már, kedvesen,csúnyán, szépen, érthetően, de csak nem hagyja abba.

Arra is gondoltam,hogy a sógoromnak szólnék, mert neki egy csúnya nézés, és az unokaöcsém úgy vágja magát vigyázzba mint annak a rendje.

Csak attól még nem tanulom meg én kezelni a problémát.

Milyen tanácsokat tudnátok adni, ti,hogy reagálnátok ezekre a beszólásokra?


2016. nov. 14. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nővéredék csináltak neked egy gyereket. :)

Ha a vezetésedet kritizálja, azon esetleg tudok segíteni. Viszem egy kört, de ha össze fossa-hányja a kocsit, nektek kell kitisztíttatni. (Ford Mustang Shelby GT500)

2016. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyik nap ne kocsival menj érte, hanem használjátok a tömegközlekedési eszközt. Ha ezen kiakad, akkor el lehet neki magyarázni amit egy 6 évesnek is fel kell fognia, hogy

1. Apja másképp vezet, min te, mert te felelős vagy érte és mindenkiért aki az utcán közlekedik

2. Van a kocsidnál rosszabb is mint busz vagy villamos. Ha nem jó az autód, nem gond akkor marad a busz/ metro etc..

3. Beszélj a szülőkkel, hogy magyarázzák már el a kisfiúnak, hogy túl szemtelen.

2016. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

én is pont a BKV-t akartam javasolni.

meg hát unatkozik 2 órát a kocsiban, kellene valami mese vagy zenehallgatás stb.


igazából oda kéne költözni az ovihoz...

embertelen egy kisgyereket napi több órán át utaztatni.

tesódék oldják meg máshogy.

2016. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a BKV-zás jó ötlet lesz!

Egyébként én szívesen hazahozom, legalább gyakorlom a vezetést, meg egyébként jó a viszonyunk a nővéremékkel, a sógorom rendszerint kifizeti, vagy kiakarja fizetni a benzinköltségem is (ha úgy állok, nem fogadom el, mert szerintem ennyit megtehetek értük)

Van,hogy egy hétig én járok az unokaöcsémért, aztán 1 hónapig nem, ez attól függ,hogy a sógoromnak hová kell utaznia, vagy,hogy mennyire elfoglalt.

Nekik csak 1 óra az út,vagy kevesebb, bevallom, ebben a két órában van egy kis bénázás is részemről, meg inkább lassan, de biztonságosan megyek, főleg gyerekkel.

A sógoromnak meg van vezetési rutinja, van egy olyan autója, és nem utolsó sorban van pénze büntetést is fizetni

Nekem ezek közül egyik sincs, és őt meg azért nem értem, mert ez a 3 kombináció sem fogja megvédeni ha felcsavarodnak az oszlopra, és egyébként ezért is szívesen "beszólnék" csak nem merek.

2016. nov. 14. 23:00
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Azért a GT500-ast lehet érdemes lenne kipróbálni. lehet, hogy utána békávézni akarna a gyerkőc. Egyébként sógorodnak milyen vasa van, amivel annyira lehet menni?
2016. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem értek a kocsikhoz, de annyit tudok,hogy BMW öt(?).

Fekete, és különösen sok benzint fogyaszt.

Ennél több infóval nem tudok szolgálni ,ha ez kevés akkor sajnálom.

2016. nov. 15. 06:06
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
6 évessel már jókat lehet beszélgetni,vagy játszani útközben. Mi olyanokat szoktunk figyelni ,hogy ki lát először pl. Piros kamiont,vagy számoljuk milyen állatokat látunk,. Nem könnyű két órán keresztül lekötni a figyelmét,de még mindig jobb,mintha téged kritizálna.
2016. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Vezetés közben egy tapasztalatlan vezető ne az utasát szórakoztassa, mert annak baleset lesz a vége. Nézegessen a gyerek könyvet, színezzen, számolja az x színű autókat és fogja be a kis csőrét (nem azt mondom, hogy legyen néma, de az, hogy ba...tatja a sofőrt, kiakasztó), mert tekintettel kell lennie a másikra, aki felelős érte.


Én elbeszélgetnék vele az ÉN autómban érvényes szabályokról (ez természetesen más lesz, mint amit apa/anya autójában megengedhet magának), aminek fő része, hogy nem szól be a sofőrnek (a többit kitalálod te). Ha nem tartja be, akkor valamilyen retorziót kell kitalálni, ebbe én bevonnám a szüleit is (nem a te dolgod lenne megnevelni a gyereket).

2016. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Még egy szavazat, h bkv-ztasd meg a gyereket :D
2016. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok jó tanácsot (meg kevésbé jókat is) kaptál, Kérdező, válogathatsz belőle.

Engem a nagyvonalúságod aggaszt. 21 éves vagy, biztos nincs rendkívüli fizetésed és csak néha fogadod el a benzinköltséget? Nem elég, hogy napi 2-3 órát áldozol fel az idődből minden alkalommal és még te finanszírozod?

A szakképzetlen gyerekvigyázás óradíja is ezer ft körül mozog. Legalább 2-3 órai ingyen vigyázással + benzinnel segíted a "szegény" rokont! A benzinpénzt fogadd el, a többi maradjon szívesség!

2016. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!