Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elso talalkozas az apammal....

Elso talalkozas az apammal. Hogy kellene viselkednem?

Figyelt kérdés

A lenyeg, hogy 4 eves koromban elvaltak anyuek es en azota nem is lattam edesapamat egyeltalan. Most leszek 20 eves 14.-en. Ugy fest, hogy lehetosegem lesz a kozeljovoben talalkozni vele. Mit kellene mondanom??? Nyilvan nem vonhatom felelossegre, nem tamadhatom le, hogy hol volt, miert nem keresett stb. Mi a megfelelo viselkedesi forma? Oleljem meg? Mutatkozzak be??

Fogalmam sincs, mi a normalis viselkedes. Idegenek vagyunk egymasnak, pedig egy verbol valok vagyunk.

Esetleg ha van koztetek olyan, aki ezen atesett mar, az legyszi irja le a tapasztalatait.

Tanacstalan vagyok.

Nyilvan elmondanam neki, mi a helyzet velem, hogy vagyok stb. De mi lesz ha meglatom es zokogni kezdek vagy nem tudom???? O az apam es en nem ismerem! Nem tudom, hogyan reagalnek ra.

Kerlek segitsetek nekem es adjatok tanacsot.

Bocsi az esetleges helyesirasi hibakert.



2018. aug. 11. 01:34
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Hogy teljesebb legyen a kep, Hozzatennem, hogy Egeszen maig, abban a hitben eltem, hogy edesapam nem fizette a gyerektartast soha eleteben.Kiderult, hogy anyu 16 even keresztul hazudott nekem, valojaban apam mindvegig fizette.


a valas egyaltalan nem volt bekes, anyu tavoltartasi vegzest kert edesapam ellen, igy o nem tudott hozzam kozvetlenul kozeledni.

Ugy gondolom, hogy anyu minden modon megakadalyozta, hogy kozeledjen felem, ki is koltoztunk kulfoldre, igy nyilvan nem tudott elerni hozzam az o keresese( ha egyaltalan keresett, egyelore nem tudom).

Azt viszont nem ertem, hogy most, amikor hodit az internet, miert nem keres meg. Nem hinnem, hogy egy 16 eve megkottetett vegzes maig ervenyes lenne, de javitsatok ki, ha tevedek.

Olyan konnyu lenne neki. Csak be kellene irnia a nevemet a keresobe. Mindegy.

A nagybatyam segitsegevel ugy fest, hogy felkereshetem ot hamarosan.

2018. aug. 11. 01:52
 2/39 anonim ***** válasza:
47%
Szuper dolog. Én örülnék, ha az életemben felbukkanna egy régi családtag vagy támogató személyiség, akit nem ismertem, főleg ha szülő lenne. Sok árva vagy hajléktalan van, aki mit meg nem adna egy jelentkező családtagért. Ha amúgy normális a szülő, akkor minden ok.
2018. aug. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
83%
Semmiképp ne mutatkozz be,pontosan tudja Ő,hogy kivagy.Viszont nyugodan megölelheted.Ne görcsölj rá a dologra,először úgyis Ő fogja kezdeményezni a beszélgetést,hiszen sokkal kíváncsibb lehet,hogy mi történt veled.Na meg ha megtaláljátok a közös hangot akkor utána már jól fog menni minden.Viselkedj természetesen,ahog tennéd azt egy idegennel is akit most ismersz meg,ne befolyásoljon az,hogy Ő az édesapád.
2018. aug. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

Tavoltartasi vegzest nem adnak ok nelkul.Nagyo komoly oka kellett annak lennie.Tudsz errol valamit? Az apa engedelye nelkul nem viheti ki az anya a gyermeket kulfoldre. Valamilyen oka van hogy ezt edesanyad megkapta. Ha fizette a tartasdijat kellett tudja hova kuldi a penzt. Ott talalhatta volna meg a gyermeket is. 18 eves korod utan megkereshetett volna mindenkeppen. Konnyu most kimondani anya hazudott, de ha tavoltartasit kapott inkabb ugy tunik menekult a gyermekevel kulfoldre.

Apa is hazudott, ha fizette a tartasdijat kellett tudnia a cimet.De egeszen eddig ot ez nem erdekelte.

Anyukad megerdemli a tiszteletet tolled is es apad reszerol is.

2018. aug. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy valaki elküldi egy bankszámlaszámra a pénzt, még nem tudja, hogy azt hol veszik fel.
2018. aug. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%
Anyád oda adta neked az állítólagos távolságtartási végzést? Elolvastad? Ha anyád hazudott a tartásdíjról, hazudhat ebben is. Apád talán azt sem tudta. hol éltek. Sok szemét elvált nő van, aki nem akarja. hogy a gyerek jó kapcsolatban legyen az apjával.
2018. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
43%

Itt csak anyád a hibás 1000 %-ban.

Nem kell különösen viselkedned, örülj neki hogy rendbe jön a kapcsolatotok.

Az meg ha sírsz , ez elfogadott.

Próbálj normálisan beszélgetni, te ne próbálj semmit se a fejéhez vágni vagy szemre hányást tenni.

Ha hibát is követett el , bár nem az látszik az anyád hozzá állásából, majd helyre fog jönmi.

Hagyd hogy kérdés néplül mondja el amit akar.

Amit meg nem akar azt szemrehányással se fog.

Inkább mesélj magadról , a terveidről és lassan lehet hogy

helyre fog jönni a kapcsolat

2018. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
98%

Velem megtörtént szinte ugyanez. 1 éves voltam, amikor elváltak, nagyon rossz viszonyban, onnantól nem keresett, ő tényleg nem is fizetett. 15 éves koromban megtalált még asszem iwiwen, írt, h helló, én vagyok, itt vagyok, beszélgessünk. E-maileztünk kb egy hónapig, mindent elmondtam neki, ami akkor érdekelt/foglalkoztatott. Aztán találkoztunk egyszer hármasban (én kértem, h anyukám is jöjjön), később egyszer csak mi ketten. Jól éreztem magam vele, érdekes volt megélni. Aztán a második találkozásunk után felszívódott. Nem hívott, nem reagált az e-mailekre, sms-re sem. Hagytam. Legközelebb 2 évvel később hallottam róla, felhívott az apja, hogy előző este meghalt autóbalesetben. Nekik azt hazudta, mindig is tartottuk a kapcsolatot... örököltem 4 millió ft tartozást és azt az autót, amiben meghalt. Alig tudtuk elutasítani.


Ne érts félre, nem akarlak eltántorítani, de azt tudnod kell, hogy nem csak habos-babosan alakulhat a dolog, sőt... nem véletlen, hogy elváltak és az sem, hogy anyukád titkolta előtted azt, h mégis támogat picit. Remélem, nálad jobban alakulnak a dolgok! 😘

2018. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
29%
Szia! Nagyon bölcs a hozzáállásod, gratulálok! Javaslom, hogy keresd fel az Apák az igazságért egyesületet. Ők tudnak neked segíteni abban, hogy az elidegenített gyerekek könnyebben visszataláljanak az elvett szülőhöz. A legjobbakat kívánom!
2018. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
52%

A távoltartás legfeljebb 60 napra rendelhető el, de oda már tényleg nagyon durva dolgok kellenek (és bizonyítani is kell).


Bemutatkozás elég furán jönne ki. A kérdőre ne vond. Próbáld megismerni, mint embert. Ha úgy érzi hogy eljött az ideje úgyis beszélni fog erről a témáról is.


Sok sikert!

2018. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!