Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ellenséges család,rágalmazások...

Ellenséges család,rágalmazások..merre tovább? Albérlet vagy saját ház fizetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mentálisan beteg nagyszülőt gondozunk. Gyermekei,többi unokája nem segítenek. Anyagilag támogatjuk,fizetjük a dolgait,számláit. Még is minket támad a család,hogy meglopjuk,mert ránk állandóan panaszkodik a nagyszülő. (lopásokkal vádol,anyagi,mint értéktárgyi,verbális erőszakkal és stb). Itt röviden megjegyezném,hogy elosztogatja a szomszédoknak dolgait,amire később nem emlékszik.

Jelenleg fenyegető vetéléssel fekszem itthon és ez nem hiányzik nekem.

Önerőnk van valamennyi,hogy elhúzzunk innen,de akkor meg itt hal meg az öreg,mert senkit nem érdekli,de minket leteremteni lehet,hogy lopunk. Előttünk egy fiatal lány élt mellette,akitől havi tízezret kért. Mire mi idekerültünk több száz ezres számla tartozást kellett kifizetnünk,hogy ne legyen kikötve semmi.Gyermekei hol voltak ilyenkor?Miért egyedüli unokaként kellett mindent fizetnem? Mégis miért én vagyok lopással vádolva? Hogy engedhették,hogy egy idegennek kiadják a házat ennyiért? A gyógyszereit se szedte,mint kiderült!Ha én nem ellenőrzöm,sose derül ki.

Menjünk albérletbe? Az mellett gyerekkel tudok félre tenni,hogy majd saját házunk legyen? Vagy egy olcsóbb házat vegyünk a környéken 8-10 millióért már láttunk kisebb faluban (ahhoz kb van annyi önerőnk,csak hitel kellene). Nem tudom mi lenne a helyes :(

Otthont ellenzi a család mielőtt valaki felhozza! De gondoskodni nem akar róla senki,mert itt vagyok egyedüli családtag. Úgy gondolom ez első sorban a gyerekei feladata lenne..


2020. jún. 25. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felveszitek a hitelt, aztán felhívjátok a mama gyerekeit, hogy "Manci, Juli, Pisti, sikerült egy házat vennünk és augusztus hó 15-én költözünk, beszéljétek meg egymás között, ki felügyeli a továbbiakban a mamát, mert mi sajnos nem tudjuk tovább vállalni a dolgot."


Aztán puszi. Ha valakinek nem tetszik, nyugodtan ismételgesd, hogy rendben, persze, de ti akkor is költöztök 15-én. Nem kell belemenni semmiféle játszmába, vitába, felelősségrevonásba. Ha senki nem akarja átvállalni a mamát, akkor is költözzetek el, az öregasszony meg tudjon rá, ha olyan sz*ar anya és nagymama volt, hogy senkit nem érdekel, mi lesz vele.


Neked meg legyen kicsit több eszed a jövőben, nem is értem, hogy jutott eszedbe gyereket vállalni ilyen helyzetbe, előbb rendezni kellett volna a dolgokat, aztán babázni.

2020. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én lelépnék onnan amint lehet, ez így nem állapot. Megmondanám a többi gyereknek, unokáknak hogy ez van ha annyira tudnak vádaskodni akkor innentől kezdve gondoskodjanak ők róla, ti meg léptek mert elegetek lett ebből a hálátlan életből.
2020. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A családot kell tájékoztatni, hogy a demens viselkedés a betegséggel jár, tehát vagy nektek hisznek, vagy elmentek máshová. Nem neked kell gondoskodni róla, vannak gyerekei. Az otthont ellenzik, de az örökségre fájna a foguk. Egyébként eltartási szerződést kell/ene/ kötni a ház miatt, mert ki fognak semmizni.

Orvossal beszélj, én úgy tudom, hogy kicsi gyerek nem lehet egy háztartásban egy demenssel.

A helyedben a gyors költözést választanám, most az állapotod, majd a kicsi gyereked védelmében! Bár a nagyszülődet én is sajnálom, az állapota romlásával előbb-utóbb otthon lesz a vége, ez nem egy-emberes feladat!

2020. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba mellett ezt nem fogjátok bírni. Van önerőtök, babavárót érdemes lenne felvenni. Nagyival foglalkozzanak a gyerekei, ha nem, otthonba kell adni, ha anyagilag ezt nem tudják állni, akkor el kell adni a házat.
2020. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Felveszitek a hitelt, utána a telefont, és közlitek a tényeket a gyerekeivel. Elsődlegesen ők felelősek, nem az unoka. Te a gyerekkel kell foglalkozz, a következő generáció elsőbbséget élvez.

Vádolni titeket meg azért lehet, mert beleléptetek a szituba és hagyjátok. Most majd kiléptek, és így a család kényszerítve lesz az otthonkeresésre és odaköltöztetésre. Pont.

2020. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!