Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokaöcsém a tesómat bünteti...

Unokaöcsém a tesómat bünteti helyettem?

Figyelt kérdés

Nyilván igen, leírom a sztorit. Nővérem fia pénzt kért tőlem, de nem adtam. (100 ezret kölcsönbe, nyaralásra.) Úgy megsértődött a kis feleségével, hogy a testvéremtől is elzárkóztak. Mert ha abban nem vagyunk család, hogy kisegítsük óket, akkor a gyerekük, meg ők se érdekeljenek minket. Mondjuk engem ezek után nem is érdekelnek, de a nővérem nagyon szereti az unokát. Még csak pár hete megy a durci, de már tesóm azon elmélkedik, hogy szedje össze a pénzt, nemcsak a 100k-t, hanem az egész nyaralásukra valót.

Nővéremmel nem élünk egy háztartásban, nem is értem, vele mi a bajuk. Nagyon haragszom rá is, oké, unoka, de mit nyalizik nekik? Hívogatja őket, meg annak a hlye pcsának az anyját is, hogy béküljenek ki vele. Meg engem, hogy kérjek bocsánatot.

Nem az a kérdés, nem fogok; de szerintetek érdemes lenne elkapni az öcsköst, elbeszélgetni vele, vagy ez csak olaj lenne a tűzre? Az elbeszélgetésen konkrétan azt értem, hogy leüvölteni a fejét. Szerintem most a bájcsevely kevés lenne.



2019. ápr. 26. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

Mi elvittuk nyaralni kulfoldre azt a rokont aki nem tehette meg, hogy ilyenre koltson:) ez csupan emberseg kerdese azon kivul pedig a sajat anyagi helyzetede.

Viszont ! Ha te nem akarsz vagy nem tudsz nekik kolcson adni azt ha ok leverik a csaladotokon sajat magukat minositi es ilyennek inkabb ne is segitsetek.

2019. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Én hagynám a helydben. Kinek kell ilyen rokon?? Ha nincs 100ezer plussz, akkor nem megyek sehova, mert vissza se tudnám miből adni, inkább a sunyizás memne. Meg utána azon menne a vita, hogy mekkora egy pénzéhes dög vagy, hogy mindíg csak azt kérdezed, mikor lesz már meg...

Nem éri meg, hogy ilyekkel foglalkozz.

Ha tesód keresi magának a gondot csinálja. De a család azon ágával többet ne doglalkozz.

2019. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó, én megtehetem, hogy nem foglalkozom velük, de nővérem szenved. Abban bízok, hogy idővel észrejön az öcsém.
2019. ápr. 26. 23:22
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
"Az elbeszélgetésen konkrétan azt értem, hogy leüvölteni a fejét." - nézd, ha az a célod, hogy visszaüvöltsön, akkor van értelme... ennél jobb nemigen sülhetne ki belőle.
2019. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, majd ha tesód fényesre nyalja a seggüket megenyhülnek az irányába, de tesód nagyot fog még koppani miatta.

Az a lényeg, hogy te zárd le ezt a kapcsolatot és kész. Tesód meg teszi amit jónak lát.

2019. ápr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Hagyjad, ne üvöltsél le senkit. Szerintem hülyeség és fölösleges direktben veszekedést kirobbantani, kiprovokálni. Csak hagyjad, az már nem a te dolgod.

Ők meg majd nyújtózkodnak addig, ameddig a takarójuk ér, ez nem létszükséglet.

Egyébként a nővéred a féltestvéred ("meg annak a hlye pcsának az anyját is,"- ebből gondolom, vagy itt akkor ez kire vonatozik a hp, meg hogy neki az anyja?) ; és ahol simán csak azt írod, hogy unoka, ott a te unokaöcsédre gondolsz, aki a nővéred fia?

Egyébként szal lényeg, hogy ne üvöltsd le.

2019. ápr. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%

*márhogy a nyaralás nem létszükséglet.

És amúgy akkor a nővéred nyalizik a fiának? Mert az sem érthető egyébként; csak most már szeretném érteni a történetet:)

És még ez a rész is tehát kire vonatkozik,

"de mit nyalizik nekik? "

hogy ki nyalizik kinek, meg az előbbi még, hogy ki az a

"hlye pcsa"

és ki neki az anyja?

Vagy amúgy akkor most van ténylegesen nagymama is a történetben? Vagy a nővéred már nagymama, mert az unokaöcsédnek már van gyereke? Vagy most mi van?:)

2019. ápr. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
6-7 mit nem értesz? Van a kérdező. A kérdezőnek a nővére. Ők valószìnüleg édestestvérek, nem fèltestvérek, de ez nem derül ki és nem is fontos. A nővérének van egy fia,ő a kérdező unokaöccse. És a fiúnak van màr felesége is ès gyerekük is. A gyerekük ugye a kérdező nővérének az unokàja. A "hlye pcsa" a nővér fiànak a feleségére vonatkozik, az "anyja" meg természetesen a kis feleség anyukájàt, tehàt a két anyóspajtás beszèlget egymással.
2019. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, a nővéred büszke lehet a nevelésére, a saját fiát ő rontotta el. A menyét készen kapta, azért nem ő felel, bár megkérdezném, hogy miért nem a meny anyjától kérnek kölcsön, aki közelebbi családtag, mint egy nagynéni?

Ne foglalkozz velük, ne menjenek nyaralni a te pénzeden, amit talán soha nem kapnál vissza!

2019. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira akarnak menni nyaralni, létezik személyi kölcsön meg Provident, fel lehet venni. Persze azt vissza is kell fizetni, gondolom ez az egyik fő probléma.
2019. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!