Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg szemét dolog, hogy...

Tényleg szemét dolog, hogy nem akarom az unokhugomat pelenkázni vagy ölbe venni?

Figyelt kérdés

En jelenleg nem tervezek gyerekkel ( persze sohasem lehet tudni ), a hugomnak lassan fél éves a babája, nagyon aranyos, megsimogatom a fejet, meg megfogom a kis kezet, esetleg jatekokkal szorakoztatom, de reszemrol ennyi.

Hugom allandoan mondja, hogy miert nem veszem olbe (nem tudom hogy kell tartani, es nem is igazan erzem ugy, hogy olbe szeretnem venni), meg hogy miert nem tanulom meg pelenkazni.

Meg amikor szoptat, en atmegyek egy masik szobaba, ugyanigy pelenkacserenel is, ezt is szova teszik, hogy nem kell kirohanni.

De az nem merul fel senkiben, hogy en nem szeretnek ott lenni amikor ezek tortennek? Meg tobb ora utan en mar nem tudok gugyoreszni, es inkabb csinalom a dolgom.. ez miert baj? Nem vagyok gonosz, egy rossz szavam sincs.. most tenyleg inkabb eroltessem magam ugy, hogy nem is akarom ezeket csinalni?

26 eves no vagyok


2020. máj. 20. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Nem a te dolgod.
2020. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem baj, és nem gonoszság, de mondjuk kicsit furcsa. Nem azért, mert nő vagy. Én is nő vagyok, nekem sincs gyerekem és nem is lesz. De nem erről van itt szó. Pusztán megértem a testvéredet, hogy furcsán, kicsit rosszul esik ez neki. Olyan, mintha undorodnál a gyerekétől.

De szíved joga egyébként távol tartani magad tőle.

2020. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne is tanuld meg, a végén még rád akarják sózni állandóan. Nalunk legalábbis hasonló szitu volt csak unokatestvéremmel. Mindíg mondta, hogy megtanit pelenkazni meg figyeljem hogy kell etetni (tapszeres). Engem ez sosem érdekelt de egyszer elszólta magát, hogy így sosem fogok tudni rá vigyázni amíg kicsi. Mondtam, hogy köszi de pont ez a cél, nem vagyok szitter.
2020. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell megtanulni, szépen utasítsd el ilyenkor, majd rájönnek, hogy nincs érdekeltséged ezekben a dolgokban. A babával azért ne legyél ellenséges, jó így, ahogy írod, hogy szoktál vele játszogatni.

Viszont a szoptatás és a pelenkázás egy baba mellett az élet természetes része, olyankor tényleg kár átszaladni a másik szobába. Ha nővéred kezd előtted enni, akkor sem menekülsz, nem igaz?

2020. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem a te dolgod.
2020. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem baj, hogy nem akarod pelenkázni. Az végül is egy feladat. Miért csinálnád te, ha ott vannak a szülei? De azért nem kell kimenekülni a szobából :D

Az fura, hogy nem akarod ölbe venni. Az nem munka :) Nem tudod, hogy kell tartani? Egy általános kisiskolás is rögtön megérti, amikor megmutatják neki. Én 9 évesen tartottam a kis tesómat.

Erőltetni nem kell, de nem is kell úgy csinálni, mintha valami undorító dolgot akarnának rád erőltetni. Azért egy babát megfogni, nem olyan nagy dolog.

2020. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
A szoptatást megértem, a többi egyszerű segítség nyújtás. Nővéreknek van gyereke, amikor kicsi volt mindenben segítettem. Ugyan nem mindent élveztem, de legalább tesóm tudott pihenni és mire lesz gyerekem gond nélkül elfogom tudni látni.
2020. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én is így vagyok vele úgyhogy szerintem nem fura :) Nem értek a babákhoz/gyerekekhez nem is szeretek köztük lenni. Azt meg ha rámerőltetik egyenesen rühellem
2020. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező semmit. Mond el neki, hogy szereted, de nem szeretnéd ellátni, azért vannak a szülei. Kisbabás anyuka vagyok, de sose nyomtam a tesóm kezébe, hogy nesze tanuld meg. Milyen dolog ez már :/
2020. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
En ocsemmel ereztem igy, 17 eves voltam, mikor megszuletett. Most 5 eves. Soha nem pelenkaztam, nem is nagyon foglalkoztam vele, amig nagyon pici volt. Egyszeruen nem ertek hozzajuk, nem mertem emelgetni, nehogy valamit rosszul csinaljak, vagy meghuzzam valamijet. Mikor mar megtudta a fejet tartani, kuszott, sot mikor mar totyogott is, akkor alakult ki normalisabb kapcsolat kozottunk. Lehet nalad is hasonlo lesz a helyzet, kesobb jobban el leszel vele, mikor mar nem kell gugyogni.
2020. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!