Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkednek velem így a...

Miért viselkednek velem így a rokonaim azért, mert lány vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám teljes családja, minden testvérénél ezt tapasztalom. Olyanokat mondanak, hogy “de ez csak a lány”. Ezek nagyon rosszul esnek és nem tudom mit tegyek. Ők, úgymond, elmaradottabbak, mindannyian tanyákon élnek és állatokat tenyésztenek, nincs okostelefonjuk, régies ruhákat hordanak. A mániájuk, hogy a nő csak otthon dolgozzon, meg a lánygyerek az nem számít. Én eléggé feminista vagyok, úgyhogy ezeken nagyon kiakadok. Beszélni ezekkel nem lehet, ha találkoznak, egymás szavába vágva beszélnek, egyszerre ordít az összes, nem lehet tőlük normálisan beszélgetni, szóval nem is túl kultúrált társaság. Örülök, ha egy családi ebédnél a helyén marad a dobhártyám. Mivel kiskorú vagyok, nem tehetem meg, hogy ezekre nem megyek el.


Anyukám családjánál tapasztalom, hogy szeretnek, nem néznek le, meg ilyenek. Ők mondjuk egészen másképp is élnek, városban laknak, nagyrészt cégeknél dolgoznak, céget vezetnek (mi is így élünk).


Mit tegyek, hogy jobban el tudjam viselni apám rokonait?


16/L



2020. szept. 2. 23:37
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
75%

Iszonyat..Én is ilyet tapasztaltam. Egyik felmenőm szellentget az asztalnál,csámcsog, orditva beszélget ,más szavába vág ,ráadásul hülyeségeket beszél- 100x ugyanazt.unalmas,idegesitő..brrrr

Gyakorolj önuralmat. imádlak a távolból.

2020. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
10%

Ezek szerint te meg lenézed apukád komplett családját.

Téged meg azért néznek le, mert hasznavehetetlen vagy ott, ahol ők vannak.

Generációk, amikor találkoznak....

2020. szept. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Megértelek nálunk is pont ugyan ez a helyzet.

Nincs szó semmi értelmes dologról egésznap csak azt hallgatom milyen finom a zsíros kolbász és ki mit evet vacsorára.Suliba járni nem lehet mert lenéznek,szerintük azok az emberek akik iskolába járnak sznobok és csak a felső tízezer járhat gimnáziumba meg egyetemre szerintünk.

Lenéznek mindenkit és a nőknek szerintük az a kötelesége ,hogy megházasodjon főzön moson takaricson,és dolgozon ,de csak olyan munkát végezhet,ami nem értelmiségi mert akkor egy rohot sznob és kitagadják a családbol.

Nem engedig senkinek se hogy előréb lépjenek ,nyolc általános lehet ,max egy szakmunkás,és utána le kellene adnod az egész havi fízetésedet a családnak akik elköltik disznó vágásra.Nincs bele szólásod a dolgokba ,mikor suliba jártam vizsgára ki kellet volna öltözni szépen,erre a család minek kölcsenek erre ,inkább elmentek és eliták a kocsmába a pénzt én meg menyek melegitőbe vizsgázni,amúgy is minek kellet nekem iskolába járni ők ezt nem engetek meg,miért nem mentem el inkább wcét pucolni és adtam nekik az egész havi fízetésem.

Jah,meg a házaság ,csodálom hogy nem adtak hozá még senkihez se ,akaratom elenére.

Megértelek kedves kérdező,azt hittem csak az én családom ilyen.

2020. szept. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd rájuk, bár elég nehéz az ilyesmit szó nélkül hagyni, de az ilyeneket nem lehet meggyőzni sem arról, hogy a tanulás csak hasznára válhat az embernek, a szellemi munka is munka, a lány gyermek semmivel sem ér kevesebbet a fiúnál és a nőknek nem csak az a dolguk, hogy otthon vezessék a háztartást. Szabad akaratukból dönthetnek, hogy mivel szeretnének foglalkozni.

Egy percig se engedd, hogy az elmaradott felfogásukkal hatással legyenek rád, csináld azt amihez kedved van, amit jónak látsz. Hamar eljön a felnőtt kor, aztán meg már magyarázhatnak ahogy akarnak, te élni fogod a saját életed, aztán jó napot!

2020. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, hogy ez egy csúnya tanács lesz: de szakítsd meg a kapcsolatot.

Ha jönnek vendégeskedni, menj el otthonról. Vagy maradj a szobádban, nem kötelező őket kiszolgálni és ünnepelni, mert nálatok vannak.

Ha pedig ti mentek hozzájuk... miért lenne kötelező neked is menned?


Tudom, nem szép dolog ilyent tenni... de semmi szükséged nincs rájuk, vagy arra, hogy idegeskedj miattuk.


Off: a feminizmus nem egyenlő a feminácizmussal, amivel sokan keverik! Mindenki feminista, aki egyetért azzal, hogy egy nő is járhasson iskolába, és legyen akkora bére, mint a vele egy beosztású és végezettségű férfiéval.

2020. szept. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt mondom, hogy hagyd rájuk. Sűrűn mosolyogj, s gondold azt, hogy milyen szerencsés vagy, hogy neked több ész adatott.
2020. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Borzasztó ilyen szellemi nyomorral még csak találkozni is, szóval megértelek... tényleg minimalizálni kell a kapcsolatot, mert későbbön az a fajta presszió, hogy mikor mész férjhez és szülsz gyereket, ha még karriert akarsz csinálni, egyenesen keresztre feszítenek...
2020. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
12%

Te meg lenezed apad családját az életmódjuk miatt.


Tényleg azt hiszed, H valaki azért, mert állattenyésztő és nincs okostelefonja az mérvadó abban, hogy mekkora segg?


Apam nekem is mezőgazdaságbol/állattenyésztésbol él (cégvezetés ide-oda, tudod te H ebből ugyanolyan sok pénzt osszelehet keresni) -es mégsem ilyen.


Engem inkább basztatott, H nem mentem egyetemre, de mindig arra sarkallt H álljak ki magamert, ne fuggjek senkitől stb.


Szóval sztem veled is van baj, attól H ez a család tényleg szánalmas. De nem az életmódjuk, megélhetésük miatt azok.

Sok cégvezető,politikus stb szerint is a nőnek a konyhában a helye.

2020. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Apu, nem szeretem amikor olyat mondanak hogy ez csak egy lány, rosszulesik. Kérlek ilyenkor mondj valamit nekik, védj meg, hogy igenis érek annyit mint egy fiú. De a legjobb lenne, ha nem lenne muszáj oda látogatóba mennem, olyankor inkább elmennék xy barátnőmhöz,ha lehet.
2020. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

Előre látom, hogy jön a sok piros kéz, de:


Tőlük kell megkérdezned, miért ilyenek. Láthatóan sose próbáltad ezt megbeszélni velük, így viszont csak spekulálni lehetne.

"Én eléggé feminista vagyok"

Ez mit is jelent esetedben? Mert számomra azt jelentené, hogy kiállsz eléjük, és megmondod, hogy mit gondolsz és mit vársz el tőlük a jövőben, hogy ez meg az nem jó így, nem tetszik neked...

Ha ez után is számodra nem tetsző mód viselkednek és nem vesznek semmibe, akkor lehet azt mondani, hogy jó, neked ez nem kell és hanyagolod, ignorálod őket a jövőben.

Az, hogy szerinted valaki elmaradottabb, mert számodra nem tetsző mód viselkedik, nincs neki valamije, ami neked van, nem úgy csinál valamit, ahogy te szereted... az elég kérdéses dolog.

Nincs okostelefonjuk, tehát azt is mondhatjuk, hogy ők sokkal jobban boldogulnak, mint te, mert nem kell nekik egy drága eszköz, hogy elérjék, amit akarnak, hogy dolgozzanak, meglegyenek a mindennapokban...

Nincs menő ruhájuk, szóval nekik teljesen mindegy, hogy más mit gondol a kinézetükről, míg neked mondjuk rendkívül fontos?

És így tovább.

Azt gyanítom, hogy nem is igazán ismered őket. És a fentiekből az jön le, hogy ők se téged. Ezen kellene változtatni elsősorban, és ha szerinted feminista vagy, komolyabb, jobb náluk, akkor te teszed meg az első lépéseket, te próbálsz meg változtatni. És ha nem érsz el eredményt, akkor jön az, hogy te megpróbáltad, és akkor részedről ennyi, ebből többet nem kérsz.

2020. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!