Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkednek velem így a...

Miért viselkednek velem így a rokonaim azért, mert lány vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám teljes családja, minden testvérénél ezt tapasztalom. Olyanokat mondanak, hogy “de ez csak a lány”. Ezek nagyon rosszul esnek és nem tudom mit tegyek. Ők, úgymond, elmaradottabbak, mindannyian tanyákon élnek és állatokat tenyésztenek, nincs okostelefonjuk, régies ruhákat hordanak. A mániájuk, hogy a nő csak otthon dolgozzon, meg a lánygyerek az nem számít. Én eléggé feminista vagyok, úgyhogy ezeken nagyon kiakadok. Beszélni ezekkel nem lehet, ha találkoznak, egymás szavába vágva beszélnek, egyszerre ordít az összes, nem lehet tőlük normálisan beszélgetni, szóval nem is túl kultúrált társaság. Örülök, ha egy családi ebédnél a helyén marad a dobhártyám. Mivel kiskorú vagyok, nem tehetem meg, hogy ezekre nem megyek el.


Anyukám családjánál tapasztalom, hogy szeretnek, nem néznek le, meg ilyenek. Ők mondjuk egészen másképp is élnek, városban laknak, nagyrészt cégeknél dolgoznak, céget vezetnek (mi is így élünk).


Mit tegyek, hogy jobban el tudjam viselni apám rokonait?


16/L



2020. szept. 2. 23:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%
11-es tapasztalatból mondom, hogy ilyen emberekkel nem megy ez az üljünk le és beszéljük meg stratégia, egyszerűen nem ebben szocializálódtak és nincs is igényük arra, hogy megismerjenek más életstílust, mert szűklátókörűek. Nekik az a jó és az az elég, ahogy ők élnek és olyan miliőben nőttek fel, ahol szegyen volt kilógni a sorból, márpedig falun mind a mai napig ez megy. Ez nem előítéletesség, hanem tény, aki ilyen emberekkel kapcsolatban van, az pontosan tudja ezt, azért is kapott a Kérdező olyan tanácsokat, amilyeneket.
2020. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
31%

Ez szerintem durva.

Ilyenkor elgondolkozok az ilyen férfiak miatt van-e hogy a nők párkapcsolatban nem tudnak férfiként tekinteni rám ha őt egyenlő félként kezelem :(.

/F

2020. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi is parasztok vagyunk,de nálunk nincs ilyen.Én már elhajtottam volna őket melegebb éghajlatra.Idióták,ne foglalkozz velük.Ha mégis muszály menned,öltözz ki szépen,menj fodrászhoz,sminkelj,említsd meg mennyit költöttél ruhára,milyen egyetemre akarsz menni.Azzal nem foglalkozz milyen bunkók,mosolyogj.Ha meg nagyon nem bírnak magukkal szólj be valamit.
2020. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

mert visszamaradott suttyok. es ez termeszetesen nem igaz minden mezogazdasagban dolgozora, sok helyen sajnos meg ertelmisegi korokben is elofordul a hasonlo hozzaallas a nokhoz.

ha tudsz, allj ki magadert, vagy direkt provokald oket, ha viszont nem, akkor sajnos le kell nyelni, es ha felnott leszel, nem kell tartani veluk a kapcsolatot.

2020. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

De bírom, hogy minden egyes ilyen kérdés alatt, megy az általánosítgatás, hogy a parasztok ilyenek, elmaradottak, falu ez így megy stb...


Egy-két problémás családról olvasunk itt, és máris mindenki elítél egy rakás embert, néhány közös jellemző után. És még a fent említett családot tartjuk elítélendőnek, meg visszamaradottnak!


Diplomás hímsoviniszták is vannak, sőt, az ilyen nagyon jól kereső (vállalkozók, igazgatók) férfiak gondolják sokszor azt, hogy a nő maradjon csak otthon, majd ők eltartják stb. Ettől még az egész rétegre általánosítani nagyon gáz...


Ugyanígy undorodom ettől a felfogástól, hogy


falun lakik -> visszamaradott, tudatlan, modortalan, ViDéKi


paraszt, állatot tart -> nem ért semmihez, egész nap gumicsizmában meg vasvillával a szarban áll


nincs okostelefonja -> a múlt században él


nincs márkás ruhája -> igénytelen


Ez nagyon nem így van, ha valaki így látja a világot, az rohadt gyorsan gondolkozzon el mélyen magában, hogy kit is nevez szűk látókörűnek. (Meg ugye a falusi a visszamaradott, így nyugodtan lehet őket "ezeknek" titulálni)


Kedves Kérdező!


Szólj apádnak, hogy neked ezek a beszólások nagyon sértőek, nem szívesen töltesz időt velük. Ha apád értelmes ember és nem osztja a családja véleményét (bár érdekes lenne) akkor meg fogja érteni. 16 éves vagy, nem kislány, ha a szüleid megértik majd mi a bajod, akkor egészen nyugodtan megoldhatod a kérdést úgy, hogyha jönnek a rokonok, akkor te elmész a barátnőddel moziba, ne adj Isten, szépen megmondod, hogy azért nem érsz rá, mert tanulnod kell. Ha meg beszólnak, hogy hülyeség a tanulás, akkor pedig a szüleidre bízod magad, vagy a sarkadra állsz, hogy neked ez akkor is most fontos.


Kerüld a találkákat, meggyőzni valószínűleg nem tudod majd őket, hogy esetleg rosszul gondolnák a dolgot, de éppen ezért ezen nincs mit idegeskedni.

2020. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
De miért érdekel téged ilyen emberek véleménye? Minek vívsz szélmalomharcot ezekkel? Tök felesleges. Ők ilyenek, de nem azért, mert tanyasiak meg gazdálkodnak, hanem szimplán suttyók. Panelban is lakik ilyen. A lényeg úgyis a te és a közvetlen családod, ezeket meg szard le.
2020. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
15: a kérdező elég plasztikusan leírta mi a gondja velük, itt nem az a gond, hogy mezőgazdaságból élnek, hanem, hogy beszűkültek. Sztem itt joparan nem a foglalkozásra fogták a viselkedésüket, hanem arra, hogy olyan közegben élnek, ahol nincs nyitottság és befogadási képesség. Ilyen van belpesti ertelmisegnel és falusinál is, de a nagy számok törvénye alapján hamarabb találsz falun ilyen embert, és ez pedig tény. Sztem ebben nincs semmi sértő,minden embert önmagában kell vizsgálni
2020. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerűen hagyd fiygelmen kívül őket, nem is értem a problémádat. Ezer meg ezer olyan emberrel fogsz még találkozni, akik valami miatt nem lesznek neked vagy te nekik szimpatikus. Ezt meg kell tanulni kezelni. A feminizmus pedig ma már inkább szitokszó, remélm nem a radikális oldal iránt vonzódsz.
2020. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azoknak, akik elkönyvelték magukban, hogy én lenézem őket azért, mert nincs okostelefonjuk és régies ruhákat hordanak: Nem nézem le őket, csak próbáltam leírni, hogy ők milyenek.


Állandóan megy az ordítozás, a másik kioktatása. Bármi a téma, mindig mindenki okosabb a másiknál. Nem tudom kihagyni ezeket az alkalmakat, nincs erre lehetőség, anyukámék nem engedik.

2020. szept. 3. 15:33
 20/24 anonim ***** válasza:
16%
Gusztustalan hogy a gyakorin is cenzuraznak es kizarolag csak a szelsoseges feminaci velemenyek maradhatnak.
2020. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!