Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehetek-e én az unokaöcsém...

Lehetek-e én az unokaöcsém gyámja?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bonyorultak a családi viszonyok, de megpróbálom érthetően leírni.


Van egy nővérem, akiről évek óta semmit nem hallottam. Miután befejezte a középiskolát, megházasodott, szült egy gyereket, aztán otthagyta a családját, és azóta alig tudunk róla valamit, ha megpróbáljuk felvenni vele a kapcsolatot, mindig elküld a jó édes anyánkhoz. A kisfia annak idején az exférjnél maradt. Az exférj azóta újra megházasodott, az új felesége meg úgy utálja az unokaöcsémet, mint a sz*rt. Semmit nem ad meg neki, és itt most nem drága cuccokra gondolok, hanem pl. nincs a szobájában fűtés, mert elromlott, de nem csináltatják meg, mert neki minek. Nem ebédelhet a családjával, csak ha beviszi magának a kaját a szobájába, mert a nő azt mondja, hogy nem szereti nézni a fejét evés közben. Így is olyan alultáplált, hogy kb. 14 évesnek néz ki, pedig már 16. Normális ruhája is alig van. Tiszta depressziós nyomorult kölyök, már vagdossa magát, a hülye mostohaanyja meg még bíztatja is, hogy ölje csak meg magát, úgysem fog hiányozni senkinek. Az apja meg nem védi meg. Szerencsére az egyik tanára észrevette, hogy mi van, és szólt a gyámügynél, úgyhogy most lehet, hogy ki fogják emelni a családból.


Én másik városban élek, de nemrég találtam jó munkát, és a feleségem is benne lenne, hogy az unokaöcsém hozzánk kerüljön, kicsit szűkösen lennénk a lakásban, de elférnénk. Hogy lehetne ezt megoldani? Az apja azt mondta, hogy a gyámügyesek először az anyját fogják megkeresni, de szerintem ő úgysem vállalja. Mi viszont szívesen segítenénk neki (a szüleim is ajánlkoztak, de ők már idősek, szóval nem tudom, jó ötlet lenne-e). Csak úgy kéne megoldani, hogy a féltestvéreivel találkozhasson (2 van), mert azokkal szeretik egymást.


30/F


2016. febr. 28. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A gyámügyet azt már hétfőn felhívhatod ez ügyben. A mi területünkön pl tök jó fejek, be lehet menni hozzájuk beszélgetni. Még örülnek is, mert az intézet nem jó megoldás.

A srácot meg már most elköltöztetheted magatokhoz, ha az apa és a srác is beleegyezik.

De kezdetnek addig is minél több időt tölthetne nálatok, annak semmi jogi akadálya nincs, és ha ennyire nem szeretik, akkor remélhetőleg még örülnek is neki.

2016. febr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

"Szerencsére az egyik tanára észrevette, hogy mi van, és szólt a gyámügynél, úgyhogy most lehet, hogy ki fogják emelni a családból. "


Esetleg, nem biztos. Már 16 éves a srác, és nem szokták elsietni a dolgokat. Szóval, lehet, előbb lesz nagykorú, minthogy a gyámja lennél.


Hány évesek a szüleid? 70 felett vannak?

2016. febr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha betoltotte a 16ot, akkor önállóan is kervenyezheti a szülői ház elhagyását és gyamhivatali engedéllyel hozzátok költözhet
2016. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Egyenes út ***** válasza:
0%

"Nyomorult gyerek"???

Ha már te így beszélsz róla,akkor hogy fogsz vele bánni,ha netán odaköltözik hozzád?Gondold át ezt még párszor!!

2016. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Felhívom a gyámügyet, de én is attól félek, hogy addig húzzák majd a dolgot, amíg az unokaöcsém már nagykorú lesz, és magától oda költözhet, ahova akar (mondjuk én akkor is szívesen látnám).

2. válaszolónak: A szüleim 60 körül vannak, de nagyon zárkózott, vonalas emberek, velem sem igen tudnak mit kezdeni, nem hogy egy 16 évessel, bár szeretik az unokájukat (de a nővérem sem véletlen lépett le hazulról annak idején).

2016. febr. 28. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Felhívtad a gyámügyet?

Az lenne a legjobb,ha ketten bemennétek a gyámhivatalhoz és elòadnátok a jelenlegi helyzetet. Valószínű,hogy családbafogadó gyám leszel.

Sajnos nekem is úgy hozta az élet,hogy részese voltam egy ilyen eljárásnak. Majd kimennek hozzátok környezettanulmányt készíteni, vinned kell jövedelemigazolást ill. pszichológus fog veletek beszélgetni. Sok erőt és le a kalappal előttetek!!!

2016. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Utánajártam a gyámügynél, ott is a családba fogadást említették, de kiderült, hogy most, hogy az unokaöcsém betöltötte a tizenhatot, ő is kérvényezheti a lakhelyelhagyást, de az kb. ugyanazzal jár, mint a családba fogadás (környezettanulmány mindkét családnál, jövedelemigazolás, stb.). Mivel én másik városban élek, új iskolát is kell keresni a kölyöknek, de megoldjuk, csak minél gyorsabban jöhessen el hazulról.
2016. márc. 1. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szurkolok Nektek,emberségből jelest érdemelsz!!!
2016. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!